Co (si) darovat ke čtení

Autor

Advent je za dveřmi, je načase sbírat inspiraci a začít objednávat potěšení pro naše milé. A knížky, ty samozřejmě nemohou pod stromečkem chybět! P.S. A nezapomínejte ani na sebe…

Štarková, Petra
Jak se dostat z maléru
Občanskoprávní průvodce pro děti od 8 let
Ilustrace: Drobný, Libor
Je možné, aby se z normálních kluků stali jednoho dne nevědomky zloději? Standovi, Romanovi a Štěpánovi se to právě podařilo. Napadlo je schovat něco, co patří jednomu z nich. Anebo už nepatří? Jak to vlastně je? Jedinou cestou z maléru je pochopit jak vlastně fungují pravidla a povinnosti státu, ve kterém všichni žijeme, a nebát se vyhledat jeho pomoc.
Petra Štarková je psycholožka a autorka dětských knížek. V Portále jí vyšla kniha Jak to chodí v lidské hlavě (2016).
váz., 96 str., 319 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Jak to chodí v lidské hlavě Svět plný svátků Chyba není konec světa

Hošková, Michaela
Matěj maluje mapy
Kniha je příběhem známé české rodiny s autistickým synem Matějem, jehož vášní se stalo malování dopravních map. Otevřeně a s nadhledem budeme projíždět labyrintem životních drah, které kvůli autismu představují vždy spíše nečekané obtíže, a vyhlížet prozatím poslední zastávku, jíž bude přijetí nebo nepřijetí Matěje na střední uměleckou školu. Graficky výraznou knihu ilustrují Matějovy autorské mapy.
Michaela Hošková přerušila kvůli péči o těžce postiženého syna kariéru v módním a mediálním průmyslu. Založila s manželem mj. společnosti Maappi, která nabízí produkty spojené s Matějovými mapami a výtěžek využívá pro charitativní účely.
Kniha Matěj maluje mapy byla zařazena do Velkého knižního čtvrtku.
Pro recenzní výtisky si pište na adresu: petra.frindova@kosmas.cz.
brož., 208 str., 349 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Síla nevysloveného Královna chaosu

Ritter, Christiane
Žena v polární noci
Rok na Špicberkách
Překlad: Somogyi, Viola
„Všeho nech a přijeď za mnou!“ Jsou 40. léta 20. století a právě tohle napsal své mladé ženě její manžel, lovec kožešin na Západním Špicberku. Christiane, vzdělaná mladá umělkyně ze zámožné rodiny, opustí klidný život u rodičů i malou dcerku a vydává se na nehostinný Sever. Vtipné čtení, psané stále živým jazykem – ne nepodobné slavnému románu Vejce a já –, které poutavě zachycuje dobové reálie a v Německu se dočkalo již šestnácti vydání.
Christiane Ritter (1897–2000), rodačka z Karlových Varů, se proslavila touto knihou, přeloženou do mnoha světových jazyků.
brož., 200 str., 299 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Tma Tesař Nejkrásnější židovské pohádky a legendy

Rosenberg, Marshall B.
Nenásilná komunikace v praxi
Překlad: Antonínová, Hana
Čeká vás nepříjemné setkání se šéfem. Právě vám volala učitelka a stěžovala si na vaše dítě. Pohádali jste se s partnerem. Co uděláte? Pro takové situace vytvořil autor svou slavnou nenásilnou komunikaci. Kniha je souborem kratších textů a pokrývá škálu témat od řešení konfliktů přes práci s hněvem, s duchovností či s láskou a vztahy až po výchovu dětí.
Marshall Rosenberg byl americký psycholog, mediátor, autor a učitel, který vytvořil metodu nenásilné komunikace, tj. proces, který podporuje partnerství a pomáhá řešit konflikty ve vztazích a v komunitách. V Portále vyšly jeho knihy Nenásilná komunikace, Co řeknete, změní váš svět a Nenásilná komunikace a moc.
brož., 280 str., 349 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Nenásilná komunikace Ale já chci tohle, mami Domluvit se dá s každým

Rayner, Abibail
Jsem zlodějka?
Ilustrace: Ruttan, Molly
Když Eliška uvidí na stole ve třídě zelený třpytivý kámen, srdce jí poskočí radostí. Je přesně tak krásný a tak veliký a zelený, jaký vždycky chtěla. Nemůže bez něj být, nemůže bez něj žít! A tak ho ukradne! Z velké radosti je ale najednou velká tíha. Eliška chce kámen vrátit, ale co když ji někdo uvidí?! Upřímný a veselý příběh o krádeži a o odvaze udělat správnou věc pro děti od 5 let.
Abigail Rayner je novinářka a autorka dětských knih, pochází z Anglie a v současnosti žije v USA.
Molly Ruttan pochází z USA a je vystudovaná grafická designérka a ilustrátorka.
váz., 40 str., 265 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Tři ovečky na arše Pravdivý příběh o prasátku Toníkův zlý sen

Morschitzky, Hans; Hartl, Thomas
Strach z nemocí
Jak mu rozumět a jak ho překonat
Překlad: Prešlová, Kateřina
V knize plné názorných kazuistik najdete nejčastější příčiny strachu z nemocí i to, k jakým důsledkům vede. Lidé s těmito poruchami, jejich blízcí i odborníci se dozvědí, co je ještě normální, co už je projev choroby a také jak se se strachem z nemocí úspěšně vypořádat, a to zejména za pomoci kognitivně-behaviorální terapie.
Hans Morschitzky je psycholog a psychoterapeut. Pracuje na oddělení psychosomatiky Zemské nervové kliniky v Linci a má také vlastní praxi. V češtině vyšly jeho knihy Deset tváří úzkosti (Portál, 2014) a Když duše mluví řečí těla (Portál, 2015), na nichž spolupracoval se Sigrid Sator.
Thomas Hartl je vědecký novinář. S Hansem Morschitzkym napsal několik knih.
brož., 200 str., 329 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Úzkost a její smysl Nic mi není! Pomoc nepotřebuju! Všímavost a soucit se sebou

Wardetzki, Bärbel
Věčná touha po uznání
Perfekcionismus narcistních žen
Překlad: Prešlová, Kateřina
Mnohé ženy se potýkají s nikdy nekončící potřebou uznání blízkými či okolím. Koncept ženského narcismu umožnil nahlédnout podstatu jejich problému a osvobodit se od představy trpícího, perfekcionistického vnitřního dítěte, které touží po uznání své skutečné identity. Kniha je určena všem ženám, které musí podobným pocitům dlouhodobě čelit.
Bärbel Wardetzki je zkušená německá psychoterapeutka a autorka několika bestsellerů na téma poruchy příjmu potravy, ženské sebevědomí a obrana proti verbálním útokům.
brož., 248 str., 399 Kč
Ukázka z knihy

A spoustu dalších knih najdete na portálu Portálu 🙂
Krásné vybíráním, potěšení a počtení!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *