Podzim 2020 na televizních obrazovkách

Autor

Ani televizní tvorbě se nevyhnula jarní koronakrize, a tak mnoho projektů muselo být přerušeno. Na to pak plynule navázaly letní prázdniny, které jsou už tradičně časem repríz. Po delší době se tak televizní diváci můžou těšit na nové pořady právě během nastávajícího podzimu.  A zatímco Česká televize vsadila v podzimním schématu především na dokumentární tvorbu a publicistiku, Nova a Prima přinášejí nové seriály i zábavné pořady.

Česká televizeNovaPrima
Dokumentární podzim v České televizi opět přinese silnou původní tvorbu filmařů zabývajících se různorodými tématy ze současnosti i historie. Autorské snímky odhalí dosud nezveřejněné záznamy ze zkonstruovaného procesu s Rudolfem Slánským, zaměří se na problematiku globálního oteplování, na život se zákeřnou chorobou i na dějiny sportovního centra Dukla. S novými díly se na obrazovky vrací také Český žurnál a premiérová pokračování oblíbených pořadů, jako jsou Herbář s Kateřinou Winterovou, České rybí legendy Jakuba Vágnera nebo Co naše babičky uměly a na co jsme my zapomněli.

„Dokumentární tvorba má a bude mít v České televizi své pevné místo, což platí i pro nadcházející podzimní sezonu. Druhý program České televize oslavil v květnu již padesát let od svého vzniku, a právě dokumenty jsou jeho doménou již více než třicet let. Zásluhou jejich autorů zachycujeme autenticitu doby a pomocí rozsáhlého televizního archivu tak pomáháme spoluutvářet kolektivní paměť národa,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a pokračuje: „Pravidelně připomínáme slavná jubilea a významné okamžiky dějin. Letos to bude výročí úmrtí Jana Amose Komenského nebo čtyř set let od tragické bitvy na Bílé hoře. Jako nesmírně potřebné vnímám dokumenty upozorňující na důležitá společenská témata, Čeští vědci v tající Arktidě, kteří se zaměřují na problematiku globálního oteplování, a Život s Alzheimerem soustřeďující se na život se zákeřnou nemocí.“

A právě svým pojetím se snímek Život s Alzheimerem vymyká klasickému dokumentu o nemoci jako takové, výhradně se totiž věnuje každodennímu životu čtyř rodin, jež se o své blízké starají ve svém domácím prostředí. „Našim cílem je ukázat život s člověkem postiženým touto nemocí se všemi problémy a těžkostmi, které s sebou nese. A že za určitých podmínek je možný a lidé se ho nemusí bát. A také že vedle významu pro nemocné, tedy pocitu jistoty a bezpečí, jenž je pro ně obrovsky důležitý, může mít svůj jistý přínos i pro samotné pečující,“ uvádí režisér Petr Slavík.

Historie na obrazovce České televize

Alois a David Švehlíkovi se vystřídají v hlavní roli dokudramatu Jan Amos Komenský připomínající tři sta padesát let od úmrtí významného myslitele. „Je to příležitost se znovu podívat na osobní příběh muže, který formoval moderní myšlení a zaslouží si být osobností, na niž jsme právem hrdí. Cílem filmu je představit Komenského v co nejlidštější a nejplastičtější podobě tak, jak to u moderního filmového portrétu očekáváme,“ říká kreativní producent Patrick Diviš.

Historickému tématu se věnuje také snímek Bílá hora, jenž vrhá na neblaze proslulou událost jiné světlo. Moderní historici se v něm skrze nové objevy znovu zamýšlejí nad národním mýtem, tentokrát v evropském kontextu. Fenomén Dukla zase připomene sedmdesát let slavného sportovního centra. Vedle etap týmů Dukly v kolektivních sportech se dokument dostává až k současným osobnostem, jako jsou Jan Železný, Barbora Špotáková, Eva Samková nebo Ester Ledecká. Film obsahuje i poslední natočený rozhovor s Danou Zátopkovou.

Český žurnál pošesté

S pěti novými autorskými snímky se na obrazovky vrací Český žurnál, který kriticky nahlíží na události nedávné doby, klecovým chovem slepic, hrozbou při neřešení klimatických změn nebo přetrvávajícím problémem dostupnosti bydlení. „Ať už působíme v soukromém sektoru, státní sféře nebo na volné noze, všichni podobným způsobem pociťujeme nedostupnost bydlení. Protože jsem se s tématem chtěla vypořádat s určitou dávkou nadsázky a humoru, vytvořila jsem pro film svou vlastní deskovou hru. Ta diváka filmu provádí konkrétními, někdy úsměvně krkolomnými situacemi ze života současného nájemníka,“ říká režisérka snímku Reality Barbora Chalupová.

Z domova i ze světa

Na úspěšný cyklus o šlechtických rodech Modrá krev naváže projekt Selská krev, s nímž se diváci vypraví do rodin sedláků. Prostřednictvím příběhů o jednotlivcích se rozvine velké vyprávění o proměnách české krajiny a venkova. „Je velmi důležité, aby se v době, kdy se příroda a krajina v naší zemi ocitá ve velké krizi, diváci dozvěděli, jak s ní zacházeli lidé v předešlých generacích. Jak byli vůči ní v pokoře, jak si vážili jejího koloběhu, jak se učili ji pozorovat, aby z ní mohli těžit a zároveň jí neubližovali. Pro mě samotnou bylo velkým zážitkem setkání s rodinou Sotonových. Poznala jsem lidi, kteří povýšili těžkou práci na poslání a jejichž kořeny a vazba k půdě, hospodářství a tradici je silnější než všechny režimy a snad i smrt,“ prozrazuje průvodkyně pořadu Vanda Hybnerová.

V podzimním vysílání České televize nebude chybět ani cestování. Ve snímku Po jedné stopě do Iráku a do Afriky se herec Martin Písařík a cestovatel Igor Brezovar vydají na dlouhou jízdu na motorkách. „Celá výprava byla nabitá příběhy a neskutečnými situacemi. Všechny krásné, veselé i smutné nebo bolavé historky budou v šestnácti dílech našeho dokumentu. Bude na co se dívat,“ slibuje Martin Písařík.

Izrael, osmimilionovou zemi, kam lidé jezdí za židovskými, arabskými či římskými památkami představí desetidílný cestopis Křížem krážem Izraelem„Čím víc jsem z Izraele objevovala, tím víc jsem propadla jeho zvláštnímu kouzlu. Znala jsem ho jen ze Starého a Nového zákona. Byl pro mě bájnou zemí biblických příběhů a najednou jsem v té zemi žila běžným životem – chodila nakupovat, jezdila autem… Nejsilněji na mě zapůsobila jeho novodobá historie. Po válce se sem přistěhovali Židé přeživší holocaust a založili na místech pouště dnes velmi vyspělou zemi. Všichni jsou velmi pozitivní, pracovití a skromní. Jejich dobrá nálada a radost z každého dne vychází z vděčnosti osudu, že právě oni či jejich předci hrůzy koncentračních táborů přežili. V Izraeli se nepřipíjí na zdraví, ale na život,“ uzavírá průvodkyně cyklu Veronika Žilková.

Zdroj: Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

Skupina Nova představila podzimní programové schéma stanice Nova International. Tradičně sází na úspěšnou kombinaci důvěryhodného zpravodajství a publicistiky, kvalitní seriálové produkce i nejlepší zábavy. Na obrazovky se po letní pauze vrací pokračování úspěšné reality show MasterChef Česko. O zábavu pro celou rodinu se postará populární hudební show Tvoje tvář má známý hlas. Nebudou chybět nejoblíbenější seriály lokální produkce Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 a Specialisté. Do vysílání připravujeme také zajímavou novinku – svatební sociální experiment Married at First Sight (český název upřesníme), který ve světě zaznamenal obrovský úspěch.

Tvoje tvář má známý hlas
Od 5. září každou sobotu ve 20.20

Úspěšná a divácky velmi oblíbená show Tvoje tvář má známý hlas je opět tady! Na diváky čeká osmička zbrusu nových účinkujících, kteří se každý týden převtělí do hvězd ať už české, nebo světové hudební scény. Další novinkou bude moderátor show, kterým se stane sympatický herec Vladimír Polívka.

A k výrazné změně dojde i v porotě. Pozici předsedy tentokrát obsadí moderátor minulých řad Ondřej Sokol, hodnotit výkony s ním bude účastnice páté řady, herečka a zpěvačka Eva Burešová. Trojici porotců doplní známý showman a herec Aleš Háma.

MasterChef Česko
Od 25. srpna každé úterý ve 20.20

Po letní pauze se vrací oblíbená kulinářská show MasterChef Česko. Trojice drsných porotců Radek Kašpárek, Přemek Forejt a Jan Punčochář na podzim zvolí vítěze ze zbývajících TOP 8 amatérských kuchařů. O titul MasterChef Česko 2020 se utkají tři muži a pět žen, jako první je čeká pocta záchranným složkám. Tato epizoda se stala i nejoblíbenější výzvou poroty, která si natáčení náležitě užila a zároveň si splnila své klučičí sny. Úplně poprvé kamera nahlédne i do kuchyně podniku Jana Punčocháře, který́ ji propůjčí soutěžícím. Kdo získá trofej MasterChef Česko, půl milionu korun a také možnost podílet se na tvorbě menu v restauraci jednoho z porotců?

Ordinace v růžové zahradě 2
Od 27. srpna každý čtvrtek dva díly za sebou

Během podzimu mohou diváci již patnáctým rokem sledovat příběhy kamenických hrdinů, kterými jsou například Čestmír Mázl (Petr Rychlý), Běla Valšíková (Zlata Adamovská) nebo Bobo a Heluš Švarcovi (Martin Zounar a Martina Randová). Fanoušci seriálu se mohou těšit na vztahový i profesní trojúhelník manželů Márových a Vojty Kratochvíla (Markéta a Patrik Děrgelovi a Ivan Lupták), radostnou událost v životě záchranářů Zity a Hanáka (Jana Holcová a Radim Fiala) nebo na neobvykle dramatické dobrodružství dětských hrdinů. Největší překvapení čeká diváky na konci roku 2020 – návrat jejich milované Bibi (Marika Šoposká).

Ulice
Od 17. srpna 2020, pondělí až pátek v 18.25

Oblíbený seriál Ulice vstupuje v polovině srpna do své šestnácté sezóny. Poprvé za jeho historii jsme na jaře 2020 museli kvůli pandemii koronaviru udělat neplánovanou vysílací pauzu. Na začátku nové sezóny tak nastane časový posun, ale brzy se vrátíme k času reálnému. Diváky čeká plejáda emocí a příběhů. Vážná témata (jako rychle se zhoršující nemoc Zdeny Procházkové, s kterou se musí vyrovnat její milující dcera Magda, nebo nečekaný odchod Světlany Nyklové) budou střídat témata šťastná a odlehčenější. Máme před sebou rovnou dvě svatby, jedno narozené dítě, nové lásky i boj studentů za čistotu naší planety. Začátkem září společně oslavíme 15. narozeniny seriálu a během podzimu se v Ulici objeví nová rodina.

Specialisté
Od 31. srpna každé pondělí ve 20.20

Detektivní seriál z prostředí Prahy představí v premiérových dílech nové kriminální případy. Tým elitních policistů pod vedením nekompromisního majora Strouhala (Martin Dejdar) opět čeká každodenní boj proti zločinu. Nebude chybět klidný a laskavý kapitán Kovář (Jiří Hána), sympatická kapitánka Šafářová (Eva Leimbergerová) a benjamínek kriminálky kapitán Beran (Jacob Erftemeijer), bývalý vojenský policista, který se s ničím nemazlí.

Výměna manželek
Od 26. srpna každou středu ve 20.20

Velká dramata, silné příběhy, ale i velmi vypjaté situace, to je divácky velmi oblíbená reality show Výměna manželek. Televizní štáby se opět rozjedou po celé republice, aby divákům přinesly zajímavou sondu do českých domácností a jedinečnou příležitost sledovat desetidenní působení manželky v náhradní rodině. Jak si poradí temperamentní Magda se svérázným tatínkem Martinem v maličkém bytě? Užije si Tereza deset dní v Holandsku v trochu jiných životních podmínkách?

Malé lásky
Od středy 26. srpna každou středu ve 21.30

Letošní ročník docu-reality Malé lásky bude opět výjimečný a plný zajímavých i mile obyčejných příběhů. Diváci se setkají jak se známými, tak s úplně novými tvářemi zkušených lékařů a porodních asistentek gynekologicko-porodnické kliniky v Plzni. Největší raritou jsou dvě tematické epizody. V jedné z nich ukážeme, že babské povídačky mají občas reálný základ. Štáb Malých lásek zachytil dvě veliké bouře, a to Denise a Sabinu, při kterých se v porodnici strhl doslova závod novorozenců. V další epizodě se podíváme, jak pandemie koronaviru ovlivnila některým párům život a připravila je o možnost prožít tento intimní okamžik pohromadě.

Připravujeme

Married at First Sight

Nezadaní odvážlivci, kteří v minulosti vyzkoušeli všechny možné způsoby seznámení, avšak stále nenašli svůj protějšek – to jsou hlavní představitelé zbrusu nového sociálního experimentu Married at First Sight (český název bude upřesněn). Výběr partnera tentokrát přenechají odborníkům, kteří z nezadaných zájemců vytvoří po náročných testech páry. Ty se spolu poprvé uvidí až před oltářem, navíc před zraky svých nejbližších. Jaké budou jejich reakce? Jak prožijí novomanželé svatební cestu a následný čas ve společné domácnosti?

Utajený šéf

Na obrazovky se vrací reality show Utajený šéf, v které si vysoce postavení manažeři předních českých firem vyzkouší, jaké je to být řadovým zaměstnancem. V přestrojení proniknou na nejnižší pozice svých společností, a nejen jim, ale i divákům se tak naskytne jedinečná příležitost nahlédnout pod pokličku firem z různých odvětví. Jak to funguje v cestovní kanceláři, realitní kanceláři nebo ve společnosti zabývající se odpady a recyklací? Jak utajení šéfové přijmou zpětnou vazbu od svých zaměstnanců? Odmění pracovní nasazení svých podřízených, nebo budou padat hlavy? Poprvé se jedním z utajených šéfů stane žena!

Nova Sport 1 a Nova Sport 2 opět nabídnou sportovní přenosy nejprestižnějších lig světa, které netradičně vyvrcholí právě v nadcházejícím podzimním období. Sportovním fanouškům přinesou obě stanice živě nebývale vysoký počet zápasů v hlavním vysílacím čase. Zatímco v zámořské hokejové lize NHL vstoupí do finále boje o Stanley Cup s českými hokejisty, na evropských trávnících to bude Evropská liga UEFA. Dále se dozvíme, kdo zvítězí v nejprestižnější basketbalové lize světa NBA sezóny 2019/2020 a kdo se stane králem letošní sezóny MotoGP. Bohatou sportovní nabídku doplní galavečery UFC s titulovými zápasy a zápasy českých zápasníků Jiřího Procházky a Davida Dvořáka. Velký prostor dostanou také profesionální šipkové turnaje PDC, kterých se zúčastní historicky první český držitel profesionální karty PDC Karel Sedláček.

Zdroj: Markéta BEHINOVÁ, Corporate PR Coordinator

Skupina Prima přichází na podzim s novým seriálem Sestřičky Modrý kód, který volně navazuje na příběhy hrdinů z prostředí urgentního příjmu v nemocnici v Rubavě. Další novinkou je zábavná show Zlatá maska, kde hvězdní detektivové pomáhají lidem odhalit, jaká slavná tvář se skrývá pod maskou. Lahodný pokrm se dá připravit během chvilky – jak na to, prozradí Zdeněk Pohlreich s Ivetou Fabešovou v pořadu Šéfem za pár minut. Hobby pořady se rozrostou o Fachmany a Prima mazlíčka. Na novinky se mohou diváci těšit i na tematických kanálech – Prima COOL nabídne Adventure Games a Cestu kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem. Prima ZOOM uvede třetí sérii Utajených příběhů českých dějin a seriál Tatra kolem světa 2.

Seriál Sestřičky Modrý kód spojuje romantiku, napětí a vztahová dramata s akčními příběhy z urgentního příjmu. Atraktivní vyprávění osudů hlavních hrdinek a hrdinů znásobuje skvělé herecké obsazení – Sabina Laurinová, Adéla Gondíková, Marek Němec, Natálie Halouzková, Jan Nedbal, Daniela Kolářová, Saša Rašilov, Jiří Štěpnička, Igor Chmela, Roman Zach, Kristýna Frejová, Sandra Nováková, David Gránský, Ondřej Rychlý, Patricie Pagáčová, Martin Preiss, Dana Syslová, Petr Vaněk, Daniela Šinkorová, Klára Cibulková ad. První díl televize Prima nabídne v předpremiéře v sobotu 29. srpna, další díly dostanou tradiční čas v pondělí a ve středu ve 20.15.

Premiérové díly seriálu Slunečná se objeví na obrazovkách již 25. srpna s novými tvářemi (Denisa Nesvačilová, Vladimír Polívka, Kristýna Kociánová, Eva Josefíková) a spoustou dramatických okamžiků. Nově se na scéně objeví hned několik soků v lásce. Pomoc, která ze začátku byla jen zištná, nakonec ale povede ke štěstí. Nedočkaví fanoušci Slunečné mohou i nadále během prázdnin sledovat předpremiéry v iPrima Videopůjčovně za 39 Kč.

Na sobotní večery je připravena show Zlatá maska, kde celkem dvanáct dokonale zamaskovaných Čechů i Slováků zazpívá. Čtyři známé osobnosti, tzv. detektivové, mezi nimiž je například Jiřina Bohdalová, Jakub Prachař, Michal Hudák, Libor Bouček či Marta Jandová, budou nejen podle zpěvu hádat, kdo se pod maskami skrývá. Formát, který slavil úspěchy v zahraničí, vznikl ve spolupráci se slovenskou TV JOJ. Desetidílná show poběží na hlavním kanále Prima od 5. září ve 20.15.

Od října uvedeme nový pořad se Zdeňkem Pohlreichem – Šéfem za pár minut, kde Zdeněk spojí své síly s cukrářkou Ivetou Fabešovou. Tato série Šéfa oslavuje zdravý selský rozum, vrací se zpátky ke kořenům kuchyně. Divákům naservírujeme zdravá, chutná jídla pro celou rodinu ze snadno dostupných surovin,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

V podzimním schématu Primy nebudou chybět ani zábavné pořady, které poběží v druhém večerním slotu. Divácky oblíbená Show Jana Krause oslaví ve středu 2. září deset let na Primě. Za tu dobu mohli diváci vidět na svých obrazovkách neuvěřitelných 1500 hostů. Úterní večery patří talk show 7 pádů Honzy Dědka, čtvrtky pak improvizačním skečům Prima Partičky v tradičním složení: Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Daniel Dangl a hudební mág Marián Čurko. V druhé polovině podzimu uvede Prima premiérové díly osmé série zábavného pořadu Máme rádi Česko, ve kterém proti sobě soutěží dva hvězdné týmy.

Diváci se dočkají i zavedených primáckých pořadů, jako je Prostřeno!, kde se první zářijový díl proti sobě utkají velká šéfkuchařská jména – Zdeněk Pohlreich, Václav Frič, Jaroslav Sapík, Gianfranco Coizza a Khan To. Bude to bitva na ostří nože? Jan Rosák spolu s experty -starožitníky bude odhalovat další Poklad z půdy. Do boje se zločinem v ulicích vyráží jako vždy Policie v akci.

Také u hobby pořadů chystá skupina Prima novinky. K Vychytávkám Ládi Hrušky, RECEPTÁŘI PRIMA NÁPADŮ a Libovkám Pepy Libického přibydou Fachmani, kteří se pod dohledem odborného garanta Josefa Beneše vrhnou na rekonstrukci domu. Milovníky všech domácích zvířat potěší v neděli dopoledne pořad Prima mazlíček.

Nedělní večery patří Prima kinu. Diváci se tak mohou těšit na oblíbené české tituly s plejádou známých herců, jako jsou například komedie Přes prsty, Ženská na vrcholu, Ženy v běhu, Špunti na vodě, Po čem muži touží či drama Úsměvy smutných mužů.

Nejmladší česká zpravodajská platforma CNN Prima NEWS má za sebou necelé tři měsíce existence. I přes koronavirovou pandemii, a tím ztíženou koordinaci s experty ze zahraničí, se skupině Prima podařilo spustit svou devátou stanici a nabídnout divákům plnohodnotný zpravodajský kanál. Web CNNPrima.cz s kvalitním českým zpravodajstvím již druhý měsíc dosáhl přes 1,1 milionu reálných uživatelů. CNN Prima NEWS během podzimního vysílání posílí o dva zpravodajské bloky, které doplní odpolední kontinuální vysílání. První z nich bude startovat ve 12.00 a mimo jiné přinese i rozhovory na aktuální témata. Odpolední blok od 16.00 se pak vedle oblíbených Krimi zpráv převážně zaměří na regionální dění.

Letošní podzim se diváci od Prima COOL neodtrhnou! Kromě stálic v podobě Autosalonu, Re-Play a pořadu Esport je od října čeká šestnáctidílná reality show Adventure Games, ve které se každý týden pět soutěžních dvojic utká ve velkém cestovatelském závodu o atraktivní věcné ceny. A bude to dobrodružné, cestují totiž bez mobilu, s batohem na zádech a minimálním finančním obnosem! Společně s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem diváky čeká další bláznivá výprava v původní cestovatelské sérii Cesta kolem světa. Bránice divákům polechtá břitký britský humor sitkomu Ajťáci či Teorie velkého třesku. Chvíle napětí přinese pokračování hororové antologie American Horror Story: Cult nebo seriál Holky za mřížemi. Novinkou bude také výjimečná ukrajinská série Na schovávanou nebo superhrdinský akčňák Flash. S premiérovými díly se přiřítí i Simpsonovi nebo oblíbená maďarská rodinka v seriálu Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy. Pro filmové fanoušky je připravena nálož s tituly Vetřelec: Covenant, Bumblebee, Deadpool 2 a řada dalších.

Populární filmový kanál Prima MAX potěší fanoušky čerstvých titulů i milovníky nestárnoucích klasik. Příběh jednoho z nejznámějších sériových vrahů historie, Teda Bunyho (Zac Efron) odvypráví jeho přítelkyně ve strhujícím filmu Zlo s lidskou tváří. Diváckou fantazii probudí nejen následující tři premiérové sci-fi a fantasy snímky: Volání netvora: Příběh života, Temné síly či francouzsko-kanadská mystérie Na jeden nádech. Herecká hvězda John Travolta si střihne hlavní roli závodníka v americko-portorickém krimi Smrtící rychlost. Roli krásné Laury, která se v psychologickém dramatu Všichni to vědí vrací do svého rodného Španělska, ztvární nádherná Penélope Cruz. Herec Ethan Hawke se ujme mimořádné role vizionářského vynálezce Nikoly Tesly ve filmu Tesla. O humor se postarají premiérové komedie: historický snímek Ztratili jsme Stalina a film Souboj pohlaví z tenisového prostředí s Emmou Stone v hlavní roli.

Převážně zahraniční seriály s detektivní tematikou nabízí kanál Prima KRIMI svým divákům už dva a půl roku. Letos na podzim se kromě oblíbených stálic, jako jsou Námořní vyšetřovací služba, Sběratelé kostí, Hawaii Five-0 nebo Vraždy v Midsomeru, mohou těšit hned na několik novinek a premiérových řad seriálů. Po roční pauze se vrací na obrazovky policejní vyšetřovatelka Vera ve Zločinech z vřesovišť, a to i s premiérovou devátou řadou. Návrat hlásí také seriál Zločin, který divákům konečně přinese odpovědi na všechny otázky v premiérových závěrečných sériích. Žhavou víkendovou novinkou pak bude detektivní série na motivy populárních knih Iana Rankina s názvem Inspektor Rebus.

Nostalgií proti podzimní melancholii vyráží do boje nejzamilovanější český kanál Prima LOVE. Na obrazovkách se objeví seriál, jehož legendární znělku si před téměř dvaceti lety zpíval každý – Divoký anděl. Návrat hlásí i fenomenální Gilmorova děvčata a chybět nebudou ani McLeodovy dcery, Grand Hotel a nestárnoucí příběhy Rosamunde Pilcherové. Premiérově bude podzimem provázet výpravný historický seriál Spoutaná láska.

Nejoblíbenější dokumentární kanál Prima ZOOM uvede novinku – cestovatelský seriál Tatra kolem světa 2 (TKS2). Tato expedice si klade za cíl navázat na původní expedici z let 1987–1990. Během tří let a více chtějí cestovatelé ujet přes 240 000 km a navštívit téměř 70 zemí světa. A že to bude výprava zajímavá, o tom svědčí i nutnost překonávat překážky spojené s aktuální situací kolem koronaviru. Tento podzim Prima ZOOM odvysílá sérii zachycující první rok. Dalším českým počinem bude pokračování původního a divácky velmi oblíbeného seriálu Utajené příběhy českých dějin III. Každý z osmi dílů je věnován jednomu konkrétnímu, fascinujícímu, historickému příběhu – jako je například příběh svatého Václava, Karla IV., Brunclíka, tajemství pražského poledníku ad. Dále diváky čekají Nejslavnější evropská nádraží, tajuplný seriál UFO: Ztracené důkazy a dechberoucí přírodovědný seriál Krásy divokých And. Poutavý cestopis Nil: Pět tisíc let historie přináší starověké drby o sexuálním životě bohatých a slavných Egypťanů a zprostředkovává blízké setkání s babičkou legendárního Tutanchamona. Neuvěřitelná dvoudílná mini série Michael Palin v Severní Koreji zprostředkovává jedinečný přístup na území této izolované země. Norské domy snů III aneb Jak se staví sen à la chata patří ve Skandinávii mezi nesmírně populární pořady.

Zdroj: iPrima

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *