Lidské sblížení (i s knihou)

Autor

Jak jsme slíbili, tentokrát bude náš charitativní příspěvek ojedinělý. A to nejen tím, že bude na rozdíl od dosavadních článků ne o třech, ale o jednom člověku. Příběh Simony je totiž vzhledem k tématu jedinečný. Stejně jako ona sama. Ale je fakt, že v tom sama nejede. Nejvíc jí asistují její dva bezva kluci. Takže vlastně budou tři. Čtyři! Samozřejmě nesmí chybět hned zpočátku zmínka o „jejich adoptivní babičce“.

Simona se zapojila do naší knižní charitativní celoroční akce. Knihu však ani neposlala, ani nedala k předání ani nepředala dalším lidem, kteří by zprostředkovali přímé darování. Knížku, kterou vybrala, předala osobně a to navíc do rukou své již známé seniorce. Za svojí dámou chodí Simona do domova seniorů jako dobrovolnice už druhým rokem. Někdy chodí sama, někdy se svými dětmi. A když výjimečně nemůže, alespoň si telefonují. A tak když se objevila výzva na darování knihy seniorovi, šlo jen o to, kterou vybrat. Byla vybrána kniha opravdu na míru. Paní si ráda povídá nad fotografiemi i o cestování, takže dostala „100 nejkrásnější náměstí světa“. A samozřejmě s věnováním!

A jako potvrzení zlatého srdce Simony už chybí jen gratulace k milému oficiálnímu ocenění její činnosti. Tuto sobotu 1.dubna 2017 obdrží na Kladně dobrovolnické ocenění KŘESADLO – cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Protože přesně to Simona dělá. A věřím, že stejně jako dosud se jí bude dařit i nadále (a díky křesadlu možná i lépe) přehazovat jiskru svého nadšení nejen na své syny, ale i na další své přátele a známé i neznámé lidi kolem sebe.

Těšíme se na další Vaše knižní kousky, už je sbíráme půl roku!

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na