Růženčin módní bloček: Modrá je dobrá

Autor

Když jsem zjistila, že mým druhým očekávaným potomkem bude po prvorozeném synkovi tentokrát holčička, ihned jsem se zařekla, že jí nebudu navlékat jen do růžové, jak to některé šílené matky dělají. S rostoucí Dorotkou či Betynkou jsem názor malinko měnila, to jak mi doma přistávaly rozkošné i vtipné dárky v podobě dorůžova outfitečků. No a pak to přišlo. Růžová ne? Tak děvče bude přímo Růženka, takže už nebylo o čem. Nicméně naštěstí zas tak šílenou jsem se nestala (jen polo-šílenou), a tak se držíme barev a módních trendů i mimo tenkou růžovou linii. Ne nadarmo říká dcerka místo „modrá“ zatím „modlá“, však někdy jsou věci domodra až idolózní!

Modrá je modla, tak vzhůru za ní do šatníku!

Aby bylo hned jasno, že chceme lámat předsudky, dělat zvraty a předvádět nečekané, volíme hned první článek po onom úvodním kontraverzně a překvapivě! Modelka je Růženka a předpoklad by tedy byl, že začínat se bude nikoliv od A, ale od R jako růžová. Kdo nás zná, teoreticky to mohl malinko tušit, ale abychom i těm, co mohli tušit ukázaly, že jsme o krok napřed, nebudeme dnes řešit modrou coby dědictví po mužském starším sourozenci (i na toto téma však později dojde), ale modrou jako vkusný dívčí doplněk anebo i hlavní barevnou složku outfitu.

Když se řekne „modrá“, leckoho ihned napadne džínovina. A aby ne! Kousek nějakého toho jeansu by měl mít ve skříni každý, včetně našich drobotin. Džínové kalhoty má asi každé dítě už v raném věku (ne jak tomu bylo dříve v ne-dávných dobách), řekla bych klidně i v kolébce, protože dcerka například měla džínové šaty zhruba v půli roce a synek první džíny asi také tak. Jeansy nejsou pasé ani dnes, samozřejmě záleží na správném střihu a jako vždy – doladění k ostatnímu oblečení. To není u džínoviny zas takový problém, za což jí patří plus. Pokud má vaše dítko (jako že by mělo) nějaký ten modrý kousek ve skříni, ke kvalitnímu doladění by se mohla hodit i kšiltovka nebo jiná pokrývka hlavy, která má I modrou barvu (ať už převážně, nebo jen doplňkově). A když děti outfit doplní ještě modrýma očkama, taky fajn. Později lze řešit barevnými kontaktními čočkami (platí nejen pro modrou barvu).

 

Modré duo v podání tričko + klobouček a tričko + kšiltovka nám před dvěma lety zajistilo sdružení Za novým úsměvem. Zvolili pro oblečení krásně světlemodrou barvu, doplněnou jednoduše krásným logem slunce. Naše mladší dítko má tu modrou výhodu, že z jednoho trička už vyrostla, ale dorostla do druhého, takže může své oblíbené triko nosit o několik let déle. Tady trošku proplouváme do jiného tématu, čímž je „dědění“, ale vzhledem k tomu, že se jedná o tričko stejné jako předešlé a dívky i chlapci mají stejný typ, tak myslím, že jej můžeme nechat v dnešním tomto zařazení.

Zcela modrá a holčičí trička také existují. Většinou k nim děvčata přicházejí až v pozdějším věku, kdy se nadšené matky vyřádí v růžové, a přes červenou postupně dojdou i na „holčičí modré kousky“. Jedna se pak o jemné drobnosti, jako jsou kytičky na tričku, rukávy zakončené dovlnkova či vložená kraječka, která ujišťuje, že se jedná o čistě dívčí styl. Modré kalhoty pak například mívají růžové švy (viz. koloběžkové foto výše).

Ať už tedy romanticky, sportovně, retro či jinak modře, mějte se dobře!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/