Malá šéfkuchařka: LETNÍ DRINKY

Autor

Léto, to chce letní drinky. Malá šéfkuchařka vám představí svoje nejoblíbenější, svoji TOP 3. A nás zajímá: jaké jsou ty Vaše oblíbené? Dalo by se říct, že v létě je hlavní led. Takže: máte ho zásobu?

U nás dost frčí pití s tím, co najdeme na zahradě. Takže klidně i voda, do které hodíme mátu a limetku nebo citron. Takhle: citron nepěstujeme (zatím?), limetku ano. Měli jsme ji doma přes zimu, ale venku se jí teď přes léto daří ještě mnohem líp. A tak do TOP 3 určitě patří:

 

CITRONÁDA (limetkonáda)
Asi není potřeba dlouze představovat. Někdo rád s bublinkama, u nás spíš klasická voda. Kohoutkovka. A do ní: citron nebo/a limetka – vymačkaná i nakrájená na kusy, třtinový cukr, lístky máty a led. A to je všechno. Do velkého džbánu nebo do karafy a už to nejen osvěží, ale i krásně vypadá na stole.

 

 

SMOOTHIE
Ovocné „smútýčko“ je bájo a ani nezabere moc času. Ovoce je spousta a když je přeci jen trochu už změklé (například broskve), hurá s nimi na přístroje. A co ještě? Bezvadná je skoro každá kombinace: banán a jahody, meruňky a kiwi a mango, lesní ovoce (ač je ze zahrady) – borůvky, maliny, rybíz, ostružiny… Taky meloun je super! Správný kuchař ochutná aktuální sladkost a případně dodá sladší ovoce nebo trochu cukru či medu. Skvělá obměna je také mléčný „šejk“, kdy k ovoci přilejete mléko, zavrčíte strojem a hned máte milk shake.

NEALKO MOJITO
Nasypeme třtinový cukr, nakrájenou limetku (citron) a podrtíme. Přidáme mátu, opatrně pomačkáme, ať se lístky nepotrhají. Nyní ledovou tříšť, vymačkat limetkovou šťávu, nalít sodovku (ano, sem bublinky patří). Promíchat. A zdobíme mátou ještě nahoru.

A čím se v létě „zavodňujete“ vy?

 

2
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
1 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peprmintka

Malá šéfkuchařka to má opět vychytané a „vyletněné“. Dobrá volba 🙂 U nás ujíždíme na silném, mírně oslazeném černém čaji. Pro vůni přidávám ještě pár hřebíčků a kousek skořice. Na stole potom hromadu ledu. Mějte hezký konec prázdnin 🙂

trz

no já poslední dny piju teplý čaj :)) tohle léto nám dává zabrat! krásný zbytek prázdnin i k vám!