Smetanka bude!

Autor
Smetanova Litomyšl 2020 se uskuteční od 2. do 12. července. Během 11 prázdninových dnů mohou diváci navštívit 35 koncertů oficiálního programu a další v rámci programu doprovodného. Jedná se tedy o plnohodnotný festival, kterému epidemie mnoho neubrala.

Ve středu 10. června začal předprodej vstupenek na pořady nového programu 62. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Díky poslední vlně uvolnění může festival nabídnout přes 11 tisíc míst. Kromě pořadů se vstupenkami ale Smetanova Litomyšl nabízí také koncerty, kam je vstup volný, navíc opět v neobvyklých místech. Dva koncerty na lesní roh odehraje Radek Baborák v zámeckém saletu, houslistka Martina Bačová s hobojistou Vilémem Veverkou budou muzicírovat na dvorku zámeckého pivovaru, pod regionálním muzeem zahraje Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Každý den bude bezplatný koncert také ve Festivalových zahradách.

VÝTVARNÁ SMETANOVA LITOMYŠL

Letošní Smetanova výtvarná Litomyšl bude probíhat, stejně jako národní hudební Smetanova Litomyšl, v jiné podobě. Její pořadatelé se nevzdali, ačkoliv museli kvůli dopadům koronaviru opustit původní záměr a přijít s oním titulárním Plánem B. Vznikne tak jedna z prvních velkých výtvarných událostí po rozvolnění opatření, která nabídne divákům objekty, instalace či video art a umělce finančně podpoří v jejich tvorbě. Přehlídka se mimořádně nebude konat pouze po dobu trvání hudebního festivalu, ale poběží až do konce léta tak, aby ji mohlo zhlédnout co nejvíce lidí.

Od 2. července do 2. září zaplní Litomyšl díla předních současných českých umělců, kteří vystaví převážně zcela nová díla, jež propojí téma „naděje“, motiv jak hudebního, tak výtvarného festivalu. Mezi vystavující umělce patří hvězdy starší i mladší generace, za všechny jmenujme Jiřího Kovandu, Jiřího Davida, Vladimíra 518, Kateřinu Vincourovou, Matyáše Chocholu nebo Richarda Loskota.

My Vám jako vždy – již po jedenácté – přineseme reportáž přímo z místa, těšíme se tedy na viděnou i s Vámi! 

https://www.smetanovalitomysl.cz/cs/
https://www.vytvarnalitomysl.cz/cs/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *