Zářivé jarní tvoření

Autor

Jaro je přímo stvořené ke kreativnímu řádění. Má spoustu barev a tvarů a nepřeberné množství nového, co nás inspiruje. Někdo ho má spojené s kytičkami nebo mláďátky, další s Velikonocemi a někdo třeba s dinosaury. Aby se vyřádili všichni, zvolila jsem pro dnešní jarní tvoření pečící hmotu, která má bezbřehé možnosti tvarování a zhmotňování fantazie.

Budeme potřebovat:
Pečící hmotu FIMO nebo PROTO
Papírové šablony
Nůž
Párátko nebo špejli
Váleček na těsto
Větvičky břízy a jívy
Nit
Drátek nebo lepicí pistoli
Tenké stužky

Postup:
Připravíme si papírové šablony toho, co chceme dělat. My měli tulipán, ptáčka a beránka. Hmotu dobře prohněteme v ruce, aby se dala dobře zpracovávat a vyválíme na požadovanou tloušťku. Lepí se to jako ďas, takže je lepší vzít to přes potravinovou fólii. Přiložíme šablonu a obřízneme pomocí nože.

Nemusíme tvary jen vykrajovat. Pracuje se s tím dobře jako s modelínou, takže fantazii se meze nekladou a můžou se zapojit i děti. Nezapomeňte u věcí, které budete chtít zavěsit, udělat dírku párátkem nebo špejlí.

Když máme hotovo, naskládáme na pečicí papír na plech a šup s tím do trouby. (Mmch, kdybyste nevěděli, co je to žluté mezi žlutým tulipánem a červenou růžičkou, tak to je Mikyho velikonoční dinosaurus. Prý si ho vždy přál 🙂 ) Peče se to cca 30 minut, FIMO při 110 °C, PROTO při 130 °C. Po vyjmutí z trouby necháme vychladnout a mezitím si můžeme skočit pro větvičky.

Některé výtvory – Míniny kytičky jsme použili jako jarní zápichy. Zbytek jsme si schovali na věneček.

Z březových větviček smotáme věneček, na několika místech svážeme tmavou režnou nití, aby se nám nerozjel a přidáme také větvičky jívy. Kočičky prostě k jaru patří.

Drátky nebo lepicí pistolí přiděláme na věneček kytičky.

To, co budeme na věneček zavěšovat, navlékneme na tenké stužky a přiděláme na horní část věnce. Nezapomeneme udělat poutko na pověšení a je hotovo. Vítej jaro!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na