Pochoutka ke kávě z listového těsta

Autor

Úplně jednoduchý recept, kde potřebujeme:

  • 1 listové těsto (výborné je už rozválené na papíře)
  • nutellu nebo tabulkovou čokoládu
  • 1 velký nebo 2 malé banány

Na rozválené těsto do obdélníku dáme do horní části 1-2 banány pokrájené na 2 cm špalíčky a vynecháme mezery. Banány polijeme rozpuštěnou nutellou, nebo do mezer dáme kostičku čokolády. Já jsem použila mléčnou s drcenými ořechy a padla tam půlka 100 g čokolády.

Dole těsto nakrájíme na proužky, pod každým kouskem banánu uděláme řez.  Těsto zamotáme na dlouhou roládu, načínáme nahoře u banánu.

Zamotané těsto dáme na plech, kde ho položíme do kroužku. Můžeme potřít vajíčkem, ale není to nutné.  Já jsem to nepotírala a upeklo se to krásně. Mám nepřilnavou formu, nemusím ani vymazávat, vysypávat, či dávat pečící papír. Ale lze použít  papír  z rozváleného těsta.

Pečeme na 180 °C cca 15-20 minut, podle toho, jak peče trouba a jak to chceme mít upečené.

Za pár minut je na světě dobrůtka, která se jí teplá, nebo studená.

Bylo to tak dobré, že jsem ani nepočkala na to, až to víc vystydne a když jsem snědla první kousek, tak jsem si uvědomila, že jsem si ani neudělala fotku J  .

A příště pochoutku dělám hned ze 2 rozválených těst a klidně vynechám banán a udělám si jen čokoládovou pochoutku.

Tohle dá to daleko méně práce, než se dělat z croissanty, ty se musí složitě balit a stejně vytékají. Tohle je téměř bez práce, hotové opravdu do 30 minut i s pečením a je to výborné.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *