Co se Vám honí hlavou?

Autor

Život je příliš krátký na to, abychom se hodnotili negativně, abychom následovali davy, abychom jím šli sami… Každý v sobě vedeme dialogy s vnitřními postavami, které nám buď brání naplňovat naše sny, nebo nás podporují a pomáhají nám. Kniha poskytne příklady ze života, cvičení a užitečné rady pomáhají, abychom se tyto vnitřní dialogy naučili vést.

I letos Vám budeme přinášet knižní novinky z nakladatelství Portál, úvod patří k první z nich…

Život je příliš krátký na to, aby…
Překlad: Bodnárová, Kateřina
Alain Samson absolvoval Authentic Happiness Coaching Program, víc než 20 let se věnuje popularizaci témat, která pomáhají zlepšovat lidem jejich život.
brož., 144 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Horáček, Petr
Nový domek pro myšku
Překlad: Těthalová, Marie
Ilustrace: Horáček, Petr
Nové vydání ve velkém formátu s průřezy!
Jak může myška dostat velké jablko do svého malinkého obydlí? Nezbude jí nic jiného, než si najít jiné, o něco větší bydlení. Všechny domečky, které cestou potká, ale už mají svého nájemníka. Jak její putování za novým domkem dopadne, to se dozvíte v knížce.

Petr Horáček
 je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih. Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků a vyhrály řadu mezinárodních cen. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích. V Portále vyšly jeho úspěšné knihy Papuchalk Petr, Husa Líza, O myšce, která se nebála, Myška, která snědla měsíc aj.
váz., 32 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Parvela, Timo
Ella a superstar
Překlad: Štollová, Alžběta
Ilustrace: Veverková-Hrnčířová, Magda
Ella je tu opět s dalším bláznivým příběhem! Pate neumí násobilku a vypadá to, že propadne z matematiky. To ale Ella a její kamarádi v žádném případě nedovolí. Vymyslí plán: z Pateho se stane superstar! A jako velká rocková hvězda přece nemusí znát násobilku. Zato má najednou vlastní šatnu, mnoho bublinkatých limonád, vlastní soukromý vchod a hromadu peněz. Opravdu geniální plán?

Timo Parvella je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. Série o Elle patří k těm vůbec nejpopulárnějším. V nakladatelství Portál vyšly knihy Ella ve škole, Ella a kamarádi a Ella v Laponsku.
váz., 160 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Smullyan, Raymond
Šeherezádiny hádanky
a další podivuhodné úlohy
Překlad: Müller, Ivo
Po pohádkách moudré Šeherezády přišly podle Raymonda Smullyana na řadu hádanky. Aby nepřišla o hlavu, vypráví králi každou noc jednu, a jemu se tak líbí, že hned jak jednu vyluští, chce vždy slyšet další. Vyřešíte různě obtížných 225 hádanek?
Raymond Smullyan je americký matematik, logik a filozof. Svou profesní dráhu začal coby kouzelník. Působil jako profesor filozofie na newyorské City College a na Indiana University. V Portále vyšla jeho slavná kniha Jak se jmenuje tahle knížka.
brož., 216 str., 299 Kč
Ukázka z knihy

Winston, Sally M.; Seif, Martin N.
Brouci v hlavě
Jak se zbavit vtíravých myšlenek
Překlad: Koupilová, Marcela
Nejste tím, co se vám honí hlavou! V této knize vám dva experti na zvládání úzkostí nabízejí dovednosti založené na kognitivně-behaviorální terapii, které vám pomohou odpoutat se od rušivých myšlenek, překonat zahanbení, které s sebou takové myšlenky nesou, a snížit vaši úzkost.

Sally M. Winston, PsyD, založila a spoluřídila Institut pro úzkostné a stresové poruchy v Marylandu v Towsonu, MD. Zastávala významnou roli v Clinical Advisory Board of the Anxiety and Depression Association of America (ADAA), a získala její prestižní cenu Jerilyn Ross Clinician Advocate. Působí jako vedoucí lékařka a desítky let pořádá workshopy pro terapeuty.
brož., 216 str., 349 Kč
Ukázka z knihy

Krásné čtení po celý rok! 

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na