Procházky Prahou filmovou a další letní novinky z Albatrosu

Autor

Děti se těší na poslední zazvonění školního zvonku, dospělí zase na svou zaslouženou dovolenou. Až budete balit kufry a batohy, nezapomeňte přihodit i nějakou knihu. Máme pro vás pár tipů. Pokud stále ještě přemýšlíte, kam na výlet, jistě oceníte Procházky Prahou filmovou a k letnímu jídlu se skvěle hodí Dědkovské rady filmového historika. Děti se můžou vypravit za dobrodružstvím v knize Poklad z Atlantidy. Pro fanoušky napětí právě vychází titul Byla prý docela hezká a nezapomeňte ani na klasiku s knihou Něžná je noc.

AnotaceUkázka z knihy
Procházky Prahou filmovou
Autor: Radek Laudin

Projděte se Prahou filmovou a navštivte místa, která znáte z filmů či seriálů.

Projděte se Prahou a vydejte se do míst, která znáte z filmového plátna nebo z televize! Dozvíte se například, jak dnes vypadá škola z filmu Obecná škola. Zjistíte, kde kotvil Saturninův hausbót nebo ve kterém domě bydlel Pan Tau a jeho dvojník Alfons. Poznáte uličky ze Záhady hlavolamu i zahradu z komedie Adéla ještě nevečeřela. Vstoupíte zkrátka tam, kde to důvěrně znáte, ale osobně jste tam ještě nebyli.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49973255/prochazky-prahou-filmovou/

AnotaceUkázka z knihy
Dědkovské rady filmového historika
Autor: Pavel Taussig

Což takhle dát si nejen špenát aneb co jíst pro zdraví

Jsou lidé, kteří sbírají léčivé byliny a suší si je pro zdraví vlastní osoby a svých blízkých. Já sbírám léčivé rady, které ale nechci sušit jen pro sebe, nýbrž se hodlám o ně podělit s vámi, milé čtenářky a milí čtenáři!

Od roku 2013 do března 2019 jsem uváděl tímto krátkým vyznáním v časopisu Xantypa sloupek, v němž jsem se odvažoval radit, čím jsou našemu zdraví prospěšné některé byliny a rostliny, zkrátka, co jíst, abychom tím prospěli našemu organismu.

Rubrika měla dva názvy: Dědkovské rady (po vzoru babských rad) a Filmový historik o… Doufám, že ne s pýchou, která – jak známo – předchází pád, se chci pochlubit, že čtenářský ohlas byl značný. Množila se přání, aby cyklus vyšel knižně. Stalo se.

Každé dostaveníčko a představení vybrané „léčivky“ jsem končil pozdravem, který i teď rád zopakuji

Vaše zdraví zdraví Pavel Taussig

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49813480/dedkovske-rady-filmoveho-historika/

AnotaceUkázka z knihy
Poklad z Atlantidy
Autorka: Agnieszka Stelmaszyková

Pátrání v zaprášených knihách, záhadných komnatách a hrobkách, o kterých nikdy nikdo neslyšel, právě začíná…

Tajemství! Antické poklady! Senzace!

Starý příběh předávaný z generace na generaci vypráví, že před tisíci lety obyvatelé Santorini ukryli na Krétě vzácný poklad. Prý to byla zlatá socha boha Poseidóna z chrámu v legendární Atlantidě!

Slunce, zlatý písek a smaragdové moře… Ach! Prázdniny v Řecku jsou opravdu báječné! A Anička s Barťasem se znovu vydávají za dobrodružstvím. Starý domorodý rybář je přesvědčen, že podivná gema, kterou Barťas našel, je jednou z pečetí, které je třeba k nalezení pokladu. Může být tato legenda pravdivá?

Co je ve skutečnosti zač profesor Fleming a proč našim hrdinům na paty šlape majitelka detektivní kanceláře?

Archeologické kroniky jsou napínavé příhody plné tajemství, legend a dávno zapomenutých příběhů. Pátrání v zaprášených knihách, záhadných komnatách a hrobkách, o kterých nikdy nikdo neslyšel, právě začíná…

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47698110/poklad-z-atlantidy/

AnotaceUkázka z knihy
Byla prý docela hezká
Autor: Michel Bussi

Napínavý příběh o tom, kam až může vést touha po pomstě

Přistěhovalkyně Leyli Maalová bydlí v malém bytě na jihu Francie, pracuje v hotelu a stará se o své tři děti Bamby, Alphu a Tidiana. Vede spořádaný život a zdánlivě ji nic netrápí. Ale Leyli uvnitř sžírá strach. Ukrývá totiž temné tajemství ze své minulosti a její děti nejsou v bezpečí…

O autorovi:
Michel Bussi začal psát už v devadesátých letech, ale trvalo celou jednu dekádu, než prorazil s knihou Code Lupin (Kód Lupin, 2006). Následovaly další úspěšné detektivky a v roce 2011 vyšel román Černé lekníny (Nymphéas noirs, česky 2017), který získal mnoho ocenění. O rok později z něj další kniha, Vážka (Un avion sans elle, česky 2016), učinila jednoho z nejprodávanějších francouzských autorů, jeho knihy byly přeloženy do více než 30 jazyků. Bussi působí také jako profesor geografie na univerzitě v Rouenu.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/42556206/byla-pry-docela-hezka/

AnotaceUkázka z knihy
Něžná je noc
Autor: Francis Scott Fitzgerald

Vrcholné dílo světové literatury v novém překladu.

Něžná je noc, Fitzgeraldův fascinující psychologický román o úskalí lásky a sebelásky, patří k vrcholům světové literatury. Dějově bohaté, čtivě a zábavně napsané dílo zalidněné pronikavě vykreslenými postavami vyniká zároveň jako hluboká sonda do nejzazších končin individuální lidské existence. V roztančené době divokých večírků sledujeme mladého talentovaného psychiatra, jenž v sobě cítí dar empatie i poslání pomáhat narušeným lidským bytostem. Ty je třeba milovat profesní odosobněnou láskou – a mladý doktor chce být za svou laskavost milován. Stává se bavičem i utěšitelem svých zámožných krajanů, kteří v Evropě hledají osvobození od dosavadních ctností povinnosti a sebeovládání. V osudovém vztahu k mladé pacientce z miliardářské rodiny jej život strhává do neovladatelného víru.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46296525/nezna-je-noc/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *