Radujme se, sezóna zahájena!

Autor

Máme za sebou krásný víkend. Byl plný akcí a jednou z nich bylo i zahájení lázeňské sezóny v Litomyšli. Ta letos žije hlavně Smetanou, který má letos 200. výročí narození. Mrkněte, co všechno ještě můžete například zažít!

S Bedříškem po městě
Město bylo plné odkazu právě na tohoto svého nejslavnějšího občana. Tančilo se, hrálo, zpívalo, četlo, plavalo, jezdilo, jedlo, pilo a vůbec se veselilo. Atmosféra byla skvělá, akce zábavné, jídlo lahodné, elixír tekl proudem. A počasí – jedna báseň! Zahájena byla nová městská úniková hra pro rodiny s dětmi, která vás provede po Litomyšli novým způsobem. Hrací karty si vyzvednete v informačním centru a můžete se vydat na dobrodružství s Bedříškem a strojem času! 

Tady je Kudějovo
My jako rodina jsme letos měli na Lázních ducha stánek Tady je Kudějovo. Nadále se snažíme tuto zajímavou osobnost připomenout světu, resp. aspoň naší i jeho rodné zemi. Tento spisovatel, překladatel, cestovatel, kamarád Jaroslava Haška, Josefa Lady měl život plný zajímavostí, paradoxů a příhod až neuvěřitelných. Napsal zhruba čtyřicet knih a zhruba stejný počet i přeložil. Do Litomyšle jezdil rád, po životě plném cest zde tu svou poslední i dokončil. Příští rok tomu bude 70 let. Naše akce postupně zveřejňujeme: www.terezacimburkova.cz.

Smetanova Litomyšl 
Letošní ročník začíná 8. června a potrvá do 7. července. Letos bude mít ten nejrozsáhlejší program za celou dobu své existence. Prostě oslava, jak má být. Proto ani nemůžeme vypsat, co vše Vás zde čeká, ale pozveme Vás, abyste si vybrali dle svého gusta ZDE a rovnou si objednejte lístky! Pokud se chystáte poprvé (kdo totiž byl jednou, rozhodně se rozhodne jet zas), těšte se nejen na výjimečnou hudbu, ale také nádherné město s úžasnou historickou i moderní architekturou, a také kouzelnou, odpočinkovou a nabíjející pohodu. Není toho málo, vybere si každý. Od pivaře po baristu – a vše mezi tím.

Prostě malé město s velkým srdcem:
přeneseně i doslova – to doslova hledejte ve sklepeních.

Neváhejte, přijeďte a staňte se dalšími fanoušky Litomyšle! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/