Cesta dějinami čar a kouzel a další novinky z Albatrosu

Autor

Když se vydat na cesty, tak rozhodně s knížkou. Proto vám přinášíme ochutnávku toho nejnovějšího, co pro vás má nakladatelství Albatros. Můžete se vydat na Cestu dějinami čar a kouzel nebo navštívit Zahradu nových začátků. Třeba nahlédnete do Malovaných dějin Evropy nebo vás zaujme Moje zahradní kuchařka. A pro ty, co radši napětí, je tu nejnovější román Michela Bussiho Nepouštěj se mé ruky.

AnotaceUkázka z knihy

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel
Autor: J. K. Rowlingová

Úchvatný průvodce bradavickými školními osnovami i dějinami kouzel

Připomeňte si dvacáté výročí vydání prvního dílu Harryho Pottera a prohlédněte si neobyčejnou sbírku magických artefaktů shromážděných na výstavě Harry Potter: A History of Magic v Britské knihovně. Čekají vás učební osnovy Bradavické školy čar a kouzel od bylinkářství až po obranu proti černé magii, tisíce let pozoruhodné kouzelnické historie i magické předměty, mezi nimiž jsou doposud nezveřejněné materiály J. K. Rowlingové.

Více na http://www.albatrosmedia.cz/tituly/43212140/harry-potter-cesta-dejinami-car-a-kouzel/

AnotaceUkázka z knihy

Malované dějiny Evropy
Autoři: Vít Haškovec, Ondřej Müller

Dějiny Evropy hravě a komiksově – od pravěku až po současnost.

80 komiksových příběhů barvitě líčí historické mezníky Evropy a volně navazuje na populární Obrázky z českých dějin a pověstí. Proč se zhroutila Římská říše? Kdy se pes stal nejlepším přítelem člověka? Nebo jak se z Evropy stala technická velmoc? Vydejte se na vzrušující cestu a poznejte důležité okamžiky evropského kontinentu, které utvářely náš dnešní svět. Malované dějiny Evropy vás přesvědčí, že historie může být pořádná zábava!

Více na http://www.albatrosmedia.cz/tituly/34325782/malovane-dejiny-evropy/

AnotaceUkázka z knihy

Moje zahradní kuchařka
Kolektiv autorů

Ze zahrádky přímo na talíř

Milujete ovoce a zeleninu, která je plná vitamínů a pro tělo cenných minerálů? Sklízíte na své zahrádce jablka, cukety, bylinky a další chutné plody, ale chybí vám ty správné sezónní recepty? Pak držíte v rukou tu správnou knihu. Nechte se zlákat lahodnými, tradičními i neobvyklými recepty. Vyzkoušejte pampeliškové želé, jahodové tiramisu, zmrzlinu z černého bezu. Nebo je libo rukolovo-bramborová polévka, tymiánový quiche či kaštanové mousse? Od jara do zimy budete vědět, co si ze své sklizně dobrého připravit. Kromě receptů vám kniha nabízí i informace o setbě, péči, sklizni, skladování i zpracování ovoce, zeleniny a bylinek ze zahrádky. Nechte se navíc inspirovat i tipy pro zdraví, zábavu, vaření i zahradničení s dětmi.

Více na http://www.albatrosmedia.cz/tituly/43751063/moje-zahradni-kucharka/

AnotaceUkázka z knihy

Zahrada nových začátků
Autor: Abbi Waxman

Po dešti vždycky vysvitne slunce. Nevěříte?

Lilian je už tři roky matkou samoživitelkou – od té doby, co při autonehodě přišla o manžela. Nebylo to pro ni jednoduché, ale o jedno zhroucení a několik depresivních večerů později se konečně začíná smiřovat se svou situací. Naštěstí ji baví její práce ilustrátorky učebnic, která přináší spoustu zajímavých zážitků – jako když Lilian její šéfová přihlásí do zahradnického kurzu. Vypadá to, že aby člověk mohl ilustrovat knihy o zelenině, musí si ušpinit ruce… doslova. Každé sobotní ráno tedy Lilian tráví na kurzu pěstování zeleniny, kam ji doprovází její dvě dcerky a sestra. Postupně i díky sympatickému instruktorovi a svérázné skupince studentů zjišťuje, že ať už chceme, nebo ne, po každém dešti nakonec vysvitne slunce.

Edice Srdcovky přináší výběr těch nejlepších románů pro ženy, které si můžete přibalit na cesty. Začtěte se v letadle, ve vlaku, u vody nebo třeba když jedete do práce. Ať už míříte kamkoli, nepřestávejte snít!

Více na http://www.albatrosmedia.cz/tituly/40123576/zahrada-novych-zacatku/

AnotaceUkázka z knihy

Nepouštěj se mé ruky
Autor: Michel Bussi

Napětí, dlouho plánovaná pomsta a vzrušující zvraty. Francouzský thriller ověnčený řadou ocenění.

Slunce, palmy, tyrkysové vody oceánu, ostrov Réunion a mladý pár s šestiletou dcerkou na dokonalé dovolené. Ta se ale brzy změní v noční můru, když Liane zničehonic zmizí a nechá za sebou jen rozházený pokoj. Její manžel Martial nejprve spolupracuje s policií, ale pak se i s dcerou dává na útěk. Z truchlícího manžela se v očích policie rázem stává hlavní podezřelý a hon na domnělého vraha a únosce dcery začíná.

Další román druhého nejprodávanějšího autora současnosti, jehož romány byly přeloženy do 35 jazyků a dohromady získaly přes 40 literárních ocenění!

Více na http://www.albatrosmedia.cz/tituly/39360340/nepoustej-se-me-ruky/

Saint-Gilles-les-Bains, ostrov Réunion
Pátek 29. března 2013

1
Několik mokrých šlápot

15 hodin 1 minuta

„Vyběhnu si na chviličku do pokoje.“
Liane jen utrousí informaci pro dceru a manžela, nečeká na odpověď a už odbíhá od bazénu, veselá a rozzářená jako vždy.
Gabin za barem ji nenápadně pozoruje jako správný profesionál. V tomto týdnu je Liane nejkrásnější dívka v hotelu Alamanda. Úplně nejkrásnější… Přesto zrovna nepatří k druhu turistek, na něž Gabin obvykle zírá. Je drobná, hodně štíhlá, skoro žádná prsa, ale má v sobě cosi… je to zkrátka klasa. Dosud má bílou pleť, možná s ostrůvkem drobných pih na spodní části zad, těsně nad zlatavě smaragdovými plavkami. Její malý zadek se vzdaluje, měkce se houpe jako zelené ovoce kolébané větrem. Jako by bosá dívka lehce našlapovala po trávníku, a nezlomila přitom ani stéblo. Gabin ji sleduje pohledem až k patiu za bílými plátěnými lehátky, kde ji napůl zakryje tenký kmínek palmy. Takhle ji zahlédl naposledy, takhle to také řekne kapitánce Purviové; nenápadně shodila vršek plavek, byla to prchavá sexy vidina – nahá záda a bílé ňadro s půlkou bradavky -, a obtočila si kolem těla velkou plážovou osušku.

15 hodin 3 minuty

Naivo v recepci za mahagonovým stolem oplácí Lianě její vlhký úsměv.
„Dobrý den, slečno…“
Ona projde zaplněnou halou mezi stojanem s pohlednicemi a věšákem, který je přecpaný parey a květovanými košilemi. Ze světlých vlasů jí kape voda na osušku upevněnou nad hrudníkem. Naivovi se líbí její pěkná ramena bez ramínek, holá a bílá. Dívka kráčí kupředu pomalu, aby neuklouzla, je bosa. Normálně je to zakázané, ale Naivo tady není proto, aby byl protivný na turisty. Voda stéká čúrkem podél dívčiných nohou. O vteřinu později zmizela u výtahu a zůstalo tu po ní jenom několik mokrých skvrn. Jako Amélie Poulainová, když se rozplývá v slzách, pomyslel si Naivo v tuto chvilku. Neví proč. A bude si to myslet stále. Celé hodiny a noci bude trápit paměť. Dívka se v pravém slova smyslu vypařila. Ale neodváží se to říct policajtům. Není si jistý, zda poldové takové věci chápou.

15 hodin 4 minuty

Lianu pohltí výtahová kabina. Druhé poschodí. Výtah vystoupá do ráje a nabídne nekonečný výhled prosklenými stěnami chodby na bazén a potom přímo na jih, na pláž Ermitage. Táhlý zlatistý půlměsíc, utopený v tichomořských přesličnících, jako by se rozkládal donekonečna, omývaný nesmělými vlnami laguny, které v dálce s hukotem usměrňuje hráz z korálů.
„Dávejte bacha, je to mokré!“ křičí Eve-Marie směrem k výtahu, ještě než pozná, kdo z něj vystoupí.
Eve-Marie se ušklíbne. Je to ta blondýna z osmatřicítky! Samozřejmě bosa. Dívka v osušce pokorně předstírá nesmělost a zmatek, přesně takhle musí člověk jednat s pomocným personálem. Jde po špičkách a při stěně, dobrý metr od kbelíku a hadru, a stále se omlouvá.
„To nic,“ bručí Eve-Marie s mopem v ruce. „Jen běžte, já to po vás přetřu.“
„Opravdu je mi to líto…“
„No jo,“ komentuje to Eve-Marie spíš pro sebe.
Bloncka kroutí zadkem a cupitá po špičkách jako balerína, asi se bojí, že uklouzne. Spíš má nakročeno ke krasobruslení než ke sboristce z opery, uvažuje Eve-Marie. Takový trojitý axel ve 30 stupních pod tropickou oblohou, to by byl vrchol! Před uklízeččinýma očima se kráska vyhne poslednímu smyku a zastaví se před svým apartmá číslo 38. Zasune klíč do zámku, vstoupí a zmizí.
Zůstanou po ní jen mokré šlápoty na dokonale čisté podlaze. Už usychají, jako by studená dlažba vdechla poslední stopy po dívce, tedy po jejích nohou. Něco jako pohyblivé písky high-tech, napadne Evu-Marii. Vzdychne, je sama v obrovské prosklené chodbě. Ještě jí zbývá utřít prach z obrazů, ze stěn, z akvarelů představujících Hauts de La Réunion, réunionské výšiny, ostrůvky, prales, nejkrásnější kouty ostrova, kam turisté nikdy nevkročí. S okny a s chodbou toho zbývá na celé odpoledne ještě dost. Obvykle je v jejím poschodí po siestě klid. Nikdo nechodí nahoru, všichni jsou u bazénu nebo v laguně.Kromě té pěkné holky…
Eve-Marie váhá, jestli má přetřít mopem dívčiny stopy. Stejně půjde za dvě vteřiny zase zpátky v nové podprsence, protože v té první se tak dobře neopálila.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *