Lázně ducha potěší i pobaví

Autor

První české lázně ducha zahajují sezónu! Přijeďte do Litomyšle, od 26. dubna Vás čeká program, který stojí za to. Největší „jízda“ to bude v sobotu 29. dubna, ale každý den stojí za to! Letos hlavní téma „Kuděj“. Nevíte, kdo to je? Rozhodně stojí za zjištění!

Program jednotlivých dní (a nejen to!) najdete ZDE.

„Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské, s nemocnicí, kde s úspěchem se léčí bolesti zubů, jak pisatel těchto řádků osobně se přesvědčiti příležitost měl. Bohužel tamnější lázně vyhledávány jsou jen domorodci a také vodu nikdo tam nepije.“
Těmito slovy popisuje ve svém Krvavém románu Litomyšl Josef Váchal. Není třeba hledat termální prameny, kdo Litomyšl jednou navštívil ví, že pouhý pobyt v historickém městečku s obrovskou tradicí kultury a vzdělanosti, s úžasnou starou i současnou architekturou, kouzelnými uličkami, parky a zákoutími, s bohatým spolkovým životem, množstvím kulturních akcí ale i sportovních příležitostí, přitom stále ještě s poklidným během života přináší úlevu a odpočinek duši. Proto byla Litomyšl v roce 2012 vyhlášena prvními českými lázněmi ducha.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/