Myší díra vás vtáhne do jednoho bytového domu

Autor

Na pulty knihkupců doputovala knižní novinka spisovatelky Simony Votyové Myší díra. Ve svém třetím románu autorka prostřednictvím čtivých příběhů seznamuje čtenáře s obyvateli jednoho bytového domu. Jak se brzy ukáže, všichni sousedé skrývají nějaké tajemství, každý jiné… A nikdo z nich netuší, že jsou sledováni, a to velmi neobyčejným svědkem, který také něco skrývá.

Osmiletý Axel má vadu řeči, starý mobil a depresivní matku, která mu nedopřeje ani slavit Vánoce. Jejich starý soused, všemi neoblíbený a věčně nasupený samotář, žije ze vzpomínek na bývalou partnerku. Pádesátnice Jolana žije naopak přítomností a svou slibnou kariérou, zato nesnáší děti a ostatní sousedé jsou jí spíše lhostejní. Pětadvacetiletý Cyril je čistotou posedlý podivín, jehož největší vášní je sex. A ti všichni jsou sousedé v jednom domě, který se pro skvěle promyšlený román stává celým vesmírem. Jednotlivé charaktery, vztahy, ale také touhy a sny sledujeme očima nečekaného svědka, jenž vidí vše, zatímco sám zůstává neviděn. Co bude následovat, pokud se v jednom okamžiku jejich životy protnou?

„V dnešní době o nás ví každý skoro všechno, ale nikdo netuší, co si opravdu nosíme v hlavě. Často to je něco úplně jiného, než si ostatní představují. Co když je všechno jinak? Co když někdo dokáže číst i naše nejniternější pocity a myšlenky? Jak s nimi naloží a co se stane? Nad tím jsem se zamýšlela při psaní svého nejnovějšího románu a mohu prozradit, že na čtenáře čeká spousta překvapivých obratů a odhalení,“ prozrazuje Simona Votyová.

Autorka ve svých knihách ráda akcentuje složité společenské problémy, o nichž se obecně spíše mlčí. V románu Myší díra se dotýká tématu osamění, odcizení, předsudků, ale i neschopnosti postavit se za svůj sen. Velmi poutavě splétá jednotlivé příběhy sousedů, z nichž si každý nese své břímě a bedlivě střeží před ostatními svá tajemství – svou minulost, nenaplněné touhy či výčitky. A přitom jim jejich odhalení může doslova změnit život. A mnohdy k lepšímu…

Myší díra je společenský román plný malých velkých hrdinství, nečekaných rozhodnutí a lidské sounáležitosti. Román, který pobaví, překvapí a chytí za srdce.

Více informací o knize na https://knihy-bourdon.cz/produkt/mysidira/

Ukázka z knihy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *