100 let v komiksu a další novinky z Albatrosu

Autor

Tento měsíc si budeme připomínat významné výročí. Také nakladatelství Albatros si k němu připravilo několik publikací, takže se můžete začíst třeba do knihy 100 let Československa v komiksu. Pro děti je tu pohádková knížka Trnitá řeč. Na kreativce čekají Vánoce na míru pro ty romantičtější zase titul Kašlu na muže! A všichni, co milují napětí si užijí Zaslepení.

AnotaceUkázka z knihy
100 let Československa v komiksu
Klíčové momenty naší země v komiksu
Autoři: Zdeněk Ležák, Jakub Dušek

Dějiny Československa v netradičním komiksovém zpracování

Československo existovalo pouze od roku 1918 do roku 1992, tedy 74 let. Z hlediska dějin jde o krátké období, které zhruba odpovídá průměrné délce lidského života. A to je navíc nutno odečíst léta 1939 až 1945, kdy se Slovensko osamostatnilo a Čechy a Morava se staly protektorátem ­Německé říše. Z pohledu mladé a střední generace žijeme v klidné zemi, kde se toho tolik neděje. Pokud se ale podíváme na celé prošlé století, zjistíme, že dějiny naší země byly velmi divoké. A nejednou se právě u nás rozhodovalo o uspořádání celé Evropy. Období klidu a rozvoje střídaly těžké časy, kdy lidé umírali nebo byli trestáni za své názory. Prošli jsme dvěma totalitními režimy, prožili několik politických převratů nebo pokusů o ně.

Tato kniha mapuje celou éru Československa po jednotlivých desetiletích. Kapitoly jsou vždy uvozeny krátkými komiksy zaměřenými na nejzajímavější či nejdůležitější události toho kterého desetiletí.

Následují textové části, v nichž je stručně a přehledně popsáno celé desetiletí. Kniha poskytne čtenáři ucelený přehled o událostech posledních sta let v naší rodné zemi.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/37936639/100-let-ceskoslovenska-v-komiksu/

AnotaceUkázka z knihy
Trnitá řeč
Autor: Leigh Bardugo

Láska si potrpí na květomluvu, pravda však mluví řečí trnitou.

Vydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie, protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci. Vstupte do měst, ve kterých straší, a do lesů, ze kterých nevede cesta ven. Přečtěte si příběhy o mluvících zvířatech a oživlých figurkách z perníku. V temných pohádkách je totiž možné všechno. Za každým rohem číhá zrada, msta, obětování, ale třeba i láska…

Šest pohádkově laděných příběhů s úžasnými ilustracemi z temného a podmanivého světa, známého z fantasy sérií Griša a Šest vran.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/45904616/trnita-rec/

AnotaceUkázka z knihy
Vánoce na míru
Autorka: Lucie Dvořáková

Udělejte si Vánoce přesně tak, jak si je představujete! Na míru a ve vlastní režii.

Zapomeňte jednou pro vždy na kupované ozdoby a dekorace!
Vše, co potřebujete k vytvoření idylických svátků, zvládnete sami svýma rukama.

Podle téhle knihy se vám totiž povede, za pomocí snadno dostupného materiálu a během nepříliš dlouhého časového úseku, vykouzlit doplňky, které nikdo jiný mít nebude. Právě ty dodají vašemu domovu tu pravou vánoční atmosféru.

Tak do toho! Udělej si sám neboli do it yourself!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46697060/vanoce-na-miru/

AnotaceUkázka z knihy
Kašlu na muže!
Autorka: Zsuzsa Rácz

Deník maďarské Bridget Jonesové

Znáte to, dvacítka daleko a třicítka stále blíž, spolužáci z vysoké budují kariéry, kamarádky si pořizují děti, a některé i manžely, a všechny drbny z okolí se vyptávají, kdy bude svatba.

Jenže Katka ukončila vážný vztah, odstěhovala se od přítele a intenzivně a neúspěšně se věnuje hledání práce. Už je z ní pomalu expertka na přijímací řízení, dotazníky i psychologické testy a zkušená vymetačka pohovorů. Dokonce se stane exponátem na veletrhu lidských zdrojů.

Kamarádky se pomalu začínají rozvádět, a ona stále nenachází toho pravého, i když by ji rozhodně nikdo nemohl obvinit, že se nesnaží a nehledá…

Při hledání toho pravého člověk uslyší věci!
„Nemáš hlad? Vezmi si sendvič. Dělala ho manželka.“
„Já se bojím, že je ze mě pedofil. Ale nikomu to neříkej. Teď mi to došlo.“
„Byl to jen vtip, nikdy jsem tě nemiloval. Zítra ráno se stěhuju pryč.“
„Katko, jsi hezká a chytrá. Někoho si najdeš. Nemohla bys mi tu nechat ten tvůj úžasný zadek?“

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/35322826/kaslu-na-muze/

AnotaceUkázka z knihy
Zaslepení
Autor: Jorn Lier Horst

Detektivka psaná detektivem. Další díl série s komisařem Williamem Wistingem

Wistingova dcera Line čeká dítě, a proto se rozhodne přestěhovat se zpátky do rodného Stavern. Tam potkává svou bývalou spolužačku Sofii, nyní svobodnou matku. Sofie právě zdědila po svém nechvalně proslulém dědečkovi, o němž se proslýchá, že byl kápem místního podsvětí, dům a při jeho vyklízení objeví v trezoru ve sklepě pistoli. Neví si s ní rady, a proto ji prostřednictvím Line odevzdá na policii. Nález vyvolá velký rozruch, neboť se ukáže, že souvisí s velkým případem přesahujícím místní rámec, který už policie vyřešila a považuje ho za naprosto jasný. Wistingovi se však zdá, že je tu několik zásadních háčků. Aby dokázal prosadit svůj názor, musí se ovšem tvrdě postavit proti svým zcela zaslepeným kolegům přehlížejícím fakta, která se jim nehodí.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/40195685/zaslepeni/

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *