Muzejní noc 2018

Autor

Fenomén muzejních nocí se v celé republice setkává s nevšedním zájmem široké veřejnosti. K letošnímu 14. ročníku se opět připojí také Kladno. Zajímavý program nabídne Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně a Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích. Kladenská muzejní noc se uskuteční v sobotu 19. 5. 2018.

V Sládečkově vlastivědném muzeum bude program probíhat od 15 hodin a je určen převážně rodinám s dětmi. Budete si moci vyzkoušet ty nejlepší akce a workshopy, např. malování jeskynních maleb, opékání „hadů“, mletí obilí a psaní do voskových destiček, malování vitráží, psaní husím brkem, drátkování, střílení prakem a další. V muzeu se bude také slavit 10 let od otevření budovy v Huťské ulici a na správné oslavě nebude chybět narozeninový dort a hudba. V 18 hodin vystoupí studentská popová kapela z Gymnázia Kladno.

Stopy minulosti, tak zní podtitul programu v Hornickém skanzenu Mayrau, který začne v 18 hodin a potrvá do 23 hodin. V autentickém prostředí si užijete komentované interaktivní prohlídky, které budou doplněné o laserovou projekci a zvukové i vizuální instalace. Ty Vám umožní vrátit se do historie Mayrovky. K dotvoření celkové atmosféry budete moci ochutnat něco málo z havířských pochoutek.

Další info najdete na:
http://www.omk.cz/
http://mayrau.omk.cz/

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na