Růženčin módní bloček: Den eR

Autor

Některé dítě by klidně celý den strávilo v pyžamu, kdyby to situace a rodič dovolili. Nechápe také nutnost převlékat se ze školního do domácí oděvu. Není to lenost, není to provokace. Většinou. Prostě má pocit, že to není důležité. Růženky se to samozřejmě netýká, ale osobně zná takové případy. A ví také, že přesto jsou chvíle, kdy má i takto módně a převlékace neaktivní dítě potřebu se hodit do něčeho speciálního. Obecně se tomu říká „Den Dé“, my jej samozřejmě s naší patronkou módy máme za „Den eR“.

Takže hurá do toho, ať Vás osvítí módní múza a můžeme dát palec hore!

 

Během prvního čtvrtletí bývá oblíbenou akční akcí KARNEVAL. Tam se může vyřádit každý. Od prarodičů, přes rodiče a starší sourozence až po děti samotné. Když jim do toho rodiče přestanou mluvit a samy si vyberou model, může rodič zalapat po dechu, nicméně neměl by klást větší odpor, než je nutné. A tak oproti představám o princeznách a vílách se nám rojí kovbojky a pirátky. Hoši často jedou ve skupinovém trendu, zažila jsem tak před časem karneval o dvaceti dětech, z nichž čtyři byli Spidermani. Dalším rokem byla stejná skupinka za vojáky a napřesrok to už byla parta zombies. Kdoví, co nás ještě čeká, ale pro letošek se můžu vlastně radovat: Zlatá pirátka!

Některé děti chodí do městské či obecní knihovny odmalička, pro někoho se zdá KNIHOVNA v nečtoucím věku zbytečná. S tím nelze než nesouhlasit, ale to je asi tak všechno… Vlastně ne, můžeme Vám knihovny i přímo doporučit. I pro nečtenáře, předškoláky. Už jen pro seznámení se s prostředím, pochopení, že ke knížkám je potřeba se chovat opatrně a s citem, nekreslit do nich (taky to neplatí o všech, ale o těch z knihovny dozajista). Dítě může zaujmout i množství nádherných knih, které existují. Moje děti s knihovnou vyrůstaly, Růženčin bratr v jejím věku již nosil pravidelně domů kousky z obecní knihovny a nadšeně je louskal. Růženka (přeci jen je to modelka) knihy zatím používá úměrně svému věku a přesto si v knihovně dokáže vybrat. Aktivně pak do čtení zapojuje ostatní – čtoucí – členy rodiny. A co to má společného s módou? Ale přátelé… Jednak už samo čtení je módní a jednak je přece jasné, že existují kousky oblečení s potisky z knih, s jejich hrdiny, a pokud ještě nemáte Vy či Vaše dítko přímo na oblečení či doplňku úryvek či postavu z oblíbené knihy, tak hurá do pruhovaných „řádků“!

 

O narozeninách a slavnostních hadřících už jsme mluvily, ale vzhledem k tomu, že Růželína modelína má narozeniny právě dnes, nelze letošní model vynechat, ač je na fotografii částečně skryt dortem. Už je zvykem dolaďovat NAROZENINY v oblasti dárků a výzdoby a dortu, kdy je vše zaměřeno na aktuální „nej“ oslavence, ale nezapomínejte k tomu všemu coby zářící svíčku na narozeninové oslavě stejně naladit i oblečení. U nás to letos bylo doberuškova, takže přes červené triko krátké šatičky s nezbytně růžičkovým vzorem. Nově silonky, tentokrát v bílé barvě, které umocní pocit slavnostnosti okaMžiku. Alespoň do prvního roztrženého oka. To se stane co-by-dup, tak nad tím ani nezvyšujte obočí, maximálně mávněte rukou a ze silonek udělejte buď extravagantní kousek díky zachycení oka protiútěkovým barevným lakem na nehty nebo ponechte roztržené punčošky na rockovější část roku.

Brzy přijde PRVNÍ JARNÍ DEN, který si – stejně jako PRVNÍ LETOŠNÍ VYJÍŽĎKA NA KOLE – zaslouží také dokonalý outfit. Zapomeňte na svoje představy, připravte se na překvapené pohledy kolemj(e)doucích, popusťte dítě, aby popustilo uzdu své fantazii (jen tu helmu narvěte, ať si říká, co chce, zde foceno pro módní efekt předhelmově). Fantazie pro potomka jistě nebude problém. Lepší být lehce extravagantní, než zapadnout do jedné unisonořady a splynout s davem. Barvy, tvary, vzory, materiály, doplňky, vrstvení, kombinování. Hlavně ať není nuda! Je načase trochu ten český módní rybníček rozvířit, co říkáte?

Ať máte „Den eR“ kdykoliv, krásně si ho užijte a ať vždy pěkně (na)ladí!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/