Vánoce z Albatrosu na poslední chvíli

Autor

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi, ale na nákup dárků pro své blízké ještě pozdě není. Zkuste třeba osudový příběh Světlo ženy nebo napínavé Ztracené město opičího boha. A pro ty, co se rádi vzdělávají je tady procházka po Pověstech českých hradů a zámků nebo známé tituly v angličtině České pověsti a Mikeš.

AnotaceUkázka z knihy
Světlo ženy
Autor: Romain Gary

Vášnivá oslava lásky, oné zvláštní „třetí dimenze“, kterou je pro muž a ženu život v páru

Náhoda svede na pařížské ulici dohromady dvě hluboce zarmoucené bytosti – muže a ženu. Jejich setkání je setkáním lidí, kteří se navzájem sbližují díky bolestnému zážitku nenahraditelné ztráty. Ona i on jen spolu hledají způsob, jak překonat osamělost, jak se zachránit, a vzepřít se tak surovému osudu, které je připravil o jejich drahé… Šetrně kolem sebe našlapují v přesmutném tanci, a krok za krokem mezi nimi vzniká jemné pouto plné něhy… Ale jak říká, Michel hned zkraje příběhu: „Když se sejdou dvě beznaděje, může z toho sice vzniknout naděje, ale to je jen důkaz toho, že naděje je schopná všeho…“

Romain Gary, slavný francouzský prozaik, jenž jako jediný v historii za svá díla získal hned dvě Gouncourtovy ceny (druhou pod pseudonymem Emil Ajar), napsal tento román pouhé tři roky před svou dobrovolnou smrtí. Přes smutek, jenž jím prostupuje, vyznívá především jako vášnivá oslava lásky, oné zvláštní „třetí dimenze“, kterou pro ženu a muže představuje život v páru. Příběh Michela a Lydie se dočkal i filmového zpracování, v němž hlavní role ztvárnili Yves Montand a Romy Schneiderová. Vychází v překladu Tomáše Havla.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46944287/svetlo-zeny/

AnotaceUkázka z knihy
Pověsti českých hradů a zámků
Autor: Josef Pavel

Středověké i novější příběhy, legendy a báje, spojené se stovkou českých hradů a zámků, jejichž prostřednictvím poznáte skutečné osobnosti našich dějin. Každou lokalitu – Andělskou Horou počínaje a Žebrákem konče – uvádí krátké shrnutí jejích osudů dovedené až do dnešních dnů a dobová ilustrace. Pověsti čerpají nejen z klasického fondu, který známe již z Kosmovy kroniky, ale také z pozdějších časů, husitských i rudolfinských. Vedle slavných osobností nechybí ani čert hlídající poklad, skřítci či ohnivý muž. Pestrý kaleidoskop příběhů jistě potěší každého milovníka české historie.

Víte třeba, kde se ukrývá poklad? Kde se odehrály příběhy milostné či naopak děsivé? Kde narazíte na dobré bytosti a kde zase na ty zlé? Pokud ne a máte rádi mýty, báje a legendy nejen ze svého kraje, ale i z končin vzdálenějších, pak je tato kniha právě pro vás.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46641759/povesti-ceskych-hradu-a-zamku/

AnotaceUkázka z knihy
Ztracené město opičího boha
Autor: Douglas Preston

Očité svědectví o jednom z velkých objevů 21. století. Jedna z 12 nejlepších knih roku podle National Geographic.

– Legenda stará pět set let. Pradávná kletba.
– Šokující medicínská záhada.
– A průkopnická expedice do nepoznaného srdce nejhustší džungle na světě.

Již od dob konkvistadora Hernána Cortése kolovaly mezi lidmi zvěsti o ztraceném městě nesmírného bohatství ukrytém kdesi v honduraském vnitrozemí jménem Bílé město nebo Ztracené město opičího boha. Místní domorodci varovali, že každý, kdo do posvátného města vstoupí, těžce onemocní a zemře. Přesto se mnozí dobrodruzi i vědci odvážili do neproniknutelné smrtící džungle, která však dlouhá léta nechtěla své tajemství vydat. Až expedice vědců vybavená přísně tajnou technologií a provázená autorem bestsellerů Douglasem Prestonem potvrdila, že Ztracené město opičího boha není jen legendou.

Preston a jeho tým překonávali mnohé nástrahy zrádné, ale nepopsatelně krásné divočiny. Čelili průtržím mračen, smrtícímu tekutému bahnu, úmornému hmyzu často přenášejícímu hrozivé nemoci, hladovým jaguárům i nejjedovatějším hadům. Avšak teprve když se vrátili domů, postihla je ta největší rána: Preston i mnoho dalších zjistili, že se v ruinách města nakazili děsivou, někdy smrtící a nevyléčitelnou nemocí.

Napínavá a šokující kniha plná barvité historie, dobrodružství, při němž tuhne krev v žilách, i dramatických zvratů: ZTRACENÉ MĚSTO OPIČÍHO BOHA je zcela pravdivé očité svědectví o jednom z velkých objevů jedenadvacátého století.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46317145/ztracene-mesto-opiciho-boha/

AnotaceUkázka z knihy
České pověsti – angličtina
(anglicko-české vydání)
Autorky: Eva Mrázková, Ailsa Marion Randall

Nejznámější české pověsti v dvojjazyčném vydání

Pověsti provázely lidi odpradávna – vyprávění přibližovalo bájné příběhy z prastarých dob a umožnovalo uchovat si vzpomínku na významné události a nevšední postavy. V dvojjazyčné knize najdete nejznámější pověsti, inspirované klasickým dílem Aloise Jiráska, které do současného jazyka převyprávěla Eva Mrázková a do angličtiny přeložila Ailsa Randall. Publikaci doplňují krásné ilustrace Atily Vöröse.

• O Čechovi
• O Krokovi a jeho dcerách
• O Bivoji
• Libuše a Přemysl
• Libušina proroctví
• Dívčí válka
• O Horymírovi
• O králi Svatoplukovi
• O králi Ječmínkovi

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/42977731/ceske-povesti-anglictina/

AnotaceUkázka z knihy
Mikeš – anglicky pro český trh
Autoři: Josef Lada, Andrew Oakland

Kocour Mikeš a jeho kamarádi prožívají nejedno dobrodružství! Anglické vydání.

Asi jen málokdo neslyšel o mluvícím kocourkovi Mikešovi, který žil v Hrusicích u Ševců. A o jeho kamarádech Pepíkovi, Pašíkovi a kozlu Bobešovi. Však se spolu navyváděli veselých kousků a taškařic. Jednou se ale černý kocourek vypravil do světa a prožil tam nejedno dobrodružství. Zvláště v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se Mikeš zase vrátil domů, aby rozdával dětem radost.

Josef Lada napsal a nakreslil půvabné vyprávění z rodného kraje nejprve pro své dcerky, později se s ním seznámili čtenáři časopisů pro děti, až nakonec vyšla nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý už od prvních stránek. Letos je tu opět pro všechny své čtenáře!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/34565979/mikes-anglicky-pro-cesky-trh/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *