Krtečci ze žárovek

Autor

Opět nastává sychravé a šedivé období, ve kterém budeme svítit jako o život, abychom přesvítili nedostatek slunečních paprsků, které se k nám budou dostávat jen sporadicky. Určitě budou žárovky při té námaze i víc praskat, což je důvodem k radosti, protože máme základní materiál pro naše dnešní tvoření.

Budeme potřebovat:
Žárovku.
Akrylové barvy.
3 dřevěné korálky.
Dřevěný kulatý podstavec.
Špejli.
Modrou pěnovou pryž.
Rolničku
Zbytek fleece, jehlu, nit.
Tavnou pistolku + lepidlo do ní.

Postup zhotovení:
Žárovku natřeme černou akrylovou barvou. Přetřít ji musíme alespoň dvakrát, aby barva dobře kryla. Tavnou pistolí přilepíme ruce a nosánek z dřevěných korálků. Znovu vše přetřeme černou barvou.

Po zaschnutí namalujeme krtečkovi šedou akrylovou barvou bříško a červenou pusinku a nosánek. Bílou akrylovou barvu použijeme na oči, černou tečku uvnitř očí můžeme udělat tenkým štětcem nebo vatovou tyčinkou. Po zaschnutí přilepíme krtka na dřevěný kulatý podstavec. Ze špejle a modré pěnové pryže vyrobíme rýč, který domalujeme černým fixem. Špejli nařízneme a zasuneme rýč do špejle, provlékneme korálkem – ručkou krtka a připevníme lepidlem z tavné pistolky. Na spodní stranu druhé ručky přilepíme rolničku.

Čepičku ušijeme z obdélníkového tvaru fleece. Změříme si obvod závitu žárovky, přidáme asi 2cm, což bude delší strana obdélníku, na výšku ustřihneme asi 8-10 cm podle velikosti žárovky. Nastříháme třásně na jedné delší straně do hloubky asi 2cm. Kratší strany obdélníku sešijeme k sobě. Nenastříhanou delší stranu podehneme asi 1,5 cm a prošijeme. Utvoříme tak lem čepičky. Na horní straně čepičku naskládáme a svážeme provázkem. Čepičku nasadíme krtkovi na hlavičku a přilepíme tavnou pistolí.

A je hotovo. Obdobným způsobem se mohou ze žárovek vyrobit i sněhuláci. Tak s chutí do toho, dokud ještě máte obyčejné žárovky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/