Vojta Dyk pod stromečkem

Autor

Prvního prosince spouští Smetanova Litomyšl na svém webu prodej dárkových poukazů. Celkový program by měl být představen tradičně v lednu, již nyní však výjimečně nechává své příznivce nahlédnout pod dramaturgickou pokličku. 

„Chceme tak napomoci těm, kteří hledají pro své blízké vánoční dárek a věříme, že vyhlídka letních dnů s voňavými hudebními večery na krásném litomyšlském zámku může pod stromečkem opravdu potěšit,” popisuje motivaci festivalu jeho ředitel Jan Pikna a představuje další plány: „V následujících ročnících se chceme ještě více zaměřit na zkvalitnění servisu návštěvníkům, což nás mimo jiné přivedlo ke spolupráci s novým předprodejním systémem.” Pro zájemce je připraveno několik cenových variant poukazů. Nákup je možné provést na webových stránkách festivalu, voucher obratem přijde na zadaný e-mail. Poté ho stačí už jen vytisknout, zabalit a přidat k nadílce. „Stále nás trápí epidemie, a i když věříme, že tentokrát již bude moci festival proběhnout s plným programem a v daném termínu, musíme počítat se vším,” doplňuje Pikna. Poukazům jsme proto prodloužili platnost až do roku 2024 a čerpat je lze postupně, v několika nákupech.

Vánoční dárek obdarovaní mohou uplatnit již 2. března, v den narozenin Bedřicha Smetany, kdy festival spouští předprodej vstupenek. Kompletní program představí na konci ledna, avšak jeho první ochutnávku nabízí již nyní. Na začátku léta v Litomyšli vystoupí mj. partnerský orchestr Smetanovy Litomyšle Česká filharmonie či slavný uruguayský barytonista Erwin Schrott. Zaznějí oratoria, kantáty (mj. Carmina burana, Rekviem za mého přítele, Mesiáš), slavné symfonie (Novosvětská, Leningradská, Alpská) i koncerty instrumentální. Hostem Koncertu na přání bude Vojtěch Dyk a B-Side Band, tentokrát s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

www.smetanovalitomysl.cz

www.festivalovezahrady.cz

www.vytvarnalitomysl.cz

Foto: TRZ

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/