Růženčin módní bloček: retro frčí

Autor

Kdo sleduje módní trendy na molech celého světa, tak tuší. Kdo navštěvuje správná místa, kupuje. Kdo se kouká kolem sebe, dobře ví. Ví, co je Jo a ví, co Fakt Ne. Kdo tápe, pro toho je tu Růženčin módní bloček, který směruje tak, abyste nezapadli do davu. A protože tohle děvče se koukat umí, tak vězte, že když si pořídíte outfit ve stylu RETRO, neprohloupíte.

Budete-li správně vybírat, ladit a sladit!

Věřte, nebo ne, je tu Začátek starých módních časů!

Nejklasičtěji a nejjednodušeji lze retro nastajlovat v případě, kdy se jedná o společenský oděv. Děvečku ustrojíme do krajek, od ponožek, po šatičky, pokud možno i s šátečkem či čelenkou. K této retro době se hodí bílá barva, což – jak především zkušené matky uznají – není zrovna nejpraktičtější záležitost, především u dětí, které nepostojí a neposedí. S tímto rizikem a větší spotřebou pracího prášku se ale prostě musí počítat a pro módní trend tuto oběť nelze než podstoupit. Výsledný efekt za to stojí a holčička, točící kruhovou sukní, bude nadšena.

Přestože jsme začali u šatů do společnosti, nesmíme zapomenout – a proto k nim hned skáčeme – na domácí odívání. Jistěže zde je nutná pohodlnost, ale není problém sáhnout na správné místo a i v tomto případě se trefit a nebýt mimo. Z fotogalerie jsme vybrali jeden starší kousek časově, a to jak onu fotografii, tak i obleček, který není á la retro, ale je to pravé nefalšované retro z osmdesátých let (pozor, tady je to pro zkušenější nebo otrlejší, protože v této době lze často sáhnout dost vedle!). Kromě dokonalého proužku se vůbec nebojte ani puntíků, a to v jakékoliv velikosti!

Máme jasno v retru na poli společenském i na poli domácím a zbývá to „mezi“, neboli každodenní mezilidské oblékání. A protože džíny jsou prostě nesmrtelné, tak nemohou chybět ani tady. A i když vám nějací rádoby radílci mohou říkat, že jeden kousek a dost, nevěřte. Klidně nahoďte jeansy od hlavy ke kotníku. Znáte přeci jejich původ – pracovní oblečení. A děti toho mají tolik co na práci, džínovina (správně zvolená) je pohodlná i vkusná. Takže bundička (slabá nebo vyteplená), džínové kalhoty nebo sukně a jde se do akce. A když retro, tak retro, zkuste pneumatikovou houpačku. Jestli někde ještě nějakou najdete, to je teprve správný návrat do minulosti. A až vás přestane bavit, zasaďte do ní kytičky, to bude slast pro oko.

Pro další tipy a typy džínových variant můžete nahlédnout zpátky – retrospektivně – do staršího dílu, kde jsme probírali „modrou“. A teď už přejeme krásné jarní zážitky a úlovky a nezapomeňte se koukat kolem sebe, ať už na plánovaných akcích, nebo jen tak na ulici. Růženka lovila u Národního divadla na Dyzajn Márketu, k dostání byla nejen spousta skvělých kousků, ale také množství inspirace…

Módě zDar!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/