Růženčin módní bloček: správná póza

Autor

Slibovaly jsme vám to už na začátku seriálku. A sliby se mají plnit a seriálek se pomalu blíží ke konci, je načase přidat k módním radám rady ohledně správných míst, pozic a výrazů. Není to vždy jen o úsměvu. Je potřeba mít svou vlastní značku, abyste byli rozeznatelní. Fotografie můžou být naaranžované, momentkoidní, nebo se dělají i takzvané fotky překvapivé.

Přejeme pouze příjemně překvapivé pózy, přátelé!

Mezi naše oblíbené fotohry patří stínohrátky. Se stíny si hrajeme, se stíny se honíme, na stíny si šlapeme, a pak si je namalujeme a jdeme se s nimi vyfotit. Dobré je najít nerušené pozadí (respektive třeba podloží), aby stín a modela/modelku nic jiného na fotce nenarušovalo. Maximálně nějaká cílená menší stajlovka – provokace, která vede k zamyšlení. Lze fotit i stíny samotné, v různě zajímavých úhlech a pohledech, ale my se nyní držíme tématu s módní postavičku, kdy tato je potřeba zůstat plně v záběru.

Další důležitou technickou je přímo ona póza. Každý má svůj styl – nebo alespoň každý módní múzou políbený – a toho je potřeba se držet. Zvláště jde-li například o sérii fotografií. Oblíbené je například focení ve stejném složení, na stejném místě nebo se stejným úsměvem/zamračením. Jednou z nejoblíbenějších póz je samozřejmě „vypláznutý jazyk“, který mnohým vydrží po dlouhé měsíce až roky. Pořád lepší, než u některých typů děvčat, trpících nutností na foto špulit pusu, a to jak samostatně, tak ve skupince, toto davové a nevkusné pózování vřele nedoporučujeme. Někdo si může myslet, že je to přitažlivé, ale popravdě – je to úděsné. Některé pózy můžou být sice ne úděsné, ale rozhodně k diskuzi o vhodnosti. Ať už je to myšleno prvoplánově pro vzbuzení rozruchu, nebo se jedná o zcela nevinné zaujetí pozice.

A na závěr? Všechno jinak. Až už budete natolik zběhlí a sběhlí a budete mít zásoby klasicky neklasických fotografií, můžete se vrhnout i na netradičnější zaznamenávání aktuálního módního vkusu a žertu. Vyberte si jiný úhel, jinou stranu, prostě všechno jinak. Proč ne, v originalitě je síla! V kategorii pokročilých radíme jediné: zapomeňte na předešlé pokyny a posuňte se o skok dál.

A nezapomeňte: Radit a Ladit!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/