Návštěva nehtového studia

Autor

Přáním každé ženy je mít krásné ruce a zdravé pěstěné nehty. Našly jste to vaše manikérské studio, kde se vám o ruce postará odbornice, se kterou jste spokojeny? A co váš partner, jaké má ruce? Hřejivé, jemné a něžné nebo hrubé,chladné, mozolnaté z manuální námahy a jeho doteky vám připomínají pohlazení struhadla, když se vám v kuchyni neopatrně vysmekne z rukou…?

O ruce je potřeba pečovat. Velice mne těší, že se mi podařilo oslovit odbornici, manikérku, paní Ilonu Medříkovou, jenž je majitelkou nehtového studia. Paní Medříková mi ochotně zodpověděla mé dotazy týkající se péče o ruce a nehty. Tedy pojďme strávit příjemný čas v hezkém prostředí se sympatickou dámou. Věřím, že se vám zde bude líbit.

Dobrý den, paní Medříková, představte se nám blíže a řekněte našim čtenářkám něco o Vašem studiu.

Mé studio se nachází v krásném historickém centru Brna. Studio je zařizeno velmi příjemně, aby klientky mohly odpočívat a relaxovat.

Já pracuji v oboru od roku 2002, používám jen certifikované materiály. Přistupuji k práci profesionálně, ale přesto lidsky. Z velké většiny mých stálých klientek se staly velmi blízké osoby. I když v oboru pracuji tolik let, stále se vzdělávám a neusínám na vavřínech. Klientkám se snažím vytvořit příjemné prostředí a atmosféru, proto pracuji ve studiu sama, hlavně kvůli intimitě prostředí.

Jaké služby nabízíte?

Poskytuji služby nehtové modeláže, zpevnění přírodních nehtů gelem, manikúru, japonskou manikúru, parafinový zábal.
Od února budu poskytovat i péči o nohy,například masážní koupel nohou s pedikúrními kuličkami, parafinový zábal na nohy s divokou růží, úpravu nehtů a lůžek, pealing chodidel, p-shine a na léto gel na nohy, aby klientky mohly mít vyladěny nohy i ruce.

 

Navštěvují Vaše nehtové studio i muži?

Zatím jen výjimečně a většinou jsou to muži mých klientek. Jak říkám já, každý muž je vizitkou své ženy…

O jaký typ manikúry mají nejčastěji zájem ženy?

Vynechme teď použití gelu a tím pádem nám vyjde TOP1 p-shine spolu s parafinovým zábalem.

Mám malé ruce, krátké prsty a pracuji manuálně. Dlouhé ani umělé nehty nechci. Existuje manikúra, která by vzhled mých rukou a nehtů vylepšila?

Velmi tomu rozumím a v tomto případě doporučuji alespoň jedenkrát za měsíc péči v profi studiu.

Představte nám P-Shine japonskou manikúru, o které poslední dobou velmi často slýcháme.

Jedná se o přírodní manikúru, která podporuje prokrvení a zdravý růst nehtů. Jen pravá p-shine pasta obsahuje včelí vosk, mateří kašičku, křemičitou hlinku z japonského moře, vitaminy A, H, E, provitamin B5, panthenol, glycerin, jemné parafiny a bentonit. Dávejte pozor na levné náhražky.

 

Jak se starat o pokožku rukou a o nehty doma?

Když si uvědomíme, kolik naše ruce za den udělají práce, zaslouží si od nás pravidelnou péči i doma. Občas lázeň v lehce nahřátém olivovém oleji, pro osvěžení a vůni nehtů na každý nehet kapku šťávy z citronu. Občas si na noc pořádně namazat ruce obyčejnou vazelínou, kterou koupíte v každé lékárně, natáhnout do postele rukavičky a dát svým rukám čas na regeneraci.

Na své nehty při zkracování používejte jen jemný papírový pilník, nehty zkracujte do přirozeného obloučku jedním směrem, nikdy cik cak. Kůžičku okolo nehtů nestříhejte, zabráníte tak její vlastnosti se stále obnovovat a tvorbě záděrů.

Škodí nebo neškodí gelové nehty našim přírodním nehtům? Jak často je vhodné docházet na doplnění gelových nehtů?

Jestliže chodíte do profesionálního studia, kde používají kvalitní, plně profesionální a certifikovaný materiál, nemůže se nic stát. Ale musíte počítat s tím, že za zdraví a kvalitu se platí. Rozhodně v takovém studiu zaplatíte víc, než v asijských studiích. Také je velice důležitá kvalifikace a zkušenosti manikérky.

Doplnění nehtů je individuání, celkem záleží na odrostu nehtů. U někoho stačí po čtyřech týdnech, někdo chodí po dvou, ale většinou doporučuji po třech týdnech.

Co je air-brush?

Je to technika zdobení nehtů pomocí akrylových barev a speciální stříkací pistole.

 

Jaké nehty se líbí Vám?

Rozhodně upravené. Nemám ráda kýčovité zdobení a jsou určité věci, které bych svým klientkám nikdy neudělala, protože bych se musela za svoji práci stydět.

Co je in?

Letošní zima nahrává barvám, takže lak či barevný gel na celý nehet. Z barev to je bledě modrá, tyrkysová, klasická červená, vínová a měděné tóny. Nehty mají mít takzvanou manažerskou délku, což je milimetr nad čepičku prstu.Já se snažím trendy i ignorovat a raději klientce dám barvu,ve které se cítí sama dobře.

Paní Iloně Medříkové děkuji za příjemný rozhovor a přeji i nadále radost z práce, kterou dělá a spoustu spokojených klientů.

Všem přeji krásné a zdravé ruce, vaše manikérka ILONA

Více zde: www.nehty-ilona.cz

Jak se o své ruce staráte vy? A jaké nehty se vám líbí?

Úvodní foto: pixabay.com

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na