Panáčci z kukuřice

Autor

Kukuřičná pole jsou sice již dávno sklizena a kukuřičné klasy pod střechou. Možná jste si ale stihly pár kousků utrhnout a teď přemýšlíte, co s nimi podniknout. Venku je každou chvilku ošklivo a děti znuděné, zkuste se inspirovat a zabavit je výrobou panáčků. Anebo zabavte prostě jen sami sebe.

Budeme potřebovat:
• Několik kusů zralé kukuřice.
• Šípky, jeřabiny, dýňová semínka, pecky, fazole, šustí z kukuřice, kaštany, slaměnky, žaludy, makovice,…
• Tavnou pistoli a dostatek lepidla do ní.

Postup:
Kukuřici oloupeme z šustí a ulomíme nebo odřízneme její tvrdý konec. Děláme to z toho důvodu, aby nám panáčci stáli a nic jim v tom nebránilo.

Spodní část kukuřice oblepíme šípky nebo jeřabinami dokola a můžeme pokračovat několika vrstvami jiného přírodního materiálu – pecky, fazole, dýňová semínka,… Tak zpevníme základnu a panáček nám nebude přepadávat na strany. Vždy naneseme proužek lepidla z tavné pistole a klademe přírodniny těsně vedle sebe dokola kukuřice.

Obličej a hlavu panáčka nebo panenky nazdobíme podle své fantazie. Třeba kaštan jako nos, pusinku z jeřabin , oči z dýňových semínek, fazole nebo celého pepře a horní část hlavy můžeme ozdobit nastříhaným šustím, slaměnkami, žaludy, makovicemi, prostě co se nám bude líbit a také co zrovna budeme mít doma k dispozici. Z šustí také můžeme panenkám vytvořit sukýnky.


Panáčci a panenky z kukuřice budou určitě chtít vyrábět s vámi vaše děti. Ty moje to hrozně bavilo a kukuřiční panáčci zdobí jejich poličku v pokojíčku.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na