Ohlédnutí za rokem 2015

Autor

I v tomto roce se toho událo mnoho. Abychom vám ukázali, jak barevný tento rok byl, přinášíme vám výběr kuriózních i zábavných událostí, které v roce 2015 prošly kolem nás. Doufáme, že rok 2016 bude pro vás ještě zábavnější a pestřejší.

Leden

Dobrodruzi a hledači pokladů vždy přitahovali pozornost. Leckterý muž už někdy toužil někým takovým být, ženám připadají sexy. V Čechách toho už bohužel moc k objevování nemáme. Naštěstí máme hodného prezidenta, který se stará o zábavu celého národa, a tak nám hned na začátku roku připravil soutěž o to, kdo najde článek Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman. Nikdo sice nezvítězil, ačkoliv celý národ usilovně pátral a celý případ se ještě bude řešit u soudu. Někdy je opravdu mlčeti zlato. Zapojili se téměř všichni:

Únor

V Čechách se plesá hojně a rádo. Pomalu každá větší obec má nějaký svůj ples – hasičský, myslivecký, ples přátel žehu.. Jedním z velkých lákadel je na těchto plesech samozřejmě tombola. Ale ne vždy je to s tombolou jednoduché. Ve filmu Hoří, má panenko! se tombola ve velkém rozkradla , protože bylo z čeho krást. Jinou taktiku zvolili pořadatelé jednoho plesu na Brněnsku, tombolu žádnou neměli, tak se rozhodli, že věci na ní nakradou v jednom supermarketu. Kdyby zmíněný film viděli, věděli by, že krádeže okolo tombolových cen jsou vždy odhaleny. Legendární scéna:

Březen

Močení na veřejnosti je nešvar, který už začal lézt hamburským občanům krkem. Rozhodli se, že lidem, kteří ani v 21. století nepochopili, že močit na domy je poněkud nevkusné, trochu znepříjemní jejich kratochvíli. Domy začali opatřovat nátěrem, který močištníkům vrátí jejich nálož zpět. Jak se ukázalo, barva plní svůj účel. I u nás bych věděla o mnoha místech, která by stála za to natřít. A zde je začátek:

Duben

Že mají Japonci vůbec nejšílenější televizní soutěže na světě, o tom není třeba pochybovat. Už jste mohli vidět, jak musí sníst nudlovou polévku zavření v puštěné automatické pračce, jak dráždí ledního medvěda převlečení za tuleně nebo jak si nechávali nafackovat koženým páskem připevněným na otáčejícím se kole. Jedna z nejpraštěnějších soutěží však přišla letos na jaře, kdy museli zpívat, zatímco byli sexuálně uspokojováni. Soutěže však nejsou tím jediným, co Japonci vymýšlejí. Nejšílenější japonské vynálezy:

Květen

Znáte to, když na sebe něco obléknete, vám se to líbí, ale ostatní se netváří příliš nadšeně? Nebo když jdete po ulici a naopak se vy pozastavíte nad něčí oděvní kreativitou? Americkému politikovi Davidu Mooreovi zřejmě tyto pohledy způsobují noční můry, protože bojuje za zákon, který by zakázal nošení nevhodného oblečení. Problém avšak v tom, že za nevhodné považuje každý něco jiného, takže za chvíli by zahrnoval vše od ponožek v sandálech až po cyklistické kalhoty pro pány. Tak snad zůstane jeho přání nevyslyšeno a lidi si budou moci své úlety oblékat i nadále. Výběr nejošklivějších svatebních outfitů:

Červen

Tak jako každý rok, i v tento se lidé seznamovali, potkávali, setkávali a sezdávali, ale také rozcházeli. Velmi netradičně přistoupil k rozvodu jeden Němec, který veškerý majetek rozdělil na půl, a to doslova. A protože žijeme v digitální éře, své počínání nahrál na youtube a romanticky ho nazval Pro Lauru. Inspirace k rozchodům:

Červenec

Letošní léto na nás nasadilo opravdu těžký kalibr. Vedro bylo takové, že se potili pomalu i rybníky. Nejen u nás ale bylo teplo. Na některých světových horách odtávající sníh začal odkrývat vskutku zvláštní úkazy, a sice mumifikovaná těla členů před mnoha lety ztracených expedic. To se stalo třeba na vrcholku Pico de Orizaba v Mexiku. Takže až tam někdy zabrousíte, dávejte pozor, ať o nějakou tu mumii nezakopnete. Jak se budí mumie: 

Srpen

Dovolené v plném proudu, a protože jsme národ remcalů, stěžujeme si na úplně všechno. Z údajů serveru dovolena.cz vyplývá, že nás štve opravdu různorodá paleta „nedostatků“. V Bulharsku bylo moc Bulharů, snídaňový raut byl jen pestrý, a ne ještě pestřejší nebo prostě to, že v cizině, světe, div se!, nemají české programy. Těším se, že se jednou dožiji doby, kdy budou Češi prostě spokojení. Nic se nezměnilo: 

Září

Loupení je poněkud debilní způsob obživy a většinou k němu sáhnou duševně ne moc bystří jedinci. Důkazem budiž jeden americký pár, který přepadl banku s pistolí v ruce. Odešli sice aniž by je někdo zadržel, což v nich zřejmě vyvolalo pocit jakési nedotknutelnosti. A jak je v dnešní době zvykem, každý úspěch by se měl zdokumentovat a hodit na Facebook. Oni si se svým lupem tedy udělali pár selfie a zřejmě v domnění, že policie sociální sítě nepoužívá, hodili si to na zeď. Už jsou v dobré společnosti:

Říjen

Debatní soutěže jsou velmi oblíbenou disciplínou zvlášť na prestižních školách. Ukáže se při nich, jak dobrý je kdo řečník, a jak dokáže obhájit své názory a stanoviska. Studenti jedné z nejelitnějších škol na světě, a sice Harvardu, si svým vítězstvím jistě byli jisti, když přijali výzvu vězňů z New Yorku, aby se utkali s nimi. Vězni mají možnost vzdělávat se na Bard College a své soupeře z Harvardu porazili. Studenti prestižní školy tak dostali cennou lekci, že není dobré soudit knihu podle obalu. Možná i je připravoval Andy: 

Listopad

Podzim byl v ČR ve znamení téměř bratrovražedného boje, který způsobila tak nevinná událost, jakou je soutěž StarDance a jeden ze soutěžících Lukáš Pavlásek. Moc jsem ten rozlícený dav nechápala. Copak v tom bylo něco překvapivého? Jsme Češi. Naším válečným hrdinou byl Švejk, největším Čechem Jára Cimrman, tak nechápu, co mnohé překvapilo na tom, že by se nejlepším tanečníkem mohl stát právě Lukáš Pavlásek?! StarTanečník: 

Prosinec

Někdy mě udiví, co všechno je přivázáno, aby to někdo neukradl, ale když se podíváme do policejních záznamů, ono se vlastně není divit čemu. Tak jako vidíme na případu jednoho kreativního zloděje ze Zlínska, který na balkonech ukradl řízky z kapra a pečenou husu. Na řízcích si pošmákl a husu ještě zvládl prodat. Inu hlad je sviňa: 

Mějte krásný závěr roku!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na