Laskavost k sobě i jiným

Autor

Jak se na sebe dívat laskavě? Co když je pokojíček plný hraček, které ožívají vlastními příběhy? Jak si poradit, když máte doma malého autistu? Jak to vysvětlit jemu samotnému?

Nejen tyto otázky rozličných témat spojují novinky z nakladatelství Portál.

Sand, Ilse
Podívejte se na sebe laskavě
Jak se osvobodit od přehnané viny
Překlad: Kliková, Markéta
Mít občas špatné svědomí je v pořádku, protože je důkazem, naší zodpovědnosti, ať už v jakékoli oblasti. Tato kniha se primárně zaměřuje na zodpovědnost ve vztazích, v nichž jsme na sebe někdy přísní až příliš. Když si uvědomíme, že máme na své svědomí nereálné nebo přehnané požadavky, můžeme získat spoustu energie, kterou lze využít v jiných oblastech života. Tato publikace vám ukáže, jak to provést: jak změnit příliš přísné principy vlastního života, jak se zbavit viny, jež náleží druhým, jak se spřátelit s vlastním strachem. Na konci každé kapitoly se nacházejí cvičení pro práci s vlastním svědomím, shrnutí a na konci knihy i test, který měří váš sklon si něco vyčítat.
brož., 112 str., 235 Kč
Vyjde také jako e-kniha
Ukázka z knihy

Zobačová, Hana
Pokojíček plný hraček
Genetická metoda
Ilustrace: Bergmannová, Michaela
Každý pokojíček je plný hraček. To ví lecjaké malé dítě. Ale některé hračky taky občas zlobí, někdy se ztratí, nebo taky dělají, co se nemá. Ale s každou se dá zažít spousta zábavy.
Kniha plná krátkých příběhů vypráví a o tom, co se stane, když… Když se plyšový lev v noci ztratí v bytě. Když mají auto a kolo závody od stolu až k oknu. Když si loutky spolu nechtějí hrát. Když se jde na nákup přes předsíň až do obchodu. Když pirát staví loď. Když si robot neumí hrát. Nebo když hračky pořádají narozeninovou oslavu. Kniha vychází ze zásad genetické metody výuky čtení, a právě proto jsou všechny příběhy v knize psány velkým tiskacím písmem a jsou řazeny od jednodušších převážně jednoslabičných příběhů až po ty složitější dvoj- a trojslabičné. Jednotlivé příběhy jsou svojí délkou přizpůsobené začínajícím čtenářům, děti si je tedy mohou číst samostatně, doma, ve škole i v družině.
váz., 72 str., 219 Kč
Ukázka z knihy

Dundon, Raelene
Mé dítě má autismus
Jak o tom mluvit s ním, rodinou i okolím
Překlad: Arnautovová, Maria
Vysvětlovat svému dítěti, že má autismus, může být hodně složité. Má to vůbec vědět? Jak mu to nejlépe vysvětlit? Mám to říci i dalším lidem? Raelene Dundon má osobní i profesní zkušenost s dětmi s autismem a ve své knize nabízí velmi praktické tipy, jak s dítětem i s ostatními mluvit o jeho diagnóze. Vyvrací různé mýty, které se s autismem spojují, dává užitečné rady a dělí se také o svůj příběh matky dvou dětí s PAS.
Raelene Dundon má dvě děti s poruchou autistického spektra a je psycholožka specializující se na dětský autismus.
brož., 152 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

One comment

  1. Pokojíček plný hraček mne zaujal. Něco na způsob Hanky Pinknerové , Kuchyňské pohádky ( nebo jak se kniha jmenuje) . Tu od Hanky máme doma a je super.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *