Slavíme s dětmi a pro děti!

Autor

Zítra je Den dětí! A čím lepším je potěšit než knihou! Anebo sebe podpořit knihou o dětech… Každopádně: Od 1. do 4. června bude na e-shopu: https://obchod.portal.cz/ a v knihkupectvích Portálu kromě e-knih vše s 20% slevou.

A jestli hned nevíte co, máme pro vás i tipy s novinkami: Montessori, to je pojem. Víte dobře, jak škola podle jejího vzoru má fungovat? Anebo máte problém, že máte potřebu být perfektní? Podívejte, co Vám přináší Portál za novinky!
Montessori, Maria
Překlad Volín, Jan

Tato kniha odhaluje vzdělávací metodu Marie Montessori. Klade důraz na raný vývoj dítěte a ukazuje dospělým, jak se sami mohou učit tomu, co děti přirozeně dokážou, jak je mohou pozorovat a pomáhat jim. Vzdělávací metoda Marie Montessori pracuje s připraveným prostředím, které děti přirozeně vede. Pomocí vnímavého přístupu a také promyšlených pomůcek se děti v montessori školách učí vlastně samy. Dospělý je jejich průvodcem. Knihu ocení zájemci o knihy a vzdělávací metodu Marie Montessori.

Maria Montessori (1870–1952) byla všestranná italská pedagožka, filozofka a vědkyně. Je známa především svými novými pedagogickými metodami. Vystudovala medicínu, filozofii a psychologii, zabývala se antropologií, biologií a pedagogikou. V Portálu vyšly její knihy Absorbující myslObjevování dítěte a Londýnské přednášky.

Martin, Sharon
Zvládejte svůj perfekcionismus

Překlad Diestlerová, Petra

Máte dojem, že byste měli být ve všem perfektní? Vaše touha po perfektním výsledku je mnohdy silnější než vy? Raději do úmoru všechno vylepšujete a zdokonalujete? Pak je možná čas se na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, zda snaha být ve všem perfektní je skutečně tak perfektní, jak si myslíte. Perfekcionismus může náš život postupně vykrást. Nic nám není dost dobré… ani na nás, ani na druhých. Opravdu chceme žít jako křeček, který běhá ve svém kolečku? Nestálo by za to na chvíli opustit své perfekcionistické snahy a podívat se na to, jak žijeme, s odstupem?

Kniha psycholožky Sharon Martin nabízí řadu strategií, které nám mohou pomoci vystoupit z nekonečného běhu za dokonalostí. Najdeme v ní řadu příkladů ze života, podnětů k zamyšlení, škál zjišťujících, jak jsme na tom s perfekcionismem právě my, a hlavně inspirace a podpory pro změnu svého života. Autorka zařadila také cvičení založená na konceptu mindfulness. Knihu ocení lidé potýkající se s perfekcionismem a terapeuti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *