O Italkách i modelingu s Lucií van Koten

Autor

Zajímáte se o modeling a vše co s ním souvisí? Sníte o kariéře modelky a fascinuje vás Itálie? Pak byste si měli mezi oblíbené webové stránky zaručeně uložit i blog Lucie van Koten Život podle Lucie. Nejen o modelingu s humorem a nadsázkou, ale i o kosmetice, módních výstřelcích a doplňcích, legračně i vážně. A pokud vás nebo člena vaší rodiny modeling doopravdy „bere“, neváhejte a stáhněte si e-book s názvem Jak na modeling. Těší mě, že dnes přináším milý rozhovor s modelkou, která (podle vlastních slov) s modelingem ještě pořádně nezačala. Lucie van Koten na webu Rodina21.

Lucie, kdo (co) Vás přivedl(o) k modelingu?

Já se vlastně k modelingu dostala z té druhé strany, neboť když jsem přišla do Prahy, tak jsem tehdy začala psát pro jeden magazín, který mě neustále posílal na různé fashion modelingové akce a já z nich připravovala reportáže. To je vlastně důvod, proč o modelingu často píšu na svém blogu.

Co Vy a modeling na vlastní kůži?

Myslíte jako modelka? Já mám pocit, že jsem ještě pořádně nezačala, neboť neustále žiji na cestách a pendluji mezi Čechami, Německem a Itálií. Možná až se usadím, tak do toho půjdu. Jenže už teď jsem na modeling jaksi přestárlá (úsměv).

Co by, podle Vás, nemělo chybět dívce, která se touží stát modelkou?

Odvaha, protože bez té se člověk moc daleko nedostane. A pak hlavně zdravý rozum, protože ten v modelingu, mám pocit, často chybí (úsměv).

Čím Vás modeling fascinuje? Je něco, co Vás na modelingu štve?

Baví mě ty krásné fotky, které z focení vzejdou. Vždycky si jednu vytisknu a dám na zrcadlo, abych ráno, až se vzbudím nenalíčená a rozcuchaná si mohla říct, že to ještě není se mnou tak hrozné.

A co štve… kult opravdové vychrtlosti a to, jak mnohé modelky na různých akcích pojídají jen kyselé okurky, zelný salát a neperlivou vodu. Možná mě ale jen štve fakt, že já si dopřávám i za ně (hryže mě svědomí!).

 

Jak jste se dostala do Itálie? Jak se žije modelce v Itálii?

Itálie vlastně vůbec není spojena s modelingem, protože já pracuji jako copywriter. Můj muž tam dostal před dvěma lety skvělou pracovní nabídku od evropské univerzity, a tak jsme vyrazili. V těchto dnech se ale balíme a odjíždíme zase někam pryč….(úsměv).

Jinak ale nemám pocit, že by se tam lidem žilo lehce. Itálie je tak zadlužená a hroutí se jak domeček z karet. Nefunguje už tam téměř nic, lidé stávkují a nezaměstnanost je rovněž alarmující. Bohužel.

Jaké byly Vaše začátky v zahraničí?

Začátky jsou pro mě vždycky fajn, přijdu si jak na dovolené. V Itálii byly horší ty následující měsíce, kdy si uvědomíte, že tam jen strašně málo věcí funguje pořádně. Já vím, že Češi mají Itálii rádi. Ale pro život to země opravdu není. Zvlášť ne nyní, kdy celou zemi obléhá strach z možného bankrotu…

Jaké jsou Italky? V čem jsou jiné, než Češky?

Jsou pěkně drzé a hlučné. Ne vždy je to ale špatná vlastnost, umějí říct, na rozdíl od nás Češek, jasné NE! Jen ztlumit by občas mohly (smích).

Mimo jiné se věnujete také psaní. Představte našim čtenářům Vaši knihu.

Moje kniha se jmenuje Jak na modeling. Je to kniha pro dívky, co by rády s modelingem začaly, je to takový průvodce pro začátek kariéry tak, aby se holky zbytečně nespálily a zároveň věděly, jak se prezentovat a co jim v začátcích může pomoci.

Jaký módní styl a jaké barvy se Vám líbí?

Líbí se mi křiklavé barvy, letní šaty plné barev, výrazné ženské linie a vysoké podpatky. Na takový ten typicky pánský styl mě moc neužije. Mě přiláká cokoli barevné, výrazné a originální.

Prozradíte nám Vaše plány do budoucna?

Právě s mužem opouštíme Itálii a čeká nás několik cestovních měsíců – Slovinsko, Německo, Budapešť, Bulharsko, Čechy a manželovo rodné Holandsko. V září rovněž odlétáme na měsíc do Moskvy a v říjnu se možná ukotvíme v Praze. Moc se na podobné dobrodružství těším. Jen se bojím, že v Moskvě už v říjnu budu umrzat… (úsměv).

Děkuji Vám za příjemný rozhovor a přeji zajímavé a vzrušující zážitky nejen z cestování.

Foto: osobní archiv fotografií paní Lucie van Koten

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na