K létu patří fesťáčky

Autor

Léto je léto, když den patří snílkům, když můžeme jen v tílku ven jít…lala, zpíváme si s Helenou Vondráčkovou a u sklenky vína s ženou plánujeme naše letošní léto. Vždyť právě hlavně o prázdninách nasáváme jako houby tu pozitivní energii a na její příval se těšíme celý rok. Každý ji čerpá podle svého, někdo u moře či u bazénu, někdo v koňském či cyklistickém sedle, jiný jako kupříkladu naše paní sousedka se nehne ze své zahrádky a stále se nimrodí. Ať aktivně či pasivně, hlavně spokojeně. Takové bylo i naše motto letošních prázdnin.

A letos jsme se pohodově naladili hned z kraje prázdnin. Nechali jsme se zlákat kamarády a koupili dcerce lísky na Kryštofy. Dokud nebyly na světě děti, miloval jsem fesťáky a jejich atmosféru. Pravidelně jsme jezdili na Keltskou noc a nechali se vtáhnout do víru irských tanců. Pod Okoří na vyprahlé pláni zase pěli s Jaromírem Nohavicou. Bylo nám báječně, ale děti bych si tam moc představit neuměl. Letos to zkusíme i s dětmi. Dá se říci, že pod nátlakem kamarádků jsme té naší žabce chtěli udělat radost, protože stejně jako ostatní vrstevníci nedá na Richarda Krajča dopustit a vyplatilo se. Lístky vyprodané během 20 minut ve mně zanechaly smíšené pocity, jak si tohle dokážou užít děti s takovou masou lidí, jsem nechápal.

Ale veškeré obavy se rozplynuly, když jsme si vystáli asi 400 m dlouhou frontu a vstoupili do areálu kempu, kde Kryštof vystoupí. Děti hned dostaly pirátskou kartičku, na kterou mají sbírat razítka, které získají po absolvování úkolů v jednotlivých stanech. Vše do posledního detailu naladěno na piráty. Byl zde připraven obrovský skákací hrad, pirátské focení, chytání rybiček, za které byly odměněni sladkou zmrzlinou, střílení šípem na terč, šťouchaná hra, lodičky na elektrické ovládání, malování do písku, kreativní dílničky. Stánky s občerstvením nenabízeli jen hranolky a klobásky, ale mohli jste se zlákat na hamburger, tortilu, lasagne, pizzu…., a světe div se nikde se nestála žádná velká fronta, max. 5 lidí před vámi a ceny byly rovněž přijatelné. Jooo jiné bylo čekání na podpis od Richarda. O ten dcerka moc stála a tak to jsme si počkali. Byl přesně takový, jakého ho známe z televize. Ochotný, usměvavý, milý, chápavý, prostě takový jakého ho máme rádi. Dcerka si nechala podepsat ruku a najednou se z ní stal poklad největší. Celý týden jsme doma koupali Sochu Svobody, protože co kdyby se na ruku dostala voda? Richardova památka by byla ta tam, a byť podpis na ruce se nedochoval, náramek sloužící jako vstupenka nesundá dřív, než ho ukáže všem ve třídě.

Před samotnými vystoupením skupiny Kryštof se stahovaly mračna, schylovalo se k dešti. Richard se snažil vystoupit se čtvrthodinovým předstihem a my všichni zpívali s ním: Ať za slunce, či za deště, Kryštof přijel do Náměstěěěěě. A byť jsme se kapkám deště nevyhnuli, na dobré náladě to nikomu neubralo. A jestli ještě někdo váhá stejně jako tehdy já, směle do toho. Letos už jsou všechny letní koncerty vyprodány, ale příští rok bude mít Kryštof kemp tour po Čechách, na Moravu se zase vrátí za dva roky a my to nesmíme propásnout.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na