Království a další vánoční novinky z Albatrosu

Autor

Řada lidí si neumí představit Vánoce bez knihy, proto Vám ještě přinášíme několik zajímavých titulů. J. K. Rowlingová má pro děti nový pohádkový příběh Ikabog. Romantické duše se můžou začíst do Světla nad Londýnem. Pro ty, kteří zase raději napětí, můžou sáhnout po Království nebo Návratu na ostrov lží. A jestli jste rádi v kuchyni, pak je tu pro Vás Cesta z těsta.

AnotaceUkázka z knihy
Království
Autor: Jo Nesbø

Dva bratři. Jedno království. Nespočet tajemství.

Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací zdejší rodák Carl Opgard se svou barbadoskou manželkou Shannon a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy, který ve vsi provozuje benzínovou pumpu, se těší, že v malém hospodářství, kde po smrti rodičů oba vyrůstali, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a jako vždy spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší. Udělá však Roy to, co po něm bratr žádá, zvlášť když se začíná ukazovat, co všechno mu Carl zatajil?

„Pro všechny čtenáře a milovníky záhad, kteří hledají o něco temnější hrdiny, než je Hercule Poirot od Agathy Christie.“ Time

„Nesbo brilantně využívá izolovanost Royova vnitřního i vnějšího světa ke zdůraznění shakespearovské nevyhnutelnosti blížící se tragédie.“ Booklist

„Nemohl jsem Království odložit… napínavé… originální… mimořádné v každém ohledu.“ Stephen King

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/61695907/kralovstvi/

AnotaceUkázka z knihy
Návrat na ostrov lží
Autor: Michel Bussi

Říkali mu, že je sirotek. Ale on jim nikdy nevěřil.

Nový román třetího nejprodávanějšího francouzského autora.

Šestnáctiletý Colin Remy přišel v dětství za podivných okolností o rodiče. Nyní se vrací na místo, kde strávil raná léta svého života – ostrov Mornesey v Normandii. Ostrov opředený legendami o labyrintu podzemních chodeb a slavném pokladu, který je útočištěm nejen pro turisty, ale také pro trestance starobylé věznice. Colin netuší, že na ostrově na něj namísto prázdninového dobrodružství číhá smrtelné nebezpečí. Čemu, a hlavně komu má věřit?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52933691/navrat-na-ostrov-lzi/

AnotaceUkázka z knihy
Světlo nad Londýnem
Autorka: Julia Kelly

Zapomenutý deník odhalí milostný příběh poznamenaný druhou světovou válkou

Pro Caru je mnohem jednodušší zabývat se minulostí než čelit problémům, které na ni tlačí ze všech stran. A obchod se starožitnostmi, kde pracuje, je ideálním místem, kde se může před realitou ukrývat. Jednoho dne při vyklízení pozůstalosti objeví starý deník a fotografii dívky v uniformě – ve stejné uniformě, jakou nosila její babička během druhé světové války. Cara se vrhne do pátrání po osudu neznámé dívky a zároveň se snaží odhalit tajemství své babičky, která zarytě mlčí o tom, co se jí během války stalo.

V roce 1941 si Louise začne psát deník. V té době do jejího poklidného života na ospalém anglickém venkově vpadne okouzlující pilot Paul a převrátí její svět naruby. Když je Paul odvelen do války, Louise utíká z domova a vstupuje do dobrovolnických sborů, kde je přidělena do speciální dělostřelecké jednotky žen, a aktivně se podílí na obraně své země. Jediné, co ji během bombardování Londýna drží nad vodou, jsou dopisy, které si s Paulem posílají. Pak ale dopisy od Paula přestanou chodit a Louise poznává odvrácenou tvář války.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55651203/svetlo-nad-londynem/

AnotaceUkázka z knihy
Ikabog
Autorka: J. K. Rowlingová

Napínavý pohádkový příběh plný naděje, s ilustracemi českých dětí

Království jménem Přehršlánie bývalo nejšťastnější na světě. Oplývalo spoustami zlata, zdejší král měl nejkrásnější knír ze všech a po místních dobrotách lidé tančili blahem. Jen v mlžném Mokřadu na severu žil podle legendy strašlivý Ikabog. Všichni věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti ve víru dobrodružství, o které ani za mák nestály?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66980977/ikabog/

AnotaceUkázka z knihy
Petra Burianová: Cesta z těsta
České pečení pro celý rok
Autorka: Petra Burianová

Chutně, česky, tradičně. Kuchařka sezónních receptů od vítězky populární pekařské soutěže.

České tradice a jídla s nimi spojená jsou bezednou studnicí inspirace. Své o tom ví i historicky první vítězka televizní soutěže amatérských pekařů Petra Burianová, pro niž jsou lokální suroviny a sezónnost základem veškerého kuchařského umu. Nahlédněte do její kuchyně a nechte se zlákat jedinečnými recepty vycházejícími z přirozeného koloběhu české přírody! Jednotlivé kapitoly kopírují střídání ročních období a doplňují je ukázky tradičních řemesel.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66524612/petra-burianova-cesta-z-testa/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/