Prázdninové plány

Autor

Dva měsíce jsou pro děti krátká doba, ale pro dospělé často naopak dlouhá. Jak je zabavit, když naše dovolená není dvouměsíční? Kam s nimi, jak téměř říkal Neruda, to už asi víme na prahu prázdnin. Ale malá doladění by se třeba ještě hodila?

Přes prázdniny Vám přineseme řadu článků, které by vám mohli inspirovat, ale také pobavit a potěšit. Čekají vás světové chutě – mlsné jazýčky navštíví Indii, Izrael, Itálii, Pobaltí a Slovensko. Čekají vás tipy na výlety – po naší krásné vlasti. Čekají vás zážitky a motivace k dobročinnosti. A čekají vás samozřejmě i kulturní tipy. A s těmi začneme hned dnes. Přinášíme Vám aktuální multi-kulti pozvánku na… LETNÍ FESTIVÁLENÍ!

Že do neděle 2. července je Smetanova Litomyšl, (mimochodem poslední den festivalu tam bude úžasný Jan Cina se svým Malým princem, a venku v zahradách, netřeba shánět lístky!) to už dobře víte! A co dál?!

MFF Karlovy Vary
57. ročník filmového festivalu probíhá letos od 30. 6. – 8. 7. A přijedou hvězdy jako Ewan MgGregor nebo Russell Crowe, hrát bude Morcheeba a program bude našlapaný jak v sálech, tak mimo ně. Doprovodné venkovní programy jsou natolik zajímavé, že stojí za to přijet nasát atmosféru, i kdybyste měli zkouknout jen jediný film. Více najdete ZDE.

Šrámkova Sobotka
Festival českého jazyka, řeči a literatury probíhá 1. – 8. července a v podtitulem 67. ročníku je moto „Poslyš, jak zní.“ Je mnoho důvodů, proč letos pořádající do hlavní role obsadili uši, sluch a to, co sluchem vnímáme. Zajímá vás víc? Mrkněte se ZDE.

KoresponDance
Festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu probíhá 13. – 16. 7. 2023 a chcete-li se zúčastnit, vyrazte na zámek Žďár nad Sázavou. Tématem 11. ročníku festivalu je Architektura a krajina. Více info najdete ZDE.

Knižní (Mariánské) lázně
Setkání malých nakladatelů a knihkupců se čtenáři v centru Mariánských Lázní. Knižní trh a program nabídne na Hlavní kolonádě autorská čtení, diskuse, tvořivé dílny, setkání s autory, dětská divadla, soutěže, hudební koncerty atd. Hlavní témata jsou duševní zdraví a čtenářská kultura. Koná se 21. do 23. 7. 2023 a více se dozvíte ZDE.

Určitě i Vy máte svůj oblíbený letní festival: Který to je?! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *