Adoptujeme podruhé..?

Autor

Nový rok pomalu začíná. Nejen školní, ale i adopční. S Václavem se budeme celý měsíc loučit. Koho však přivítat? Kdo je v současné době dost potřebný? Komu bychom mohli společně pomoci a vzájemně se díky tomu lépe poznat a setkávat..? Máte zájem zase v tom jet společně? Dovolte mi navrhnout Vám: ADOPTOVAT PANENKU!

Dětský fond OSN – UNICEF je hlavní světovou organizací, která se celosvětově zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Jedním z projektů organizace UNICEF je právě projekt Panenka.

Projekt Českého výboru pro UNICEF Panenka („Adoptuj panenku a zachráníš dítě“) je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí z důvodu dětských smrtelných chorob téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. Záchrana 3 milionů dětí ročně znamená obrovský úspěch, a to nejen činnosti UNICEF, ale i jeho příznivců z celého světa, bez jejichž finančních darů a příspěvků by nebylo možné očkovací programy uskutečňovat. Toto společné úsilí UNICEF a široké veřejnosti je však zapotřebí ještě zdvojnásobit, protože zmíněné 3 miliony zachráněných dětí tvoří přibližně polovinu všech dětí, které je třeba ročně očkováním imunizovat.

Stejně jako jste loni byli informováni o tučňácích ze všech stran, tentokrát bychom Vám poskytovali informace, rozhovory a další podrobnosti o organizaci UNICEF a jejích projektech, o Africe, o tvoření panenek, o dalších možnostech pomoci.

Přejděme ke konkrétním informacím. Panenka stojí 600 Kč, což je suma potřebná k očkování 1 dítěte v rozvojových zemích proti šesti smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Možností pořízení je několik: koupě přes internet, koupě v kamenné prodejně a je tu ještě jedna celkem exkluzivní varianta. Paní Anežka Hřebejková, která pro UNICEF vyrobila již přes 1000 panenek, by pro nás vyrobila panenku „na přání“. Mohli bychom si vybrat, jak bude vypadat, jak se bude jmenovat, co bude mít na sobě…

http://www.unicef.cz

Panenku bychom – na rozdíl od Václava – měli fyzicky k dispozici a moc by se mi líbilo, kdyby předávání (po měsíci, či po dvou, podle počtu rodičů a osobní dohody) mezi dvěma rodiči probíhalo osobně „z ruky do ruky“ a bylo tedy doprovázeno osobním setkáním a poznáváním. Samozřejmě bychom směr cestování panenky vybrali tak, aby to bylo co nejpraktičtější a nejsnazší. Postupně bychom také tvořili galerii fotografií „rodič s panenkou“ a další aktivity a akce. Panenka by mohla buď stále putovat dokola, nebo bychom ji po putovní cestě po všech rodičích (předpokládejme, že ji neotaháme, protože o ni bude řádně pečováno) mohli například darovat nějakému dětskému zařízení. Bude to opět na nás, na našem společném rozhodnutí.

Stejně jako jste loni byli informováni o tučňácích ze všech stran, tentokrát bychom Vám poskytovali informace, rozhovory a další podrobnosti o organizaci UNICEF a jejích projektech, o Africe, o tvoření panenek a spoustě dalšího blízkého.

Loni nás adoptovalo dvanáct:alenka35, babuška, bea, berča, Hana Moualla, jedle, joli, Lakynka, Retina, sasanka, Satine a trz.Byla bych moc ráda nejen kdyby nás všech dvanáct „jelo“ dál, ale kdyby se k nám přidali další a další… Všichni jsou vítáni!

Tak povídejte: CO VY NA TO?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na