Podzimní péče o pleť

Autor

Nové roční období je tu a s ním je potřeba pozměnit i péči o pleť. Jak se bude měnit od toho letního, ale také o módních trendech a plesovém líčení dívek jsem si promluvila s Hanou Pekhartovou. A co víc, můžete si zasoutěžit o tři krásné a cenné kosmetické balíčky, které pro vás připravila!

Podzim většinou přináší sychravé počasí s větrem, deštěm a podobnými – propleť nepříjemnými – změnami. Jak se správně v tuto dobu o pleť postarat, aby tolik netrpěla?

Pleť bývá v těchto měsících více namáhaná, stává se sušší, často musíme sáhnout po krému pro suchý typ pleti. Doporučuji zvýšit hydrataci i pravidelným používáním hydratačních a výživných masek, a to dvakrát týdně. Samozřejmě dodržování pitného režimu je základem. Důležitý je i make-up, který nám pleť chrání, a to nejen před smogem, ale i povětrnostními vlivy.

Jaké rady byste dala našim čtenářkám ohledně podzimního líčení? Jaké jsou aktuální módní trendy?

V podzimních a zimních měsících si můžeme dovolit daleko výraznější líčení než například v létě. Trendy je opět kouřové líčení, tlumenými barvami, jako je například šedá, černá, ale velmi IN je i tmavě fialová a tmavě modrá barva. Nosí se i odstíny hnědé, dále zlaté nebo stříbrné. Blíží se nám plesová sezóna, kde tyto třpytivé barvy v líčení jistě využijeme. Rty mohou být opět výrazné, použijeme klasicky červenou rtěnku, ale i tmavě vínovou nebo až do fialova.

Kromě plesů začaly také taneční kurzy dospívajících, jaké tam doporučujete dívkám líčení?

Je to slavnostní záležitost, takže určitě je již líčení na místě. Problém ale bývá většinou s „přemalováním“, u mladých dívek bych se raději držela jemnějšího líčení, které však slečny mohou doplnit třpytkami a perletí.

Mění se trendy v líčení tak často, jako v oblečení, nebo jsou přeci jen stálejší?

Většinou se trendy opakují,na podzim bývají módní zejména teplé podzimní odstíny a výrazné líčení, na jaře a v létě se nosí spíše nahé líčení pastelovými barvami.

Máte vy osobně ráda podzim? A jaké je vaše oblíbené oblečení a doplňky v tento čas?

Podzim miluji – jen když není sychravo. Mám ráda tuto změnu ročních dob i z důvodu, že mohu vytáhnout svůj oblíbený trenčkot. Béžový nebo krémový trenčkot by neměl chybět v šatníku žádné dámy. Často nosívám pouzdrové sukně nebo šaty, ale někdy jsou v deštivém počasí příjemnější kalhoty, nyní velmi moderní úzké do půli lýtek nebo ke kotníkům. K tomu doplním outfit košilí nebo svetříkem. Oblíbila jsem si nyní mokasíny, které se opět vrací do módy, nebo kotníčkové boty. Favoritem však pro mě ale i nadále zůstávají boty s podpatkem. Nesmíme zapomenout na šál a lehké kožené rukavičky, které v prvním studeném počasí velmi oceníme.

Moc děkuji za aktuální informace a přeji krásné podzimní dny!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *