Podzim 2018 na televizních obrazovkách

Autor

Tak jako každý rok i letos přicházejí televizní stanice na podzim s novým schématem. Na diváky tak čekají pokračování jejich oblíbených seriálů, ale i seriály zcela nové. Chybět nebudou ani filmy a zábavné show.

Česká televizeNovaPrima

Na obrazovky České televize zamíří na podzim minisérie Jana Hřebejka Rédl, neotřelý pohled na české maloměsto v seriálu Lynč, nové díly Labyrintu a První republiky i šestidílné Zahradnictví. Devátou sezónou se do vysílání vrátí StarDance.

„Česká televize natočila pro nadcházející podzim pět původních seriálů a minisérií. Spolupracovali jsme na nich nejen s předními českými tvůrci, ale prostor jsme dali v této sezoně také mladým, talentovaným autorům. Za seriálem Lynč stojí například skupina čerstvých absolventů filmových škol, kteří svůj původní námět rozvíjeli pod vedením známého hollywoodského scenáristy Haroda Aptera. Podobně v Rédlovi vnikl díky spojení režiséra Jana Hřebejka se začínajícím, nadaným scenáristou Miro Šifrou originální seriálový návrat do devadesátých let,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Seriálová a filmová tvorba, zejména když se její děj neodehrává v současných reáliích, ale v minulosti, je produkčně náročná a patří k nejnákladnějším žánrům. Těší mě, že můžeme divákům taková díla nabízet, že můžeme zpracovávat české látky a spolupracovat s renomovanými i debutujícími autory.“

České sériály a minisérie

Čtyřdílnou minisérii Rédl, s Ondřejem Sokolem v hlavní roli, představí Česká televize divákům už tento podzim. Režisér Jan Hřebejk v ní odkrývá pozadí podivného kriminálního případu z devadesátých let. „Scénář mi doporučil Petr Jarchovský s tím, že se na FAMU vyskytl nesmírně talentovaný scenárista Miro Šifra, který ho napsal, a že nic podobného ještě nečetl. Jde o příběh, jenž je kromě napětí a humoru zajímavý svým tématem. Zpracovává, jak se v nové společnosti po převratu propojují zločinci a policisté, což je téma, které mě osobně zvláštním způsobem fascinuje,“ popisuje Jan Hřebejk a Ondřej Sokol ho doplňuje. „Pro mou generaci a pro generaci mně blízkou to bude hodně zajímavá a často i překvapivá sonda do doby vzniku naší stále ještě mladé demokracie. Revoluce a celý následný přerod totiž neprobíhal vůbec standardní cestou. Často se šíleně improvizovalo a staly se věci, které měly obrovský vliv i na to, v čem žijeme dnes.“

Jan Hřebejk se divákům na podzim nepředstaví jen jako režisér Rédla. Česká televize totiž nabídne divákům i šestidílnou sérii dvojice Hřebejk–Jarchovský Zahradnictví, která sleduje životní příběh tří rodin odehrávající se na pozadí nejdramatičtějších dekád minulého století.

Dalším novým projektem České televize je osmidílný seriál Lynč, který se zrodil na workshopu českých studentů filmových škol vedeném americkým scenáristou Haroldem Apterem. Zpracovává téma rasových předsudků na malém českém městě a představí se v něm například Zuzana Stivínová nebo Jiří Dvořák.

Diváci nepřijdou ani o nové díly svých oblíbených seriálů, na obrazovce znovu ožije tým vyšetřovatelů mysteriózní kriminálky Labyrint Jiřího Stracha i rodina Valentů ve třetí řadě První republiky.

Zahraniční seriály

Česká televize nabídne také kolekci oceňovaných zahraničních seriálů. Desetidílného Mladého papeže natočil oscarový režisér Paolo Sorrentino, nejnovější adaptace románu Lva Nikolajeviče Tolstého Vojna a mír se ujala britská BBC a život velkého kubánského diktátora zmapuje dvoudílný Fidel v režii Davida Attwooda. Vrátí se ale i Saga Norénová v závěrečné řadě temného skandinávského Mostu, Francis Underwood v páté sérii Domu z karet či norský spisovatel Jo Nesbø s druhou řadou thrilleru Okupace.

České filmy

Televizní diváci se mohou těšit též na premiéry českých filmů, které měli zatím možnost vidět pouze v kinech. Humorný příběh Kvarteto čtveřice kamarádů hrajících ve smyčcovém souboru přiblíží film Miroslava Krobota, který se zároveň objeví jako herec ve snímku legendární Agnieszky Holland Přes kosti mrtvých. Pro ty, kteří mají rádi autobiografie, je připraven poslední film Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad a česko-slovenské drama Eva Nová s Emílií Vášáryovou v hlavní roli.

Zábava

Po dvou letech se na obrazovky České televize vrátí velkolepá taneční show StarDance. Na tanečním parketu se opět utká deset párů, vždy v kombinaci známá osobnost
a profesionál. Mezi soutěžícími budou zástupci z řad sportovců, zpěváků, herců
a televizních moderátorů. Soutěží se ve standardních a latinskoamerických tancích,
poprvé v historii si tanečníci vyzkoušejí například polku. Hold vzdají i výročí vzniku
republiky. Jednotlivá vystoupení hodnotí čtyřčlenná porota, rozhodnutí je ale
i v rukou diváků, na základě kterých soutěžící postupují do dalších kol. Jednotlivé
večery budou tematické a jeden z přímých přenosů bude věnován Centru Paraple.
StarDance provede tradiční moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková.

Taneční páry:

  • David Svoboda a Veronika Lálová
  • Veronika Arichteva a Michal Necpál
  • Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková
  • Monika Bagárová a Robin Ondráček
  • Václav Kopta a Jana Zelenková
  • Pavla Tomicová a Marek Dědík
  • Adam Mišík a Kateřina Krakowková
  • Daniela Písařovicová a Michal Mládek
  • Dalibor Gondík a Alice Stodůlková
  • Daniela Šinkorová a Michal Padevět

Zdroj: Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

Podzim 2018 na obrazovkách skupiny TV Nova nabídne pokračování divácky nejoblíbenějších seriálů lokální produkce Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2, stejně jako novějších úspěšných seriálů Specialisté a Dáma a Král. Se skvělým obsazením se vrátí také fenomenální show Tvoje tvář má známý hlas a mnoho emotivních zážitků přinesou nové díly Malých lásek a Mise nový domov. Atraktivní podzimní novinkou pro diváky bude nový kriminální seriál s napínavými zločiny, k jejichž vyřešení pomůže kriminální psychologie. Pořad O 10 let mladší představí kompletní proměnu vybraných dvojic a v dílně publicistického týmu TV Nova vznikl zbrusu nový magazín Život ve hvězdách. V přípravě jsou také pokračování pořadů MasterChef Česko, Utajený šéf nebo Policie Modrava.

„Jako jedna z nejsilnějších značek na českém televizním trhu je naším cílem přinášet divákům vždy tu nejlepší zábavu, důvěryhodné zpravodajství i nové formáty a online pořady. Nabízíme atraktivní obsah pro celou rodinu. Síla našeho programového schématu spočívá nejenom v zajetých a divácky dlouhodobě oblíbených pořadech, ale také v pokračování úspěšných novějších seriálů a neustálém přinášení novinek. A na podzimní sezónu jich opravdu nebude málo,“ říká Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.

Podzimní dny na TV Nova

Pondělní večery na TV Nova budou patřit novým, premiérovým dílům kriminálního seriálu Specialisté. Vyšetřování se opět chopí David Prachař, Jakub Štáfek, Zuzana Kajnarová a Jan Zadražil. Pomocnou ruku v nesnadném vyšetřování jim podá i koronerka Gabriela Míčová. Potýkat se budou například se řáděním neznámého sexuálního devianta, zmizením dětí ze zábavního parku nebo vraždou nevěsty a hledáním jejího vraha přímo mezi svatebčany.

Úterky a čtvrtky zůstávají seriálovými dny s oblíbenými pořady, na které jsou diváci na TV Nova zvyklí. S premiérovými díly se už ve své 14. sezóně na obrazovku vrátí Ordinace v růžové zahradě 2 a pokračovat bude také pravidelný publicistický pořad Víkend. Zato čtvrteční večer přinese žhavou novinku – lifestylový magazín Život ve hvězdách s moderátorkou Petrou Svoboda. Pořad divákům umožní stát se sami hvězdami pořadu a splnit si své sny ve spolupráci s populárními českými celebritami a nahlédnout do zákulisí showbyznysu. Zároveň se mohou těšit na užitečné tipy a triky z oblasti módy, líčení a společenského i rodinného života, kterými se může inspirovat každá divačka i divák TV Nova. Hlavní reportérkou pořadu je Bára Divišová.

Středy přináší vhled do reálného života. Vedle stálice, reality show Výměna manželek, se na obrazovkách TV Nova ve středeční večery objeví pokračování úspěšné dokumentární reality Malé lásky z prostředí gynekologicko-porodnické kliniky. V druhé polovině podzimní sezónu vstoupí na obrazovku nový pořad O 10 let mladší s Monikou Absolonovou. Představí divákům unikátní proměny různých dvojic, které změní svůj dosavadní život a omládnou o deset let. O dvojice se postará tým špičkových odborníků – např. lékařů estetické medicíny, módních stylistů, výživových poradců a dermatologů.

Pátky přinesou pohodu u českých filmů, jakými jsou Jak se zbavit nevěsty, Ženy v pokušení, Babovřesky 1-3, všechny díly Kameňáku, Něžné vlny, Muži v naději a další. V premiéře se představí životopisné drama Milada.

Sobotní večer bude na podzim 2018 opět patřit fenomenální show Tvoje tvář má známý hlas, která se v nové sérii vrací se skvělým obsazením – Jitka Schneiderová, Jan Révai, Michaela Badinková, Robert Jašków, Eva Burešová, Patrik Děrgel, Vojta Drahokoupil a vítězka SuperStar Tereza Mašková. Chybět nebude ani porota se svým samozvaným předsedou a mistrem vtipu Jakubem Kohákem. Vedle něj usedne Janek Ledecký a Aleš Háma, čtveřici pak každý týden doplní speciální host. Moderace se ujme Ondřej Sokol. V sobotu přes den pokračují oblíbené publicistické pořady Koření a Volejte Novu.

V nedělním prime time nabídne TV Nova pokračování oblíbeného kriminálního seriálu Dáma a Král. Společně s novými případy se vrátí osvědčená herecká sestava ve složení Tereza Hofová, Matěj Hádek, Jan Cina, Miroslav Donutil a představí se také tváře nové. Do seriálu nově nastoupí Michal Dalecký, Eva Holubová, Roman Zach nebo Robert Nebřenský. Po Dáma a Král následují Střepiny.

Každý všední den přinese nové díly oblíbených seriálů, zpravodajských i nezpravodajských pořadů. Seriál Ulice, který za první pololetí 2018 dosáhl v průměru 38,3% share (v CS 15-54) a který v meziročním srovnání vzrostl, vstupuje do 14. sezóny a přinese nové zápletky i nové tváře. Pokračovat bude soutěžní show Co na to Češi, Televizní noviny jako vždy přinesou aktuální zpravodajství z domova i ze světa, a každé všední ráno zpříjemní Snídaně s Novou.

Podzim na tematických stanicích skupiny TV Nova

Tematické stanice i na podzim nabídnou to nejlepší z domácí i zahraniční tvorby pro celou rodinu. Nova Cinema přinese premiéru dobrodružného fantasy filmu Pan. Na diváky čekají filmové trháky jako oscarový Pianista, Schindlerův seznam Stevena Spielberga, Interstellar, Útěk ze Sibiře, Počátek, Dokonalá bouře, Hulk, Apollo 13, výpravná Troja a vůbec poprvé celá animovaná trilogie Toy Story.

Nova 2 představí v premiéře hned několik nových seriálů – Děda se závazky, Kevin si počká a Americká manželka, poprvé se na tomto kanálu objeví sitkom Správná dvojka. Samozřejmostí jsou osvědčení Přátelé, Dva a půl chlapa, Sex ve městě, Ženatý se závazky a mnoho dalšího. Večerní hodiny ve všední dny nadále patří pravidelné zpravodajské relaci TN2.

Nova Action odvysílá na podzim hned několik premiérových řad oblíbených pořadů. Diváci uvidí nové, premiérové díly Kobry 11, Mistrů zastavárny, seriálu Mrtvý bod nebo detektivního seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Pokračovat budou oblíbené docu-reality Mistři aukcí a Válka skladů i seriály Kriminálka Miami, Kriminálka New York. Přibude Kriminálka: Oddělení kybernetiky a vrátí se i tradiční Pátky na ledu.

Nova Gold pokračuje s nabídkou hitů ze zlatého fondu TV Nova – oblíbených seriálů, soutěžních pořadů i reality show. Děti si podvečer užijí ve společnosti animovaných hrdinů v rámci animovaného bloku Smíškové.

Sportovní stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2 přinesou sportovním fanouškům celou řadu novinek. Kromě tradičních přenosů šipek, NHL, NBA, MotoGP, Evropské ligy UEFA nebo UFC se nově na obrazovkách objeví přenosy z nejvyšší francouzské fotbalové soutěže Ligue 1, které budou doplněny i odvysíláním utkání francouzského poháru a Ligue 2. Další novinkou pak bude vysílání německého fotbalového poháru DFB Pokal. Evropský fotbal tak na stanicích Nova Sport bude mít zastoupení od Anglie až po Německo.

Zdroj: Jana Ondrejechová, tisková mluvčí TV Nova

Vlajkovými loděmi podzimního programu na Primě budou mimo jiné seriály Tátové na tahu a Krejzovi. Na diváky také čeká interaktivní show 1 PROTI VŠEM. 

Seriály

Vždy v úterý a ve čtvrtek poběží seriál Krejzovi, který se odehrává kousek za Prahou v poněkud bláznivé rodině, která sestává ze čtyř dcer a velí jí televizní kutil Jan Krejza. V hlavních rolích  se můžete těšit na Václava Postráneckého, Vandu Hybnerovou, Markétu Plánkovou, Lucii Polišenskou a Ivanu Krolovou.

Dalším komediálním seriálem jsou Tátové na tahu, na které se můžete těšit vždy v neděli. Příběh o čtyřech rodinách, kde otcové převzali nejen péči o děti, ale i o domácnost. V hlavních rolích se představí herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk. Dále hrají Aňa Geislerová, Jana Stryková, Jakub Prachař nebo Eva Josefíková.

Chybět nebudou ani nové díly seriálu Modrý kód.

Show

V show 1 proti všem se bude soutěžit až o 1,5 milionu korun a poběží živě. Principem bude uhádnout odpovědi na neuvěřitelné experimenty a úkoly, které se nedají předem nikde vyčíst ani tipnout výsledek. Moderování se ujme dvojice Leoš Mareš a Libor Bouček.

Na podzim čeká na diváky posledních 6 dílů Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem. Na to pak naváže pořad Ano, šéfová! s gastronomkou Jitkou Pagana a jejím synem Santem.

Co vše můžete mít doma i vy vám předvede nový pořad Poklad z půdy, kterým bude provádět Jan Rosák. V každém díle se můžete těšit na poodkrývání historie předmětů, které byly léta zapomenuty v odlehlých koutech domů.

S podzimem vstoupí na televizní obrazovky také sedmá řada talentové show Česko Slovensko má talent. V porotě zasedne Jaro Slávik, Jakub Prachař, Diana Mórová a nově zpěvačka Marta Jandová. Moderování pak bude mít na starosti nová moderátorská dvojice David Gránský a Lujza Garajová Schrameková.

Zdroj: iprima.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *