Zážitky z karantény a další novinky z Albatrosu

Autor

Doba není zrovna jednoduchá, takže je dobré se něčím odreagovat. A co je lepšího než kniha? Pokud se potřebujete zasmát, sáhněte po Zážitcích z karantény. Ti, kteří se raději bojí, se můžou začíst do knihy Paranoia. Možná potřebujete něco dobrého, inspirovatvás budou Hrátky s těstem a pokud vám schází cestování, prolistujte Za kačku nebo Tour de France.

AnotaceUkázka z knihy
Zážitky z karantény
Autorka: Halina Pawlowská

I když se svět do pekel řítí, tak lze pořád šťastně žíti!

Koronavirová karanténa zastavila kolotoč pracovních povinností také známé moderátorce a spisovatelce Halině Pawlowské. Najednou seděla tři měsíce doma, a tak o tom napsala deník, ze kterého vznikla tato knížka. Jsou v ní veselé povídky o její dceři, zeti, vnukovi, příteli, tchyni, synovi a o situacích, které byly nezapomenutelně trapné. A taky připsala pár receptů a fíglů a návodů, zaručeně ověřených, jak všechno vydržet!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66062704/zazitky-z-karanteny/

AnotaceUkázka z knihy
Paranoia
Autorka: Lisa Jackson

Nemůže věřit ničemu. Ani vlastní paměti.

V městečku Edgewater žije spousta lidí, kteří věří, že Rachel Gastonová před dvaceti lety nespravedlivě vyvázla z obvinění z vraždy.

Rachel zase pořád netuší, jak je možné, že se nesmyslná pubertální hra zvrhla ve hru se smrtí. Neví, kdo jí vyměnil airsoftovou pistoli za skutečnou zbraň. Vybavuje se jí jen vzpomínka na nevlastního bratra Lukea, kterému se na hrudi zvětšuje krvavá skvrna…

A pak dávná noční můra vyvstane znovu v plné síle. Na povrch se začnou vynořovat možné spojitosti mezi novou sérií vražd a Lukeovou smrtí. Podléhá Rachel své bujné fantazii, když doma cítí neznámou pánskou vůni a má pocit, že ji někdo sleduje? Anebo má opravdu ke strachu opodstatněný důvod a pravda je ještě děsivější než její nejtemnější obavy?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58546640/paranoia/

AnotaceUkázka z knihy
Hrátky s těstem
Autorka: Iva Trhoňová

Slané i sladké pečení, které je hotové raz dva

Líbí se vám představa domácího pečiva, ale děsí vás vidina, že jeho přípravou strávíte celý den? Tak se vrhněte na ty nejlepší slané i sladké recepty z droždí od pekařky Ivy Trhoňové, které ocení nejen plně zaměstnaní lidé. Dokonalá jídla pro každou příležitost zvládnete levou zadní a k ruce vám bude i srozumitelný fotopostup. Pod vedením praktických rad a tipů si osvojíte všechny správné kroky a už vždy budete pečení zvládat hravě!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49468531/hratky-s-testem/

AnotaceUkázka z knihy
Za kačku
Jak levně procestovat svět
Autorka: Kateřina Ostrá

Cestovat doslova za kačku? Kdo by o to nestál… Ovšem málokdo ví, jak na to. Inspirujte se tipy zkušené cestovatelky Kateřiny Ostré, která navštívila desítky zemí – vždy s minimálním rozpočtem, zato s maximálními zážitky. Oblíbená autorka internetových cestopisů konečně popsala své zážitky i v knize a přidala spoustu zajímavých triků a rad, jak neplatit zbytečně moc, a přitom si poznávání světa dokonale užít. Provede vás oblíbenými turistickými destinacemi – marockou Marrakéší, ledovým Islandem, řeckým souostrovím Santorini, portugalskou Madeirou, exotickou Nikaraguou nebo neodolatelnou Kostarikou. A překvapení na závěr vás nemine… Tak kam vyrazíte o dovolené? Zkuste to ještě letos – máte na to!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/62474226/za-kacku/

AnotaceUkázka z knihy
Tour de France
Autorka: Lidewey van Noord

Hrdinství, pády, rychlost, sebezapření, doping, kopce, cílové rovinky, úžasná krajina, skvělá atmosféra a jedno neuvěřitelné dobrodružství – to je Tour de France. Sportovní redaktorka Lidewey van Noordová sleduje trasu závodu a v jednadvaceti kapitolách vypráví o cyklistické historii míst, kterými slavná Grand Tour projíždí. Svým strhujícím stylem a smyslem pro důležitý detail nizozemská novinářka dokazuje, že psaní o cyklistice nemusí být jen mužskou záležitostí.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49223469/tour-de-france/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *