Velikojarní věnečky

Autor

Velikonoce a jaro otevírají opět spoustu možností pro kreativní řádění a zdobení našich příbytků, které poslední zdobivý nápor zažily o Vánocích. Třeba i vy přemýšlíte, co dát do okna nebo na dveře a přitom využít toho, co Velikonoce a jaro symbolizují – tráva, vajíčka, kočičky… Třeba vás dnešním článkem trochu inspiruji a jarně naladím.

Budeme potřebovat:
Polystyrenové věnečky
Barevné lýko
Umělá tráva
Vajíčka ze sežvejklého papíru (lze koupit v papírnictví)
Širší stuha
Tenká stužka
Větvičky jívy (kočičky)
Polovina vaječné skořápky
Nůžky
Lepicí páska
Špendlíky
Vlasec
Jehla a nit
Lepicí pistole

Věneček č. 1

Vezmeme pramen lýka, kterým začneme obtáčet polystyrenový věneček. Když domotáme, přichytíme páskou a vezmeme další pramen a omotáváme stejným způsobem až bude věneček celý zakrytý.

Vezmeme širokou stuhu, přichytíme špendlíky a volně věneček obmotáme. Opět konec přichytíme špendlíky. Kousek vlasce navlékneme do jehly, na zadní straně provlékneme stuhou a uděláme očko na pověšení.

Nastříháme si tři pentle z tenké stužky a na každou z nich navlékneme jedno papírové vajíčko (vajíčka se dají i dobře malovat, třeba vodovkami, já je nechala bílé). Pentličky poskládáme tak, aby bylo každé vajíčko v jiné výšce a svážeme uzlem. Nakonec uděláme mašličku a přichytíme na vršek věnečku špendlíkem.

Věneček č. 2

Stejně jako u předchozího věnečku, opět budeme polystyrenový obtáčet stejným způsobem, tentokrát však umělou trávou. Pokud je hodně rozčepýřené, trochu ostřihneme odstávající stébla.

Vezmeme širokou stuhu a zase lehce obmotáme jako u předchozího věnečku, to samé s vlascem a očkem na pověšení.

Větvičky jívy propíchneme špendlíkem a přichytíme k věnečku. Ze široké stuhy uděláme mašličku (poskládat, prošít a stáhnout) a připíchneme jí do místa, kde se větvičky stýkají. Vezmeme půlku vaječné skořápky a přilepíme tavnou pistolí dovnitř věnečku.

Věnečky můžeme pověsit na zeď, do okna nebo na dveře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *