Divokej Bill: Svět je jedna velká rodina

Autor

Zpěváka a kytaristu kapely Divokej Bill Vaška Bláhu jsem vyzpovídala nejen na hudební téma, ale samozřejmě mě zajímala i rodina – vztahy v té původní i v současné, ale také jeho vztah k festivalu Okoř. Pod středočeskou zříceninou zahraje celá kapela už za necelé tři týdny a jestli si (i) je chystáte přijít poslechnout a prohlédnout, těšíme se na případnou viděnou! A pro ostatní opět připravíme (foto)reportáž.

O čem jste snil jako dítě: o životě na pódiu, nebo to byly úplně jiné představy?

Já měl jasno od mala, popelářem jsem chtěl být jen chvíli, a pak už jsem snil jen o tom, že jednou budu hrát v kapele. S tátou jsme vyráběli makety kytar a hopsal jsem před zrcadlem.

Jaká byla vaše primární rodina a co jste si z ní přenesli do „své dospělé“ rodiny?

Mám nejlepší rodinu na světě, máma i táta jsou bezvadný, máme se moc rádi a já pro ně byl vždy středem vesmíru. Moje žena má taky super rodinu a tohle chceme určitě dát i naší prvorozené dcerce Aničce a samozřejmě i dalším dětem, které doufám budeme mít. Narodila se nám teprve nedávno před Vánocemi, pořád se rozkoukáváme, je fantastická. Já jsem jedináček, to mě trošku mrzí, ale tak to prostě mělo být, možná i proto jsem vždy toužil po kapele a pořád hecoval, abychom něco s partou podnikali, kluci jsou jako moji bráchové a stejně tak vlastně i fandové, který nás maj´ rádi, svět je jedna velká rodina.

Patří podle vás do rodiny zvířata? Jaká jsou ta vaše?

Zvířata určitě ano, všech druhů. Máme kočičku Rozárku a pejska Barču, to je Čibótr (Čimice, Bohnice, Trója) a obě jsou samozřejmě miláčkama rodiny. Když jsem byl na učňáku, měl jsem potkanici Žanetku, byla neuvěřitelně chytrá a společenská, nejlepší zvířátko který jsem kdy měl.

O Okoři se říká, že je to rodinný festival, berete festivaly také tak – rodinně?

Jak to jde, tak se mnou ty moje holky, dcera i žena na festivaly jezdí. Samozřejmě když hrajeme v nějakou rozumnou dobu, jsme v letech, kdy se všem kamarádům kolem rodí děti, což je super, a tak se tam různě seznamujou, oťukávaj, myslím že je to pro ně dobré, aby měli rádi lidi a něco zažily. Zvířata nebereme, těch je tam dost.

Na Okoři je známé propojování vystoupení různých účinkujících, s kým byste rádi spolu-vystoupili?

Já si rád zahraju a zazpívám s každým a taky už jsem skoro se všema hrál. Koukám, že na Okoři bude třeba Marek Ztracený, s tím jsme ještě nic nepodnikli, jsme kamarádi a mně se moc líbí, jak do toho jde naplno, asi bych se dokázal přidat.

Odpočíváte někdy v létě, nebo spíš koncertujete a odpočinek přijde až na podzim?

Muzika je v tomhle dobrá, hrajeme většinou jen v pátek a sobotu. V neděli spíme, playlist je nazkoušen už ze zimy, tak máme hodně času na výlety, třeba právě s rodinou. Máme chaloupku na severu Čech, kde trávíme hodně času. Naši mají chajdu na Sázavě, tam jsme taky často a rodina mojí ženy bydlí zase v krásné vesničce na jihu, kde to máme taky moc rádi, tak to tak nějak střídáme přes celou republiku a až bude dcerka větší určitě vyrazíme někam dál.

Jaká je podle vás rodina 21. století?

Rodina je nejvíc, co člověk má, to je jasný a je jedno v jaký době. Já vyrůstal v milující rodině, tak to beru jako samozřejmost, ale leckdy to tak bohužel není. Můj plán je prostý: udělat maximum, abychom se měli rádi, dobře a drželi pohromadě. Všem lidem přeju hodně štěstí a lásky.

Díky moc za rozhovor, ať se vám dál daří hudebně i rodinně!

Více o kapele a festivalu najdete:
http://divokejbill.cz
http://www.festivalokor.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *