Ohlédnutí za rokem 2014

Autor

Jaký byl rok 2014? Pro každého jiný, ale mediálně ovšem opět katastroficky prezentovaný. Všichni víme, kolik bylo katastrof, kolik válečných konfliktů a kdo zemřel. Chtěla jsem, aby byla naše rekapitulace trochu jiná. Proto jsem vybírala jen zprávy, které mi přišly kuriózní, zábavné a hlavně pozitivní. Uvidíte, že se furt něco děje a navíc může být díky politikům i vcelku zábava.

Leden

Pokud by se hledalo nejveselejší místo, pak by jistě americké Colorado bylo někde na špici žebříčku. Na počátku letošní roku se totiž stalo prvním státem v USA, kde jsou povoleny obchody s konopím nejen pro lékařské účely, ale i pro chvíle oddechu. Zřejmě k nim už dorazila stará známá pravda, že s úsměvem jde všechno líp.

Výrok měsíce

„Z toho se dneska dělá jakýsi politický proces. Z nějaké blbosti z před třiceti let,“ zhodnotil Andrej Babiš proces, který byl na Slovensku proti němu vedený. Prostě nejlepší je vše zbagatelizovat. A když to zlehčí pan ministr, jeden by nabyl dojmu, že udávat je vlastně normální.

Únor

Čína se rozhodla, že po úspěchu na poli světové ekonomiky si vydobude neotřesitelné postavení i v kulturní oblasti. Už teď je čínský filmový průmysl na druhém místě hned po tom americkém, a tak si soudruzi z Pekingu řekli, že by bylo fajn, pustit se taky do popové hudby a pořádně to rozjet. Brzy se tak může stát, že vám z rádia budou vyřvávat podobné skvosty, jako je třeba tento

Výrok měsíce

„Někteří pánové totiž nemají uši, mají jen pusy.“ takto zhodnotila muže v politice v rozhovoru pro Novinky.cz Věra Jourová. Kdyby věděla, jak bude slovo „pusy“ znít za pár měsíců, určitě by ho nahradila jiným. S odstupem času, je totiž tento výrok FF (fakt ftipný).

Březen

Němečtí rybáři vylovili láhev, ve které byl vzkaz starý 101 let. Dokonce si dali tu práci, aby vypátrali vnučku odesílatele a vzkaz jí předali. V době, kdy vám každou chvilku něco zašantročí pošta, a často máte i problém najít mail z minulého týdne, to vypadá, že moře sice také není nejrychlejším doručovatelem, ale zato se v něm nic neztratí a dříve či později se to někde objeví.

Výrok měsíce

Ministryně spravedlnosti Válková má na právo a spravedlnost velmi zajímavý názor, když prohlásila, že „se toho v protektorátu zas tolik nedělo”. Ne, jen umírali lidé a ničily se životy.

Duben

U vody ještě chvilku zůstaneme. V moři se dá totiž vylovit spousta zajímavých věcí. Třeba jeden norský rybář ulovil tresku. Na tom by nebylo nic tak překvapivého, ale překvápko přišlo, když ji doma vykuchal a zjistil, že má v útrobách oranžový vibrátor. Buď byla tak zmlsaná, že už nevěděla, co by sežrala anebo se jednalo o hodně nevydařený orální sex.

Výrok měsíce

„Všem vám, kteří jste mi před x lety důvěřovali, a pak jste měli pocit, že jsem vás zklamal, vám se opravdu omlouvám. Je to něco, co cítím zapotřebí, aby zaznělo a šlo ze mě ven,“ Stanislav Gross je prostě pořád ten křišťálově čistý kluk.

Květen

Že nikdy není pozdě a pokud něco začnete, měli byste to i dokončit, jasně předvedl Američan Walter Bunker. V roce 1946 začal studovat na Xavier University, ale kvůli zdraví musel studium přerušit. Pak si pořídil s manželkou deset dětí, takže se musel pořádně otáčet a až teď, ve svých 90-ti letech se dostal k tomu, aby studium konečně dokončil. Holt když se chce, všechno jde.

Výrok měsíce

”Monseigneur Ebola by to mohl vyřešit během tří měsíců,“ slovem ‚“to“ myslel francouzský politik Le Pen „populační explozi“. Aneb není nad empatii a lidskost! Jen by mě zajímalo, jak by mluvil, pokud by se tato nemoc týkala někoho z jeho rodiny. To už by ji asi tak nevzýval.

Červen

Kradlo se, krade a krást se bude, to je bohužel fakt. Některé krádeže jsou ale poněkud kuriózní, zvlášť pokud se zloděj před lupem řádně posilní alkoholem. Střízlivého člověka by asi stěží napadlo vlézt na husí farmu a ukrást tam igelitku vajec. Možná dělal vajíčkový mejdan a došel mu materiál, ale když vystřízlivěl, jeho kocovinu určitě zhoršilo i zjištění, že mu za to hrozí dva roky. Na jeho místě by mě rozčiloval i pouhý pohled na vejce, a že jich může ve sprchách vidět spousty.

Výrok měsíce

„Já jsem jako jediný politik na světě zvítězil nad těmito paparazzi, protože předminule mě musel jeden z nich vytáhnout z člunu – do něj se dobře nastupuje, ale špatně vylézá. A druhý bez odmluvy odnesl člun sto metrů do chalupy,“ řekl prezident Zeman před svou dovolenou. Je to zkrátka náš hrdina!

Červenec

Politik, ten těžký život má. Zvlášť, když se mu přijde na něco, o čem si myslel, že se svou brilantní inteligencí dokáže před voličským stádem utajit. Zářným případem je japonský Ryutaro Nonmura. Tomu přišli na podivné cesty za veřejné peníze. Uspořádal proto tiskovku, kde chtěl vše vysvětlit. Výkon, který zde předvedl, mu může ale závidět i žena s diagnostikovanou hysterií nacházející se právě v nejhorší fázi menstruačního cyklu.

Výrok měsíce

„Petro jsi skvělá tenistka, ale jako člověk jsi špína!“ aneb jak si Stanislav Huml na Facebooku hojí svou neúspěšnost na těch úspěšnějších.

Srpen

V prosinci 2013 našli u norského Osla člověka, který ani nevěděl, čí je. Nakonec si vzpomněl, že je vlastně Čech a vrátil se domů. V srpnu se ale zase ztratil. Myslím, že on se ale nakonec zase někde dezorientovaně objeví. Mimochodem do Norska od nás občas putují záhadní lidé, možná už si tamní obyvatelé myslí, že Češi jsou nějaký druh mutantů. Vzpomeňte třeba na malou Aničku, ze které byl následně Adam, aby se ve finále ukázalo, že je to vlastně dospělá Barbora. No chaos nad chaos.

Výrok měsíce

Okamurovy výroky o koncentračním táboře v Letech u Písku „mýtus o romském koncentráku je podle dostupných informací lež“ nadzvedly spoustu lidí. Jen tedy nevím, ale pokud už chce být rasista, možná by si měl nechat překontrolovat původ. Mám takový pocit, že on čistokrevný taky nebude.

Září

Každý, kdo má psa a ještě lépe každý, kdo někdy pracoval jako poštovní doručovatel, ví, že psi a pošťáci se prostě nemají v lásce. Fakt mě zajímalo, proč to tak je. Dlouhou dobu jsem si myslela, že je to tím, že pošťák nosí noviny a jak každý pejskař ví, plesknutí novinami psi prostě nemusí, a tak se snaží donašeče tohoto otravného materiálu zahnat. Jeden chovatel mi ale nedávno odkryl jinou teorii, a sice že pes moc dobře ví, že pošťák nejen přijde, ale zase rychle odejde. Tím, že na něj začne štěkat, působí jako dokonalý hrdina a může na páníčka zamachrovat: „Vidíš, zahnal jsem ho.“

To jsem ale trochu odbočila od zprávy, která mě v září zaujala. Tak tedy, zatímco u nás je největším nepřítelem pošťáků pes, v takové Kanadě mají úplně jiný kalibr. Tak jednomu z tamních doručovatelů nezbývalo než nafotit vzniklou situaci a do formuláře napsat jako důvod nedoručení zásilky „medvěd u dveří“. Je fakt, že to bych k té schránce taky nespěchala.

Výrok měsíce

„Pokud si kdokoli v České republice myslí, že Česká republika se může dostat na evropskou úroveň rozvinutím Brna, Ostravy, Břeclavi nebo Krnova, je na velkém omylu,“ prohlásil Tomáš Hudeček, když vysvětloval, proč by se měla věnovat pozornost hlavně Praze. Pokud si půjčí od kteréhokoliv dítka na prvním stupni ZŠ altlas, zjistí, že to okolo Prahy je ještě pořád Česká republika a celkově má rozlohu 78 866 km2 .

Říjen

Kancelář Blaník rozjela svou 2. sérii. Pro ty, co nevědí, o co jde, jen lehké naznačení. Je to internetový seriál o Tondovi Blaníkovi, bez kterého by se neobešel nikdo, kdo v Čechách „něco“ znamená a jenž řídí prakticky celou republiku. Stylově jsem vybrala díl, který tak nějak charakterizuje ten letošní překotný říjen. https://www.stream.cz/blanik/10004235-krtek-a-kunda

Výrok měsíce

„Víte, co je to pussy v angličtině?“ A modří už vědí, takže autora tohoto výroku není třeba představovat.

Listopad

Vědci prý objevili mkroorganismus, který dokáže snížit vaše duševní schopnosti. Jmenuje se chlorovirus ATCV-1, a pokud se vám dostane do těla, prostě zhloupnete. U některých jedinců mám tak trochu podezření, že ho vyhledávají cíleně. Nachází se v určitých řasách, takže si dávejte pozor, kde se v létě koupete. A ono je to vlastně jedno, jak by řekl Štěpán Šafránek: „Až všichni dokonale zblbnem, vezmeme si pastelky, a nikdo nic nepozná.“

Výrok měsíce

„Celé dopoledne sněžím (během 8 dnů 10 g to je síla) a diazepamuji. Jsem totálně DOWN,“ uniklý zápis z deníčku bývalého šéfa nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Sněžil opravdu zdatně a v zapisování naštěstí nebyl nedbalý, takže až zase budou vlekaři přemýšlet, kde je všechen sníh, už budou vědět, kdo jim ho sjel.

Prosinec

Jednou je alkohol špatný, jednou dobrý, tak jako vše. Poslední objev, se kterým přišli vědci, ale jistě při Silvestru mnoho lidí potěší. Ti totiž tvrdí, že pokud má člověk v krvi přesně 0,75 promile alkoholu, nejlépe řeší problémy. Takže si hlídejte hladinu, a třeba dnes vyřešíte i smysl života. Na zdraví!

Výrok měsíce

„Nikdy nebudu ustupovat řvoucímu davu. Naposledy se řevem dorozumívali neandertálci, ale to je poměrně dávno,“ prohlásil prezident Zeman ve svém vánočním poselství. Vědci ale oponují, nejen tím, že se neandrtálci nedorozumívali řevem, ale navíc jich prý bylo tak málo, že by ani dav nevytvořili.

Mějte skvělý závěr roku 2014!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na