Herní tipy: SPORE aneb od buňky až k civilizaci

Autor

Dnes vám v herních tipech chci představit hru s názvem SPORE. Hra je velice kreativní. Povíme si tedy o čem hra je. Ve hře SPORE, si nejdříve vyberete planetu, na které chcete žít. Poté si zvolíte, jestli budete býložravec, nebo masožravec.

Hra se rozděluje na 5 fází:

  1. Buněčná fáze
  2. Fáze vývoje tvorů
  3. Kmenová fáze
  4. Fáze civilizace
  5. Vesmírná fáze

Během buněčné fáze, musíte jíst, růst a bojovat o přežití. Během růstu získáváte tzv. DNA body. Za DNA si vylepšujete příšerku, například jí dáte ostny, plivání jedu, bičíky nebo nové oči. Zároveň můžete upravovat stavbu těla příšerky, takže jí například uděláte dlouhou a tenkou, jako špagetu, nebo naopak tlustou a kulatou, jako míč. Po skončení buněčné fáze, získáte nohy a vylezete z vody na souš.

Ve fázi vývoje tvorů si musíte spřátelit nebo vybít jiné druhy. Opět rostete, bojujete, jíte a získáváte DNA body. V každé fázi po získání určitého počtu bodů postoupíte o jednu sekci vývoje, zde se vám například v každé sekci zvětšuje mozek. Později si se svými společníky, kteří s vámi vylezli z vody, založíte smečku, migrujete, osidlujete a válčíte.

V kmenové fázi už se domlouváte s ostatními kmeny, tvoříte zásoby, stavíte budovy a velíte svému kmenu. Dále můžete vyrábět nástroje, které použijete na sbírání surovin, které použijete k opravě a stavbě domů.

Následně pokročíte do civilizační fáze, kde se vaše víska rozroste v obří megalopoli. Stavíte paneláky, zkoumáte technologie, které jsou potřebné v další fázi.

Vesmírná fáze je již zábavnější. Stavíte vesmírné lodě, létáte do vesmíru a objevujete nové světy. Spore, vás vyjde zhruba na 500,-kč. Hra sama o sobě zabaví na dlouhé hodiny. Hře nemám co vytknout.

Hodnocení: 10/10

http://www.spore.com/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *