Podprsenka – umění správného výběru

Autor

Každá je máme a téměř každá k nim má nějaké výhrady. Jedné připadají ty její malé, jiná zase naříká, že je má moc velké. O čem je řeč? Samozřejmě, že o prsou. Abychom měli život s nimi jednodušší, přišel nějaký chytrý člověk a stvořil podprsenku. K tomu, aby správně plnila svou funkci, je ale potřeba si nejprve dobře vybrat.

Jak dobře nakoupit?

Až si půjdete koupit novou podprsenku, mějte na paměti několik zásad:

  • Obvodová část podprsenky by měla být zapnutá napevno a obepínat váš hrudník vodorovně, tedy neměla by vám na zádech ani vylézat nahoru, ani padat dolů.
  • Ramínka by na zádech měla s obvodovou částí svírat pravý úhel a nesmí se vám zařezávat do ramenou, ani z nich padat. Vezměte si do kabinky kamarádku nebo někoho, kdo vám pomůže ramínka srovnat tak, aby tomu tak bylo.
  • Větší prsa potřebují širší ramínka, protože nesou větší zátěž. Nechte nošení vašich prsou na ramínkách a ne na vašich zádech.
  • Upravte rukou prsa v košíčkách tak, aby v nich byla umístěná pohodlně, nemačkala se, ani jinak nedeformovala.
  • Pokud si myslíte, že podprsenka, kterou máte na sobě, vám sedí, zacvičte si v kabince. Zvedněte ruce, předkloňte se, natáhněte levou ruku k pravému lokti a naopak. Prsa vám při těchto pohybech nesmí vylézat z podprsenky ani pod košíčky, ani z boku a nesmí ani vypadávat z košíčků vrchem.

Jak zjistit správnou velikost?

Na tomto odkazu najdete podrobný postup, který vám pomůže s určením vaší velikosti http://www.tabulkavelikosti.cz/podprsenky

I když znáte svou velikost, nikdy si nekupujte podprsenku bez zkoušení. Je spousta ukazatelů, které ovlivňují to, zda vám podprsenka opravdu bude sedět. Berte proto svou zjištěnou velikost jen jako orientační, abyste věděli, ke kterému stojanu máte při nákupu zamířit jako první. Pokud vám nebudou podprsenky v této velikosti pohodlně sedět, poohlédněte se v nejbližších velikostech.

Materiály

Aby se stala podprsenka neobtěžující a přirozenou součástí vašeho těla, měly byste myslet i na to, jaký materiál zvolíte. Neměl by vás nikde škrábat, kousat a jinak obtěžovat. Samozřejmě platí, že kvalitní materiály jsou dražší, ale já osobně si myslím, že je lepší mít dvě opravdu kvalitní podprsenky než deset nekvalitních.

Bavlna – velmi vhodný materiál pro aktivní a sportující ženy. Kvalitní bavlna vám vydrží a nezmění svůj tvar ihned po prvním vyprání.

Satén – velmi dobře drží tvar. Zvlášť dobře se hodí do kostýmků, přiléhavých svetrů a šatů.

Krajka – velmi luxusní záležitost vhodná do večerních a společenských šatů. Kvalitní krajka neškrábe a je příjemná na dotek.

První výběr

Pokud je vaše dcera ve věku, kdy už je čas na nákup první podprsenky, jděte s ní a naučte jí správným zásadám při jejím výběru. Je to skvělá příležitost, jak si užít společné holčičí odpoledne. Jako nejlepší variantu pro mladé holčiny vidím v bavlněných, popř. saténových podprsenkách s kosticemi.

Zdraví na prvním místě

Každá prsa jsou v dobře vybrané podprsence krásná. Neměly bychom však myslet jen na jejich vzhled, ale hlavně na jejich zdraví. Proto nezapomeňte na pravidelné samovyšetření prsou, které nejspolehlivěji dokáže odhalit anomálie a případné zdravotní komplikace v rané fázi, kdy je největší šance na úspěšnou léčbu, pokud by se objevil opravdový problém. Vyšetření si proveďte alespoň jednou měsíčně v době po skončení menstruace. Podrobný návod naleznete ZDE Při zpozorování jakékoliv anomálie, ihned navštivte svého gynekologa. Pamatujte, že je lepší jít k němu desetkrát zbytečně než jednou něco zanedbat!

Jak jste na tom s podprsenkami vy? Nosíte správnou velikost? A jaké máte nejraději?

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ivanka H.

Díky díky 🙂 Já jsem jedna z těch „nešťastnic“ co nosila dlouhá léta nepadnouci podprsenky a nebyla schopna sivybrat tu skutečně správnou. Jsem ráda, že se o tom mluví a ženy už se začínají v tomhle ohledu probouzet.