Nenudit se a hrát si

Autor

Znáte to, když dítě chodí a říká: „Máámííí, já se  nudííím, co mám dělááát?“ A vy to nechápete, protože mít tak volný čas a dělat si chvíli co by se vám zachtělo… to je jen sen? Pomáhá číst. Nám i dětem. Pak pochopí(me), jak se cítí(me).

Zobačová, Hana
Vím, jak se cítíš
Pracovní listy pro rozvoj sociální inteligence
Ilustrace: Weishaupelová, Klára
Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj sociálních kompetencí, schopnost číst emoce, rozumět jim, správně je interpretovat. Vede děti k porozumění svým vlastním pocitům, ke schopnosti je pojmenovat, vcítit se do pocitů druhých a učí děti hledat tyto pocity kolem sebe. Rozvíjí u dětí povědomí, že jedna situace může v lidech vzbuzovat různé, někdy dokonce protichůdné emoce.
Mgr. Hana Zobačová je speciální pedagožka, redaktorka a autorka knih pro děti.
brož., 64 str., 169 Kč
Ukázka z knihy

Brami, Élisabeth

Deníček nudilky
Překlad: Filová, Simona
Ilustrace: Besse, Christophe
Emma se nudí, ať je kdekoli. Jedno jí to ale není, tak si klade nejrůznější otázky. Aby tomu, proč se nudí, porozuměla, zapisuje si své postřehy do tajného deníku: o nekonečných dnech ve škole, o fádních snídaních, o protivných nedělích… Jakmile se Emma začne nudit, píše si. A kousek po kousku se nuda vytrácí… Pro děti od 9–11 let.
Élisabeth Brami je francouzská klinická psycholožka narozená v Polsku, odkud s rodiči utekla do Francie, když jí bylo 18 měsíců. Od roku 1990 píše dětské knihy. Je autorkou cca 100 knih a románů, zejména pro děti.
váz., 56 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Kalábová, Naděžda
Hry na dlani
Do školy i mimo ni
Ilustrace: Drobný, Libor
Kniha hravou formou upevňuje učivo prvního stupně základní školy. Ale nejen to! Najdete tu i hry pro upevnění třídního kolektivu, k náplni třídnických hodin, hry zaměřené na kooperaci mezi dětmi, podporu všímavosti, soutěživé hry a hry do přírody nebo na hřiště. Knihu tedy mohou využít pedagogové jak ve škole, tak i ve školní družině, na zájmovém kroužku nebo děti a rodiče doma.
Naděžda Kalábová působí v oblasti mimoškolní výchovy a vede kurzy pro pedagogy. V Portále vydala knihy Příroda plná her, hry plné přírody a Hry plné nápadů a fantazie.
brož., 152 str., 255 Kč
Ukázka z knihy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *