Silvestrovské občerstvení za pár minut

Autor

Ať už budete slavit silvestr sami nebo v kruhu přátel a rodiny vždy se hodí něco dobrého k zakousnutí. Kromě tradičních chlebíčků, jednohubek a kanapek můžete vyzkoušet i pizza tyčinky, které jsou nejen dobré, ale i velmi rychlé na přípravu.

Na tyčinky potřebujete:

  • těsto na pizzu
  • vejce
  • vyzrálý tvrdý sýr (parmezán, pecorino nebo Grana Padano)

Můžete si samozřejmě udělat i vlastní těsto, ale to už by vám trvalo o něco déle. Já používám kupované chlazené těsto na pizzu. Asi by šly udělat tyčinky i z listového těsta, ale to jsem nezkoušela.

Vyválené těsto nakrájíme na proužky, které dáme na plech s pečicím papírem, potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme strouhaným sýrem. Pečeme 8 až 10 minut ve vyhřáté troubě na 200°C.

Na omáčku potřebujete:

  • menší cibule nebo šalotka
  • 500 g rajského protlaku
  • olej
  • česnek
  • bazalka, oregano
  • sůl, pepř

Na trošce oleje zpěníte na jemno nakrájenou cibuli a pak přidáte rajský protlak. Vmícháte pár stroužků lisovaného česneku, bazalku a oregano, osolíte a opepříte a necháte provařit.

Vidíte že jednodušší už to být nemůže a už stačí jen namáčet tyčky v omáčce a užít si to. Mějte krásný silvestr 😉

3 comments

  1. To musí být dobré! Já jsem dříve dělávala špenátovou a sýrovou roládu, pekla briošky a plnila česnekovou pomazánkou, sýrové tyčky. Jak děti odešly z domova, už nedělám nic.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *