Vánoční dárkové do(po)ručení

Autor

Začal prosinec, a tak už tyhle otázky nejsou zcela od věci: „Kolik už máte dárků?“, „Co jsi koupila tátovi?“ nebo „Ty děti mají všechno, co jim ještě dát?“ a moje nejoblíbenější (ano, tady by sedly americké uvozovky):

„Nemáš nějaký tip na dárek pro…(dosaďte jakéhokoliv člena rodiny)?!“

Máme pro vás odpověď. Mýdlo! Domácí, rodinné, ručně dělané, voňavé mýdlo…

Na den umytých rukou jsme vám přinesli rozhovor o Mydlince. A předvánočně jsme se opět domluvili na spolupráci.

Otázku jsme položili opět oficiální šéfce rodinného týmu Mydlinky, Barboře Losové:

Kdy začaly první myšlenky na vánoční tvoření a jak je to aktuálně?

Přes léto jsem si říkala, že Vánoce jsou ideální čas na nákup mýdel, a že budu muset s Vánočním mýdlováním začít už v září. Než vymyslím, jaká mýdla, seženu suroviny, a aby mýdla stihla dozrát…

Jenže jak to bývá, se zářím přišly úkoly a povinnosti, takže na mýdla nebyl čas a ani energie. Najednou byl říjen a já začala horečně přehrabovat lístečky s nápady, které se válely po celém bytě. Nemohu přece udělat všechna mýdla, to bych se zruinovala.

Nejprve jsem myslela, že nechám mýdla na mých synech, ale po vyslechnutí několika jejich návrhů na téma naprosto neobvyklých a možná i neznámých surovin, jsem se rozhodla, že volba bude na mně.

Takže mám vybrat přání, vyrobit, co se nejvíc kupuje, jít do vánočních témat jako skořice, perník,…

Hmm, nakonec jsem se musela rozhodnout od všeho trochu. Teď už jsem si musela udělat i harmonogram, abych mohla vyrobit dvě mýdla denně. Nakonec jsem seděla mezi hordou mýdel a říkala si, že ten počet druhů bych měla omezit a věnovat se jen několika vybraným. Zkrotit svou průzkumnickou vášeň.

Jsou mýdla, která jsem ještě ani nestihla dát do své prodejničky (http://mydla-mydlinka.webnode.cz) jako cedr, perník a mentol. A čím blíže jsou Vánoce, tím mi přichází další nápady, takže asi půjdou zas na lístečky.

A do toho kalendář! Jeho čas se povážlivě naklonil a já už se musela rozhodnout a začít tvořit. Teď už mýdlový kalendář dotahujeme a balíme a rozesíláme.

Kdyby měl někdo touhu na konkrétní vůni, určitě nám může napsat, pokud tedy bude z existujících surovin a bude v naší moci vytoužené mýdlo vyrobit…

Celý náš tým přeje krásný advent i vánoční čas!

Děkujeme a nápodobně!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na