Zoopark Zájezd září (každý den v roce)

Autor

Rok uplynul a my se pro Vás již potřetí s fotoaparátem a nadšením vracíme do Zooparku Zájezd ve středních Čechách, abychom se podívali, co je v této malé, přesto stále se rozšiřující zoo nového. A protože novinky se děly během celého roku, nabízíme malý přehled. Mláďátka, akce a plány, to vše se dozvíte.

Zoopark je pro nás nedaleko, takže my se zde objevujeme častěji, než jednou za rok. Jezdíme se koukat na nová mláďátka, děti jezdí soutěžit, někdy se stavíme prostě proto, že jedeme poblíž, je krásně a máme jednu nebo dvě hodinky volného času. A krásně tu není jen v létě, ale během celého roku.

 

V březnu byl pokřtěn beránek zakrslého plemene ovce quessanské, jmenuje se Jarin. Během roku se narodila i spousta dalších mláďat, nabízíme jen výběr: surikaty, kozy kamerunské, lama alpaka, lemur kata, lemur hnědý, mara stepní, rys ostrovid a mezi nejmladší obyvatele patří kočkodan Talapoin severní.

Každý návštěvník si všimne, že Zoopark se opravdu neustále mění a rozšiřuje, proto mi přišlo zcela přirozené, že z dobrovolného vstupného bylo nutno zavést od 1.8. bylo zavedeno vstupné, které není nijak vysoké, je zcela odpovídající a popravdě každý uvažující člověk (Zoopark musí mít náklady: zvířata jedí, zaměstnanci pracují, zoopark je nutno udržovat, navíc je neustále vylepšován a rozšiřován…) ho v podobné výši dával i v rámci dosavadního dobrovolného vstupného. Pro časté návštěvníky pak v Zájezdu plánují od ledna 2014 permanentky.

 

Problém, se kterým Zoopark bojuje po celý rok, jsou neposlušní návštěvníci, kteří i přes prosby a zákazy krmí a hladí zvířata v expozicích. Zařízení bylo nuceno dokonce i zavřít, když byla mnohá zvířata ohrožena na zdraví i životě právě z tohoto důvodu. Snad nyní už budou mít všichni návštěvníci rozum a respektovat a věřit zaměstnancům, že vědí, co je pro jejich svěřence nejlepší a opravdu jim dávají dostatek jídla i lásky.

Kromě klasického pozorování zvířat jsou pořádány mnohé akce, a to během celého roku. Ať už je to křest zvířat, ukázky dravých ptáků nebo nenápadně naučné nápadně zábavné soutěže. Během loňského roku to byl například Indiánský víkend, Lovecká sezóna, hledání Monomaxe nebo ještě stále probíhající prázdninová akce pro průzkumníky a dobrodruhy. Té je možno se zúčastnit do 31. srpna a je věkově určena pro žáky základních škol, ale můžou se samozřejmě zapojit i ostatní milovníci zvířat. Plní se hádanky, úkoly, hledají se písmenka u zvířátek… A na ty úspěšné, kterými jsou ve výsledku po případné poradě od zaměstnanců všichni, čeká diplom a odměna.

 

Akce stálé, které jsou příznivé pro zvířata i návštěvníky jsou „Ztráty a nálezy“, kdy vše nalezené je nejen schováno, ale i nafoceno a uveřejněno na FB, aby mělo šanci najít svého majitele. A pro ty, kteří chtějí najít své zvířátko je zde možnost adopce. Adoptivní „rodič“ má možnost si dokonce „své“ zvíře nakrmit, pohladit a vyfotit se s ním, pokud to daný druh dovolí. Seznam zvířat a ceny adopce jsou uvedeny na webu Zooparku.

Úvodní foto a více info http://zoopark-zajezd.cz
Otevřeno je denně od 9.00 do 18.00
Vstupné 50 Kč za dospělé; 25 Kč za děti do 15 let, studenty, seniory, ZTP; děti do 3 let zdarma

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na