William zpět v purkrabství

Autor

Letní shakespearovské slavnosti se vracejí do historických kulis Pražského hradu a po šesti letech se tak na oblíbeném Nejvyšším purkrabství znovu začne hrát divadlo. Předprodej vstupenek v síti Ticketmaster začal v úterý 4. dubna v 10:00, sezónu letos zahájí premiéra komedie Jak se vám líbí

Jak se vám líbí Jak se vám líbí?

Premiérová inscenace, tentokráte komedie Jak se vám líbí v režii Jakuba Nvoty, má tradičně vynikající obsazení, a tak se diváci mohou těšit na Lucii Štěpánkovou, Vaška Matějovského, Romana Zacha, Markétu Děrgelovou, Míru Noska, Pavlu Tomicovou, Tominu Jeřábka, Jakuba Žáčka a další. „Když mi Libor Gross zavolal a nabídl mi roli Rosalindy, neváhala jsem ani chvilku. Požádala jsem sice o pár dnů na rozmyšlenou s tím, že musím pečlivě zvážit všechny své závazky, ale to jsem trochu mlžila. Rozhodnutá jsem byla okamžitě. Moc mě nabídka potěšila. Mám tu hru ráda, kolegové jsou skvěle vybraní, moc už se na zkoušení, a především na hraní, těším,“ říká s úsměvem Lucie Štěpánková, představitelka hlavní ženské role, která už si na Slavnostech zahrála Bianku ve Zkrocení zlé ženy. Jak se nová komedie bude líbit, to mohou diváci posoudit v celkem 35 večerech v Praze, Brně a Ostravě.

A to není jediná letošní novinka. Svou pražskou premiéru bude mít slovenský Hamlet, oceňovaná inscenace Pavla Kheka, ve které se v hlavních rolích představí Ľuboš Kostelný, Marek Majeský, Tereza Kostková nebo Henrieta Mičkovicová.

Romeo and Juliet už svými jmény napovídají, že nás i letos čeká novinka souboru Prague Shakespeare Company a milovníci Shakespeara v originále si tak přijdou opět na své.

Na scéně Martin Hilský

Zrekonstruované Nejvyšší purkrabství bude dokonalou kulisou pro dva exkluzivní večery uspořádané u příležitosti významného životního jubilea překladatele shakespearovských dramat profesora Martina Hilského (*8. 4. 1943). Na jevišti bude s panem profesorem promlouvat Marek Eben, zazní sonety v mluvené i zpívané podobě v podání výjimečných hostů, vše s živým hudebním doprovodem.

Všude dobře, na Nejvyšším purkrabství nejlíp

Letní shakespearovské slavnosti 2023 se konají od 27. června do 2. září v Praze (Nejvyšší purkrabství Pražského hradu a Letní scéna HAMU na Malostranském náměstí), Brně, Ostravě a Bratislavě. Na programu je 14 titulů rozprostřených do 139 představení. Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl léto! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz nebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. Aktuality a zajímavosti nabízí Instagram a Facebook.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *