Víte, jaký máte typ vlasů a jak o ně správně pečovat?

Autor

V kadeřnických salónech Klier se vždy snaží, aby se klienti cítili dobře. Skvělý střih, krásná barva a ošetřené vlasy jsou základ, u kterého však kadeřníci nekončí. Své klienty také učí, jak o své vlasy pečovat doma.

Jednou z hlavních věcí při péči o vlasy je znalost typu vlasů. A právě s tím vám odborníci v Klier rádi poradí. Typů vlasů je mnoho. Nejčastější je dělení na suché a mastné vlasy, rovné a vlnité, krátké a dlouhé, poškozené, barvené či jemné vlasy.

Pro zdraví a péči o vlasy je klíčové dělení na zdravé, suché nebo poškozené vlasy. Rozpoznat, zda je vlas suchý či poškozený, bývá pro samotné klienty oříšek. Zde je ten pravý čas pro nástup profesionála – kadeřníka, který typ vlasů určí a navíc ví, jak je dostat do optimální podoby. Klient tak dostane péči šitou na míru, což je vždy nejlepší. A co se doporučuje pro domácí péči o tyto základní typy vlasů?

  • Pokud máte zdravé vlasy, tak sláva! Ale ani v tomto případě neusínejte na vavřínech a myslete na pravidelnou hydrataci pomocí speciálních hydratačních přípravků.
  • Suché vlasy nemyjte moc často a pouze vlažnou vodou. Vysušuje je i příliš horké fénování a kulma. Důležitá je i vyvážená strava, výživové doplňky a hydratační přípravky. Pro styling používejte pouze výrobky bez alkoholu.
  • Máte poškozené vlasy? Na vině může být barvení, ondulace, časté používání kulmy či žehličky, slunce či stres. Péče o ně musí být dlouhodobá a intenzivní, postavená na speciálních přípravcích pro poškozené vlasy.

Pokud je vyřešeno zdraví vlasu, můžeme se podívat na další dělení vlasů a péči o ně.

  • Pokud máte jemné vlasy, používejte přípravky pro tento typ vlasů, které do nich dostanou objem. Funkční jsou také pěnová tužidla. Nebo co vyzkoušet třeba pudr na vlasy?
  • Přáli byste si krásné vlny, ale vaše vlasy jsou rovné? Zde více než jinde platí, že pomoc profesionála je nutností. V salonech Klier vám účes nejen vytvoří, ale také vás naučí, jak ho uchovat, jaké produkty použít, kam a v jakém množství je aplikovat.
  • Pokud chcete naopak z vlnitých vlasů udělat rovné, myslete při používání žehličky na vlasy na kvalitní termoochranné přípravky. Pak se o zdraví svých vlasů nemusíte bát.
  • Samostatná kategorie jsou barvené vlasy, speciálně ty blond. Pro domácí péči jsou vhodné přípravky pro barvené vlasy, které vlas nejen vyživí, ale pomohou i uchovat barvu. Barvy na vlasy otevírají strukturu vlasu, proto je pro opětovné zacelení vhodné i používání speciálních kůr a masek.

Není nad to svěřit se do rukou kadeřnických profesionálů, kteří vám vlasy nejen krásně upraví, ale také doporučí individuální péči. Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.

One comment

  1. Jednou jsem v salónu Klier byla a cítila jsem se tam opravdu výjimečně. Po neblahých zkušenostech, kdy v rámci zdvořilé konverzace jste kadeřnicí tázáni na různé choulostivé otázky, v Klieru nechtěli vědět kolik je mi let, kolik mám dětí, kde parkuji, kde pracuji ani kdo mě to minule takhle ostříhal. Palec nahoru za to, že jsem mohla tři hodiny jen tak hledět do zdi, myslet si na své a odpočívat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *