Růženčin módní bloček: adventní laDění

Autor

Čas adventní je plný předvánočních a vánočních příprav. Nicméně netřeba zapomínat se u toho hezky na-ladit. Hudebně, voňavě, chuťově, hravě a samozřejmě i módně! Růženka byla zachycena během několik klasických prosincových aktivit a nutno dodat, že ač zaujata činnostmi a vnitřně napojena, nikdy neztrácí glanc ani napovrch. Což vás, věrné čtenáře, už asi ale nepřekvapí. Ale inspirovat vás to může! Hlavně to, že se musí umět nosit i malé nelady.

Krásný adventní čas, modelínka je tu po měsíci zas!

Ano, neboli Ihahá, asi jste poznali původ prvního fota. To ROSEtomilé hříbátko byla Růženka na svém prvním školkovském vystoupení. Doladěny měla hnědé kostičkované šatečky s volánky a naladěn měla hlásek na vánoční i nevánoční písně, stejně jako na hru na flétničku (hnědou samozřejmě). Na druhém vystoupení měla být za kozenku, což jí asi tolik neladilo, takže odmítla zopakovat hudební znalosti. Hříbátko jí asi sedělo lépe. Na začátku měsíce spolupracovala na tvorbě adventního věnce, kdy vybírala a nalepovala dekorace s vkusem sobě vlastním. Výsledek je, myslím, vydařený a letos bílo-stříbrně doladěný.

Další částí příprav je výzdoba domova, podle které poznáte, jak velké či malé děti místo obývají. Jistě to většina znáte, mezi mnohaletou klasiku, ale oblíbenou, patří například tyto tvořivé činnosti: tvoření výzdoby z přírodnin: například pomerančová kůra, rozinky, a podobně. Výhodou u tohoto tvoření je, že je polojedlé. Nevýhodou, že například od takových rozinek bude dítko hodně opatlané (ačkoliv u kterého tvoření nebude…) a je tu i jisté drobné nebezpečí napíchnutí se na jehlu či jiné napichovadlo. A kdo z vás nedělal papírové řetězy?! Zde zůstává možnost opatlání, ale stejně jako u předešlého tvoření i tady dítě trénuje jemnou mechaniku, stříhání, lepení, ale i kreativitu a fantazii, ač se to tak zprvu nemusí zdát. Už jen vystřídáním běžných nůžek za nůžky zdobné (např. s vlnkami) řetěz obměníte a přiděláte si práci s náročnějším lepením/trefením se. Ale různobarevný různotvarý výsledek stojí za to a přenese vás zpátky do dětství.

 

Nemohou chybět také papírová přáníčka (jaká a kolik děláte vy? u nás to letos bylo třicet kousků) a vzhledem k aktuální oblíbené činnosti „vymalovávání“ neustále dodáváme Růžence nové a nové obrázky – tentokrát především zimně a vánočně laděné, které ráda a stále vybarvuje. Máme tak spoustu stromečků, dárečků, betlémků, sněhuláků. A vzhledem k tomu, že zbývající čas do Vánoc strávíme nemocně doma, tak jich ještě jistě pár tun přibude.

 

Když je domov nazdoben, přichází na řadu vaření a pečení. To děti většinou milují. A pokud nemají nemoc, která by do jídla přenášela bacily či infekci, je to ideální zapojení dítěte do adventních příprav. Na cukroví můžou chystat těsto, vykrajovat, vyndavat plechy s cukrovým z trouby, a poté různorodě zdobit. Méně šikovné maminky mohou na děti „hodit“ nepovedenější kousky. Chuťově budou jistě vydařené a to, že jsou nakřivo nalepené nebo ozdobené bude jen milá roztomilost. Lze i trénovat na štědrovečerní večeři. U nás jsou jedním z oblíbených chodů „šneci“, jak děti přejmenovaly vinné klobásky. A důležitá tečka k pomocnicím při vaření: dokonale lze využít rozkošně praktické a prakticky rozkošné zástěrky! A pak už dobrou chuť v čistém oblečení…

Do Nového nového roku posíláme ještě obejmutí s přáním hodně lásky, zdraví, pohody, úsměvů a dobrého vkusu ve všech směrech!

Hepy 2014! Vaše Růženka

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/