Pohádky, matika, Laponsko i posloupnost

Autor

Co všechno mají tato témata společné? Můžete se o nich dozvědět víc v knižních novinkách nakladatelství Portál. A nezapomeňte: knihu pod každý stromeček! A každému členu rodiny!

Hemme, Heinrich
Heuréka
Matematické hádanky s překvapivým řešením
Překlad: Krásenský, Jakub
Kniha matematických úloh zaujme všechny vášnivé řešitele logických a matematických kvízů a hlavolamů. Téměř 100 úkolů doprovázených komentovanými řešeními se pohybuje od matematických vtípků až po složitější algebraické a geometrické problémy.
Prof. Heinrich Hemme je německý fyzik a vysokoškolský profesor působící v Cáchách. Je autorem řady popularizujících článků a knih o matematice a fyzice.
brož., 176 str., 219 Kč
Ukázka z knihy

Zobačová, Hana
Žil byl kdysi kdesi
Genetická metoda
Kniha plná klasických pohádkových bytostí, jako jsou princové, králové, draci, princezny a komtesy, vychází ze zásad genetické metody výuky čtení. Pohádky jsou psány velkými tiskacími písmeny a jsou řazeny od příběhů jednodušších, složených z jednoslabičných slov, přes dvouslabičná slova až po pohádky náročnější, obsahující slova troj a čtyřslabičná.
Mgr. Hana Zobačová je speciální pedagožka, redaktorka a autorka knih pro děti.
váz., 72 str., 199 Kč
Ukázka z knihy

Parvela, Timo
Ella v Laponsku
Překlad: Štollová, Alžběta
Ilustrace: Veverková-Hrnčířová, Magda
Další kniha ze série o Elle. Celá třída vyhrála pobyt na pláži kdesi u moře. Tak proč jim kapitán letadla přeje při vzletu šťastnou cestu do Laponska? Kde jsou kufry? A jak je možné, že tatínek pana učitele je ve Finsku zodpovědný za nadělování vánočních dárků? Ještěže Elle je vše jasné: pan učitel plánuje děti vyměnit za vánoční skřítky, protože ti dosavadní už chtějí do důchodu.
Timo Parvela je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění. Série o Elle patří k těm vůbec nejpopulárnějším. V Portále již vyšly knihy Ella ve škole a Ella a kamarádi.
váz., 136 str., 249 Kč
Ukázka z knihy

Těthalová, Marie
Co teď a co potom?
Pracovní listy k procvičení časové posloupnosti
Ilustrace: Koubská, Patricie
Pracovní sešit se zaměřuje na rozvoj seriality neboli posloupnosti, což je schopnost správně řadit úkony za sebou. Pracovní listy jsou řazeny podle náročnosti. V první části se jedná o pořadí dvou kroků, následují tři, čtyři a šest kroků v jedné situaci.
Marie Těthalová je speciální pedagožka, šéfredaktorka Informatoria 3–8 a autorka řady sešitů pracovních listů zaměřených na rozvoj grafomotoriky, slovní zásoby, koncentrace, matematické a čtenářské pregramotnosti a podobně. V Portálu vyšel také její knižní rozhovor s Martinem Hollým O duši a sexu.
brož., 64 str., 159 Kč
Ukázka z knihy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *