Vlaštovka v bublině a další novinky z Albatrosu

Autor

Ani měsíc lásky není bez knižních novinek. Příběh z nedaleké budoucnostia zároveň tak současný najdete v knize Vlaštovka v bublině. Napětí přinese Osmý smrtelný hřích a Dokonalé ticho. Děti zábavně dozví něco nového v bohatě ilustrované knížce Proč se říká… ? Bojovat s větrnými mlýny… a další oblíbená úsloví. Zkrátka nepřijdou ani ti, co rádi tvoří, a svou inspiraci mohou čerpat v titulu Lidové tradice pro šikovné ruce.

AnotaceUkázka z knihy
Vlaštovka v bublině
Autorka: Markéta Lukášková

Každá rodina má svoji minulost. Má tahle i budoucnost?

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici s diagnózou, která ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52933567/vlastovka-v-bubline/

AnotaceUkázka z knihy
Osmý smrtelný hřích
Autorka: Rebecka Edgren Aldén

Sedmkrát selhala, teď hraje o všechno

Nora svými přednáškami a knihami motivuje druhé, jak žít naplno. Po tragickém pádu ze sedmého patra se dokázala symbolicky odrazit ode dna a její manželství i kariéra dostaly nový impuls. Pak ale začala psát o sedmi smrtelných hříších… a naproti jejich domu se přistěhovala nová sousedka.

Úspěšná spisovatelka se snaží zjistit, co se vlastně stalo před deseti lety, kdy málem přišla o život. Opět se v ní ale probouzejí trýznivé představy, který jí splývají s realitou. Co horšího se jí ještě může stát, když to nejhorší se jí už stalo? Nora povstala z popela, ale čelí dalšímu ohni.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54393583/osmy-smrtelny-hrich/

AnotaceUkázka z knihy
Dokonalé ticho
Autorka: Helen Fieldsová

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové.

Na periferii Edinburghu je na okraji silnice nalezeno pohozené tělo mladé ženy. Soudní lékař učiní při ohledání těla otřesné zjištění: dívka má z kůže na břiše vyříznutý obrys postavičky. A když se v kočárku s opuštěným dítětem najde děsivá panenka, inspektor Luc Callanach si s hrůzou uvědomí, o co vrahovi jde – z kůže svých obětí vyrábí panenky.

Když řadu narkomanů ve městě kdosi napadne nožem a zanechá jim na obličeji cejch ve tvaru písmene Z, musejí inspektor Luc Callanach a jeho kolegyně Ava Turnerová riskovat svoji práci i holý život, aby odhalili pravdu. Jde o téhož bezcitného pachatele?

Zvrácený vrah zůstává na svobodě a Luc i Ava vědí, že je jen otázkou času, než znovu udeří. Mohou ještě zabránit tomu, aby byla navždy umlčena další oběť – nebo už je dávno pozdě?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55253415/dokonale-ticho/

AnotaceUkázka z knihy
Proč se říká… ? Bojovat s větrnými mlýny… a další oblíbená úsloví
Autor: Petr Kostka
Ilustrátor: Josef Pospíchal

Které události či společenské jevy české i světové historie inspirují již stovky generací natolik, že stále zůstávají součástí našeho jazyka?

Které události či společenské jevy české i světové historie inspirují již stovky generací natolik, že stále zůstávají součástí našeho jazyka?

Určitě, čas od času, zaslechnete někoho říci: „nevstoupíš dvakrát do téže řeky“ nebo „byl to husarský kousek“. Možná přesně nevíte, co tato přirovnání znamenají a odkud se vzala. Srozumitelnou odpověď, napsanou tak, aby jí porozuměly děti, najdete v této knize. Vybrali jsme dvacet jedna běžně užívaných úsloví, která mají svůj původ v českých, ale i světových dějinách.

Seznamte se s nimi a až zaslechnete někoho říkat, „máš u mě vroubek“, budete už vždycky vědět, co tím myslí…

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58598703/proc-se-rika-bojovat-s-vetrnymi-mlyny-a-dalsi-oblibena-uslovi/

AnotaceUkázka z knihy
Lidové tradice pro šikovné ruce
28 inspirací tvorbou našich prababiček
Autorka: Tereza Příkazská

České lidové svátky během čtvera ročních období prostřednictvím tradičních pokrmů, zvykoslovných předmětů i zajímavých dekorací a dárků!

Praktický průvodce nejznámějšími českými lidovými svátky, tradicemi a obyčeji, který vám však prostřednictvím svých stránek nenabídne jen jejich suchý výčet, ale naopak vás díky praktickým foto návodům inspiruje k vlastní výtvarné či kulinářské tvorbě. Během předjaří si tak hravě vyrobíte masopustní masky, v období kolem Velikonoc snadno zvládnete pletení pomlázky, po letním slunovratu se pustíte do šití kukuřičné panenky a o adventu si upečete třípatrovou vánočku.

Čtvero ročních období prostřednictvím tradičních svátků:
• PŘEDJAŘÍ • OD VELIKONOC K LETNICÍM • OD LETNÍHO SLUNOVRATU K ADVENTU • OD ADVENTU KE KONCI ROKU

Praktické návody na výtvarnou tvorbu a tradiční pokrmy:
• ZVYKOSLOVNÉ PŘEDMĚTY • TRADIČNÍ RECEPTY • ZAJÍMAVÉ DEKORACE • ORIGINÁLNÍ DÁRKY

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/60047486/lidove-tradice-pro-sikovne-ruce/

 

 

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na