Tvořím a hledím

Autor

Štěpánka Kunstová je milá mladá žena, která na první pohled vyvrací stereotypní představu o záhadné věštkyni, skrytou pod rouškou tajemna. Když se věnuje svému vrozenému daru, nemusí kolem sebe šířit mystično, ono z ní vyzařuje samo. Svou energii a umění vkládá nejen do věštění, ale také do šperkařství. V jejích rukou vznikají krásné kousky, které je radost nosit. Navíc v sobě mají jakousi jedinečnou sílu…

Čím jsi chtěla být jako malá?
Jako malá jsem chtěla být cukrářkou. Miluji vůni sladkého…

Byla jsi ovlivněná uměleckým rodinným okolím?
Ano. Tatínek je sochař, maminka umělecká maskérka a vlásenkářka. Jejich práce je velmi krásná, i mé sestry jsou pro mě velkou inspirací. Markétka je keramička a Eliška je herečka, scénáristka a režíruje. Obě pak své dovednosti i učí žáky.

Jak jsi se dostala k oboru šperkařství? Jaký šperk je tvůj nejoblíbenější?
Zlatnické řemeslo máme v rodě. Já osobně mám nejraději například motivy motýlů se zafasovanými kameny – křišťál nebo tygří oko jsou z mých nejoblíbenějších.

Jak by vypadal šperk s názvem Rodina?
Nejspíš by to byl medailon s motivem maminky, miminka a tatínka. Anebo šperk ve tvaru stromu života, ve kterém jsou zafasovány rodonity nebo růženíny. Jsou to kameny dobra, zdraví a lásky. Rodonit má také pozitivní energii pro nastávající maminky nebo malinká miminka.

Kdy a jak jsi zjistila, že máš věštecké schopnosti? Má/měl je někdo v tvé rodině?
Věštecké umění máme také v rodě. Mimosmyslové vnímání, slyšení a cítění máme geneticky zakódované. Pokud se mají tyto schopnosti vyvíjet, měl by se člověk snažit rozvíjet duchovno i manuální a výtvarnou činností, pak se tím dá zhmotnit myšlenka.

 

Jak často se díváš do své budoucnosti?
Do své budoucnosti se moc často nekoukám. Sám sobě si člověk není prorokem, ano, kovářova kobyla chodí bosa! U sebe raději zvolím meditaci pro přivolání mocných pozitivních sil.

Jak probíhá věštba?
Před věštbou především nejprve zjistím, jestli je zákazník vůbec připraven na realitu. Upozorním, že nechci, aby lidé žili podle věštby, poněvadž člověk může špatný osud ovlivnit pozitivním a trpělivým přístupem, duchovní prací lze odvrátit zlo!

Co všechno používáš za pomůcky?
Nejraději používám věštící systémy z našeho rodu. Pouštní růže, pentagramy, Vampské destičky. Prostě originální věštící systémy našeho rodu, které umí přivolat dobrou mocnou sílu pro člověka, který se ho dotýká.

V jakých situacích se na tebe nejčastěji lidé obrací s žádostí o věštbu?
Tady je to velmi široké, meze se tu nekladou. Ptají se na zdraví, na lásku, na práci, na děti, prostě na to, jak si zkvalitnit život.

Jaký typ lidí za tebou nejčastěji chodí?
Mám pravodelnou stálou klientelu a typy lidí jsou zcela rozmanité, různých ras a náboženských přesvědčení. Spíše však chodí ženy, matky. Z mužů jsou to většinou podnikatelé.

Jak vidíš budoucnost „rodiny“ jako institutu, společenství?
Nevím, jak to mají ostatní ve svých rodinách, ale pro mně je rodina celý můj svět! Láska, chuť do života, radost i inspirace.

Jaká je tvoje rodina?
Nádherně inspirativní! Každý člen mé rodiny je umělec. Nyní mám malého chlapečka Josífka, já mu dala život a on dal mému životu smysl! Mám v sobě hormon štěstí. Na každého z mé rodiny jsem hrdá! Je na ně spoleh, máme k sobě vzájemnou úctu a lásku.

Jaká je podle tebe rodina v 21. století a jaké jsou její klady a zápory?
Rodina je citové zázemí, radost a je jedno, v jakém století žijete. Člověk musí být jen trpělivý a umět dělat kompromisy. Zápor to nemá žádný, pokud jste milováni a sami jste schopni milovat, včetně chyb toho druhého. Pak je život i v té nejhorší době snesitelný a šťastný. Dovolte, ať Vás druzí mohou milovat!

Děkuji za rozhovor plný krásných slov a lásky!

Štěpánka se také angažuje v rodinném nadačním fondu Zvonek, v jehož rámci spolupracuje na kulturních akcích, jezdí za dětmi do dětských domovů, učí šperkařské základy nebo se věnuje zvířecím útulkům.

Úvodní foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *